Yeni Anayasa Oylaması Yörebinde

Forumun diğer kısımlarında yer alamayacak tüm konu başlıkları.
Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Mesajlar: 183
Kayıt: Prş May 05, 2016 9:34 pm
Edilen Teşekkür: 17 kere
Alınan Teşekkür: 54 kere

Yeni Anayasa Oylaması Yörebinde

Mesajgönderen Engse Hohol » Çrş Oca 25, 2017 8:27 pm

Resim
Resim
AKP'nin cahil seçmeni çoğunluk oluşturduğu için kendileri gibi cahil insanları milletvekili seçerek TBMM'ne taşıdılar. Şimdi diktatörlük peşindeler. Fatih medreseleri tarafından da katkı sağlanan islami anayasa ile çağı yakalayacağını sanan akp'lilere ne anlatsanız boş, anlamaları olanaksız. Futbolcu veya manken olmaları anlamalarını kolaylaştırmıyor.

Akp'nin "ben de varım, güçlü bir türkiye için sen de var mısın" kampanyasına katılan ünlüler; Rıdvan dilmen, arda turan, burak yılmaz, murat boz, ersin düzen, ahmet çakar.

Ahmet çakar, sen de var mısın pasını Fatih terim'e attı, ne diyecek acaba Fetih Terim.

Evetçilerin videosu; Hanımlar her eve girebilirler, her eve misafir kabul edilirler bunu değerlendirin hanımlar.
Biz bu fimi daha önce görmüştük. Ömer DÖNGELOĞLU Kabe'den canlı periscope yayın, ben de varım !

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Mesajlar: 183
Kayıt: Prş May 05, 2016 9:34 pm
Edilen Teşekkür: 17 kere
Alınan Teşekkür: 54 kere

Re: Yeni Anayasa Oylaması Yörebinde

Mesajgönderen Engse Hohol » Çrş Oca 25, 2017 8:35 pm

Hayır'cı kadın video türbansız.
Evet'çi kadın video kara türbanlı.

https://www.youtube.com/watch?v=LTIuN2G_Pyk

Nasıl evetçi olunur? Evet propagandası yürütüp ne olduğunu bilmeyen tipik akp insanları sokaklarda kampanya yapıyorlar. Ülkenin içinde bulunduğu durum şu; Sınıfın çalışkan öğrencileri, sınıfın tembelleriyle aynı kaderi yaşamak zorunda kalmışlar. Evetçiler diledikleri islami rejimi, hayırcılar kendi istedikleri laik rejimi yaşasalar ya, niye olmuyor böyle birşey! Gazilere kadınlara pozitif ayrımcılık olacakmış. Kadınlar topuklu ayakkabı giymesin. Börek açamayan kadının yuvası dağılır, evinde yufka açmayı öğrensin. Kadınların sesli kahkaha atmaları, hamile kadınların sokakta gezmeleri, kızlı erkekli aynı yurtlarda kalınması önlenecek. Mecliste laik kadın vekillere saldırı kameralardan arındırılmış bölgede yapılacak, zaten kadının o saatte mecliste ne iş vardı? Akp'nin pozitif ayrımcılık dediği başlıklar bunlar!

Kullanıcı avatarı
Cercis Hz Circis
Mesajlar: 11
Kayıt: Cum Oca 06, 2017 10:44 pm
Edilen Teşekkür: 2 kere
Alınan Teşekkür: 3 kere

Re: Yeni Anayasa Oylaması Yörebinde

Mesajgönderen Cercis Hz Circis » Prş Oca 26, 2017 7:47 pm

Ece Erken, Alişan, Şeytan Rıdvan, Murat Boz, Arda Turan, Ahmet Çakar falan... hepsi evet kampanyasına katıldılar. Atatürkçüler için bu evetçi insanların meymeneti bir fikir verir. Zaten AKP ünlü sanatçıların siyasi fikir dünyalarını açık ettirmelerinde başarılı bir parti olmuştur. Osman Yağmurdereli'yi akp'den önce severdim ben, akp'den sonra nefret ettim. Osman Yağmurdereli yıllardır sapkın koyu islamcı fikirlerini nasıl bastırmış hayret ettim. Düne kadar Murat Boz ve Ece Erken'in de takipçisiydim ve kendilerini seven birisiydim ama buz gibi soğudum şimdi her ikisinden de. Daha önceden Acun Ilıcalı ve Mustafa Sandal'ı da bir çırpıda silmişliğim vardı, tecrübeliydim zaten.

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Mesajlar: 183
Kayıt: Prş May 05, 2016 9:34 pm
Edilen Teşekkür: 17 kere
Alınan Teşekkür: 54 kere

Re: Yeni Anayasa Oylaması Yörebinde

Mesajgönderen Engse Hohol » Pzt Mar 27, 2017 8:23 am

Akp'nin kendi bastığı yeni anayasa kitapçığında bile "Yeni anayasada meclisi fesih yetkisi, seçimlerin karşılıklı olarak yenilenmesi yoluyla gerçekleştirilir" yazmaktadır. Yeni anayasada "TBMM 3/5 çoğunlukla, Cumhurbaşkanı da dilediği zaman bu yetkiyi tek başına kullanabilir" yazmasına rağmen Tayyip Erdoğan dün konuşmasında Kılıçdaroğlu'nun eleştirilerini yanıtlarken dediki; "Ne diyor Kılıçdaroğlu? Bir yalan daha. Parlamentoyu feshedecek diyor. Cumhurbaşkanı'nın Meclisi fesih yetkisi yok. Bazı ukalalarını da sosyal medyaya servis etmişler, onlar da aynı şeyi söylüyor. Meclis'i feshedecek diyor, yok böyle bir yetki". Oysa ki var!

Resim

Oysa yeni anayasada fesih yetkisi Cumhurbaşkanında var. Yani açıkca yalan söyleyen gene Tayyip'in kendisi.

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Mesajlar: 183
Kayıt: Prş May 05, 2016 9:34 pm
Edilen Teşekkür: 17 kere
Alınan Teşekkür: 54 kere

Re: Yeni Anayasa Oylaması Yörebinde

Mesajgönderen Engse Hohol » Pzt Mar 27, 2017 8:39 am

Bilgi üniversitesine yapılan saldırıda yaralanan öğrenci; "Tekbir getirdiler ve bize tekme attılar." Bilgi Üniversitesi'nde 30-40 kişilik islamcı güruh, turnikelerden atlayarak içeriye girdi ve kadınların 8 Mart için kurduğu çadıra tekbir getirerek bıçaklarla saldırdılar. 16 nisan referandumdan evet çıkarsa neler değişecek bir önizleme olmuştur bu saldırı. Referandumda evet çıkarsa bunu yapan ülkücü - ümmetçi faşistlerin kendi atadıkları adamları yargıç olacaklar ve sanık davalarına bakacaklar ve kendi tayfalarındaki yargıçlar, avukatlar, yargı heyetinin dudakları arasında belirlenecek bu davalar. işte o yüzden bu olay, referandum ve gelecek ile doğrudan ilişkilidir.

Ümit Özdağ ve Yusuf Halaçoğlu saldırıya uğradı Ülkücü - Ümmetçi Faşistler tarafından. Mersin Silifke'de konuşmaya giden Ümit Özdağ ve Yusuf Halaçoğlu'na "Hareketin lideri Devlet Bahçeli" sloganları atan ülkücü - ümmetçi grup saldırdı.

Ülkücü - Ümmetçi tayfa, "hareketin lideri Devlet Bahçeli" sloganları atarak, geçen hafta Sinan Oğan'a saldırmışlardı. Anlaşılan devam ettirecekler bu faşist saldırılarını. Devlet Bahçeli de zaten Sinan Oğan ve diğer muhalif MHP'lilerden kurtulmak istiyor. Sinan Oğan'a yapılan saldırıyı Devlet Bahçeli "ülkücü hiçbir şeyi yarım bırakmaz" şeklinde, saldırganları cesaretlendirici biçimde yorumladı. Bu saldırıların arkasında bizzat Devlet Bahçeli olabilir. Sinan Oğan MHP’den ihraç edildikten sonra dün yine silahlı saldırı girişimine uğradı, bu kez Yozgat'da.

Kullanıcı avatarı
Cercis Hz Circis
Mesajlar: 11
Kayıt: Cum Oca 06, 2017 10:44 pm
Edilen Teşekkür: 2 kere
Alınan Teşekkür: 3 kere

Re: Yeni Anayasa Oylaması Yörebinde

Mesajgönderen Cercis Hz Circis » Sal Mar 28, 2017 7:14 am

RTE'nin akşam showtv habertürk ortak yayınında söylemesine göre TC olarak, Suriyelilere 25 milyar dolar harcamışız. RTE bu parayı onlara harcarken kime sordu? Hiçkimseye. Suriye'den Türkiye'ye getirirken de kimseye sormamıştı. Aynısı referandumda evet çıkarsa hükümet kabinesinde olacak. Ben milletvekili seçeceğim ama RTE kafasına göre dışarıdan bakan atayacak. Yeni anasaya göre bakanlar miilletvekili olmadan da RTE tarafından atanabilecek. yurttaşlar seçimle halk egemenliğini yerine getirdiklerini sanacaklar. işin daha kötüsü rte yargıyı da atayacak. RTE'nin atadığı yargıtay, sayıştay, danıştay başkanları, rte'nin iddiasına göre bağımsız olacaklar! Buradaki bağımsız yargıdan kasıt, rte den bağımsız anlamında değil. aynı şekilde yurttaşların seçtikleri milletvekilleri ve kendi atadığı bakanları da öyle.

RTE'de beğenmediği seçimi yenileyebilme yetkisi de olacak yeni anayasada. Egemenlik halkın olacak görseli üzerinden binalara astıkları reklam afişleri istanbul'u kapladı. Gördüğüm memleket için evet reklamı abartısız 30 metrelik afişti. RTE cumhurbaşkanı seçimlerinde 21.000.143 oy aldı ve bu oran %51,79 ama ne diyor ilgili yeni anayasa maddesi; "Cumhurbaşkanının ikinci döneminde meclis tarafından seçimlerin yenilenmesine karar verilmesi halinde, cumhurbaşkanı bir defa daha aday olabilir"... Döngüye bak. RTE %51,79 ile cumhurbaşkanı oldu ama halkın seçtiği meclisi fesih ederek kendini tekrardan seçtirebilecek yetkisi olacak.

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Mesajlar: 183
Kayıt: Prş May 05, 2016 9:34 pm
Edilen Teşekkür: 17 kere
Alınan Teşekkür: 54 kere

Re: Yeni Anayasa Oylaması Yörebinde

Mesajgönderen Engse Hohol » Sal Mar 28, 2017 9:10 am

Resim

Ak-Saray'a taht koltuğu getirtip, taht temalı konuşmalar yaparak itici oluyorlar bence. Akp'nin kendi seçmeni içerisinde Osmanlıcı olmayan %10'luk seyyah-konuk seçmen vardır. Olasılıkla bu seyyah- konuk seçmeni yitirecekler bu referandumda. Tayyip "fesih yetkisi nerde var gösterin" diye nara atarak meydan okumasından sonra değişen gündem üzerine akşamki konuşmasını yaptı. Tayyip yalnızca kendisini kurnaz bildiği için böyle yanlışlara düşüyor. Yeni anayasada cumhurbaşkanı ve meclis tarafından seçimlerin yenilenmesine karar verilebiliyor. Her ikisi de bu hakka sahip ama adına fesih demiyorlar, seçimlerin yenilenmesi diyorlar. Fesih ile seçimlerin yenilenmesi ayrı ayrı şeylermiş gibi algılatmak istiyorlar. Kendi seçmenleri üzerinde bunu başarıyorlardır elbette ama akp'de %10'luk seyyah-konuk seçmeni bu şekilde yitireceklerini kendileri de anlamış olacaklar ki, en çok izlenen 2 kanalda birden akşamki canlı yayını yaparak duruma açıklık getirmek zorunda kaldılar. Bence daha beter batırdılar.

Kullanıcı avatarı
Tumagü İskicap
Mesajlar: 81
Kayıt: Cum May 06, 2016 3:01 pm
Görüş: Panenteist
Edilen Teşekkür: 3 kere
Alınan Teşekkür: 31 kere

Re: Yeni Anayasa Oylaması Yörebinde

Mesajgönderen Tumagü İskicap » Sal Mar 28, 2017 10:01 am

Tayyip Erdoğan atama yetkilerini nasıl kullanacağı endişe kaynağıdır. Kendine siyaset bilimciyim diyen Bilal Erdoğan'ı adalet bakanı olarak atamayacağını kim garanti edebilir? Bilal Erdoğan kendine siyaset bilimciyim diyor. "Ben bir siyaset bilimci olarak"... konuşmalarını bulun izleyin ve mümkünse gülün. Peki ya şoför Yeliz Ahmet. Tayyip Erdoğan, Yeliz Ahmet'i ulaştırma, haberleşme ve iletişim bakanı olarak atadığında, tüm teknolojik kurumların yönetimi için şoför Yeliz Ahmet'e bakanlık yetkisi verdiğinde, Türkiye hangi teknolojik gündemi takip edecek ve muhabbet konusu yapacak dersiniz? Şimdiden muhalif insanları hapislere doldurulan akp zihniyeti ile yeni anayasayı hazırlayan aynı akp zihniyeti değil mi? Yeni anayasa paketinin içeriği, bunlara imkan sağlayan tehlikeler ve handikaplar barındırıyor. Bu handikaplar basite indirgenebilir tolerans ve telafisi olmayan handikaplardır. 16 nisanda herkes, üzerine düşen bu sorumluluğun farkında olarak oy hakkını kullansın derim. Aşama aşama felakete gidiyoruz. Cidden tolerans ve telafisi yok bunun.

Kullanıcı avatarı
Shutur Nahundi
Mesajlar: 27
Kayıt: Pzt Ağu 15, 2016 2:06 am
Edilen Teşekkür: 2 kere
Alınan Teşekkür: 6 kere

Re: Yeni Anayasa Oylaması Yörebinde

Mesajgönderen Shutur Nahundi » Sal Mar 28, 2017 8:36 pm

Kadir Topbaş: "istanbul kendi kendini yönetsin, başka müdahaleler olmasın kent halkı kendi kararını kendi versin..."

Türkiye'de Eyalet sistemine geçilecekse, ülkenin her tarafında geçilmeli ve akp bunu açık açık söylese çok daha fazla evet oyu alacaktır ama hep bir pintilik, hep bi şekil değiştirmeler, ne gerek var? Eyalet sistemi istanbul için çözüm demekse, mardin için çözüm demek değil mi? Büyükşehirlerde yaşayanlar, böyle küçük küçük, bölük pörçük şehirleşmelerle, hengame içerisinde itilip kakılarak evden işe, işten eve nereye kadar tahammül edecekler? Eyalet sistemi ekonomik olarak da çözümdür, terör sorununa karşı da çözümdür. AKP bunun farkında ama MHP ile bozuşmaktan korktuğu için söyleyemiyor. Bu açıkca belli ama yanlış yapılıyor. Referandumdan sonra eyalet sistemi gündeme gelecekse o zaman işler daha karışık olacak demektir.

Kullanıcı avatarı
Tumagü İskicap
Mesajlar: 81
Kayıt: Cum May 06, 2016 3:01 pm
Görüş: Panenteist
Edilen Teşekkür: 3 kere
Alınan Teşekkür: 31 kere

Re: Yeni Anayasa Oylaması Yörebinde

Mesajgönderen Tumagü İskicap » Sal Mar 28, 2017 8:50 pm

Şimdiye kadar en ilginç ve korkutucu referandum yorumunu Hayrettin Karaman'dan duydum.
Hayrettin Karaman dedi ki: "16 nisan'dan sonra Yahudilere, Hristiyanlara olduğu gibi Hayır diyenlere de yaşam hakkı tanınacak." Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen Hayrettin Karaman, Yeni Şafak'taki yazısında başkanlığa Hayır diyecekler için "yabancılaşmış parçalarımız" dedi ve ekledi. "Müslümanlar; Yahudilere, Hristiyanlara ve diğer din mensuplarına aralarında, kendi toplumlarında yaşama hakkı tanıdıklarına, onlarla iyilik ve adalet çerçevesinde ilişkiler kurduklarına göre, kendi insanlarından olup zaman içinde değerlerine, öz medeniyet ve kültürüne yabancılaşmış parçalarına da bunu tanımayacaklar..."

Hayrettin Karaman islami bir modeldir, ekoldür ve temsil ettiği bu ekolde demokrasi bir lütuftur, yasal hak değildir. Korkutucu olan yasal hak olmamasıdır. İslamın Hayrettin Karaman ekolünde siyasi bir an gelip de lütuf olarak gördükleri demokrasiyi, başka bir şekile sokmamak için hiçbir yasal engelleri olmadığında, akp'li olmayan diğer %49'un başlarına neler gelebileceğini düşünebiliyor musunuz?


“Genel Tartışma Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir