Kuran'ı Neden Muhammed Yazsın?

İslam dinine getirilen eleştiriler ve yanıtlar ile düzeyli tartışmalar.
Kullanıcı avatarı
Aslanbek
Görüş: Açık-Agnostik
Edilen Teşekkür: 121 kere
Alınan Teşekkür: 31 kere

Re: Kuran'ı Neden Muhammed Yazsın?

Mesajgönderen Aslanbek » Pzr Ara 20, 2015 7:01 pm

@Hector

Yazdım ya... Furkan suresi işte...

Furkan suresi ayet 53: O, birinin suyu lezzetli ve tatlı, diğerininki tuzlu ve acı olan iki denizi salıverip aralarına da görünmez bir perde ve karışmalarını önleyici bir engel koyandır.

Kaynak: http://www.kuranmeali.org/

Kullanıcı avatarı
Aslanbek
Görüş: Açık-Agnostik
Edilen Teşekkür: 121 kere
Alınan Teşekkür: 31 kere

Mesajgönderen Aslanbek » Çrş Ara 23, 2015 9:28 pm

İHL'li arkadaş pıstı kaldı, kayıplara karıştı... Sonra da niye eziyorsunuz diyorlar. Kaide şu: CAHİLE LAF ANLATILMAZ, KAFASINA ÇARPILIR.

Kullanıcı avatarı
hector
Moderatör
Görüş: Agnostik Ateist
Edilen Teşekkür: 209 kere
Alınan Teşekkür: 179 kere

Mesajgönderen hector » Prş Ara 24, 2015 8:46 pm

Aslanbek yazdı:İHL'li arkadaş pıstı kaldı, kayıplara karıştı... Sonra da niye eziyorsunuz diyorlar. Kaide şu: CAHİLE LAF ANLATILMAZ, KAFASINA ÇARPILIR.

Bu tür insanlara nasıl davranacağımı bilemez oldum bende. Ne yapsan yaranamıyorsun :D
Dünya benim tasarımımdır. Arthur Schopenhauer

aslanparça
Alınan Teşekkür: 6 kere

Mesajgönderen aslanparça » Sal Şub 02, 2016 10:34 pm

Soru düşünülürse güzel. Sağ elime güneşi sol elime ayı verseler, davamdan vazgeçmem diyen bir dava insanını, sonradan gelenler liderlik hırsı, kadın tutkusu vb. iftiralarla suçlayacak idiyseler, neden başta yapılan liderlik ve en güzel kadınlarla evlilik teklifini reddetti de, canını ortaya koydu, açlık, susuzluk çekti. Evet neden yazsın? Yazmış (!) olmasaydı, dünya açısından daha çok şey kazanacaktı.

Biraz objektif ve vicdanlı analiz yapmanızı bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
Bayrak
Görüş: Agnostik Ateizim
Edilen Teşekkür: 88 kere
Alınan Teşekkür: 37 kere
İletişim:

Mesajgönderen Bayrak » Çrş Şub 03, 2016 12:02 am

Muhammed narsist kişilik bozukluğu olduğu için kuranı ve islamı uydurdu.. o kendini gerçekten peygamber zanneden akli dengesi bozuk biriydi...

Kullanıcı avatarı
atheistable
Edilen Teşekkür: 35 kere
Alınan Teşekkür: 35 kere

Mesajgönderen atheistable » Çrş Şub 03, 2016 1:09 am

ihtimallerden biri bu :)

Belki de gercekten cok zekiydi (ki bu bana daha olasi geliyor) hem kendine göre toplumu düzeltmeye calisti hem de bu yolla kendine cikar sagladi (ganimet, iktidar, esler, cariyeler vs)

Kullanıcı avatarı
Bayrak
İletişim:

Mesajgönderen Bayrak » Çrş Şub 03, 2016 1:12 am

atheistable yazdı:ihtimallerden biri bu :)

Belki de gercekten cok zekiydi (ki bu bana daha olasi geliyor) hem kendine göre toplumu düzeltmeye calisti hem de bu yolla kendine cikar sagladi (ganimet, iktidar, esler, cariyeler vs)

Kuranda bir ayet vardır.. muhammede seslenir sakın gönderdiklerimizden şüpeye duşme der.... yani muhammed gerçekten kendini peygamber sanan biri ama kafa gidip geliyor vede iş çıkara dayandığında bilinçli olarak ayet uyduruyor.... Akli dengesi bozuk insanların ki burada konu kişilik bozukluğudur çok ama çok zeki olması ihtimal dahilindedir... sadece muhammedin davranışları tutarlı değildi... acımasızdı, şehvet düşünkünüydü ve özetle çok tehlikeli biriydi

Kullanıcı avatarı
atheistable
Edilen Teşekkür: 35 kere
Alınan Teşekkür: 35 kere

Mesajgönderen atheistable » Çrş Şub 03, 2016 1:20 am

Bayrak yazdı:
Kuranda bir ayet vardır.. muhammede seslenir sakın gönderdiklerimizden şüpeye duşme der....

Belki de bu ayeti de bilincli olarak kendi uydurdu.. onun akli dengesinin bozuk olduguna dair cok güclü deliller görmüyorum ben
Ama cikar icin bir din uydurdugu ortada

Kullanıcı avatarı
Bayrak
İletişim:

Mesajgönderen Bayrak » Çrş Şub 03, 2016 1:24 am

atheistable yazdı:
Bayrak yazdı:
Kuranda bir ayet vardır.. muhammede seslenir sakın gönderdiklerimizden şüpeye duşme der....

Belki de bu ayeti de bilincli olarak kendi uydurdu.. onun akli dengesinin bozuk olduguna dair cok güclü deliller görmüyorum ben
Ama cikar icin bir din uydurdugu ortada

Akli dengesinin bozuk olduğunu ortaya koyan sağlam hadisler vardır.. özellikle vahiy alırken davranışları muhammedin teşhis konabilecek kadar net sorunlu bir kişilik olduğunu ortaya koyar... Ayrıca bir vucut hastalığıda ihtimal dahilindedir

aslanparça
Alınan Teşekkür: 6 kere

Mesajgönderen aslanparça » Prş Şub 04, 2016 12:16 am

Hem hadise sağlam deyip hem hastalıkla suçlamak
Ne büyük mantık yoksunluğu
İnsanlık tarihine hiçbirşey verememiş olanlar Psikiyatri uzmanı olup teşhisi koymuş
Arkadaşlar bırakın kendinizi aldatmayı inanmamakta serbestsiniz ama Belaltı vurmayın lütfen dürüst olalım
Psikolojik güvensizlik yaşayanlar başkalarını analiz ediyor
Bir dinsizin referans noktası olmadığından herşeye şüphe ile bakar
Zira ahlaki tutarlılık sisteminin oturacağı batıl da olsa bir inanç sistemi yoktur
Geleceğin olmadığı geçmişin de boşluk olduğu bir durumda bu dünyadan ne beklenecek ki
Bu anlamda enerji yoksunluğu ve başı boşluktan kurtuluşu dinlerle mücadeleyi kendi referansı yaparak diğer insanların aptal kendilerinin ise akıllı olduğu faraziyesi ile rahatlama moduna geçilliyor. Gücünü kendinden değil başkasını yıkmaya çalışmaktan alan bir sistem
Kendisinin ortaya koyacağı birşey yok başkalarının yanlışlığını ispatlamakla bana doğruyu gösteremezsin ki

“İslam Dini ve Kur'an” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir