1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Ben Tanrı Olsam

Gönderilme zamanı: Sal Şub 09, 2016 11:16 pm
gönderen hector
Ben tanrı olsam , bana inanmayan insanları öldürmeye kalkan inançlıları lanetlerdim.
Ben tanrı olsam , hiç bir fikri olmadığı halde aileden gelen inancı sorgulamadan kabul edenleri cezalandırırdım.
Ben tanrı olsam , kitaplar , peygamberler , dinler göndermez , insanların akıl yoluyla beni bulmasını sağlardım.
Ben tanrı olsam , (eğer kitap gönderdiysem) kitabımı anlayarak okumadan inananları cezalandırırdım.

Öyle gözüküyor ki var olduğu iddia edilen tanrıların hemen hemen hepsi yukarıda saydıklarımın hiç birini yapmıyor. O halde varsa bile saygı duyulacak bir tarafı yok.

Siz tanrı olsanız ne yapardınız ?

Re: Ben Tanrı Olsam

Gönderilme zamanı: Çrş Şub 10, 2016 1:45 am
gönderen Firavun
Tanrı olsam, acaba kendimi yok edebilir miyim diye merak ederdim. Yok olabiliyorsam demek ki tanrı değilim, kendimi yok edemiyorsam yine tanrı değilim. Sanırım Tanrı da olsam acaba gerçekten tanrı mıyım diye düşünüp yine agnostik olurdum

Re: Ben Tanrı Olsam

Gönderilme zamanı: Çrş Şub 10, 2016 6:35 am
gönderen AgnostikBey
Bir tanrıça yaratırdım. Bi ömür (!) geçmez tek başına..

Re: Ben Tanrı Olsam

Gönderilme zamanı: Çrş Şub 10, 2016 8:14 pm
gönderen hector
Firavun yazdı:Tanrı olsam, acaba kendimi yok edebilir miyim diye merak ederdim. Yok olabiliyorsam demek ki tanrı değilim, kendimi yok edemiyorsam yine tanrı değilim. Sanırım Tanrı da olsam acaba gerçekten tanrı mıyım diye düşünüp yine agnostik olurdum

Bende böyle bir şey yazacaktım ama becerememiştim.İyi ki becerememişim. Bu daha iyi oldu :D.

Re: Ben Tanrı Olsam

Gönderilme zamanı: Çrş Şub 10, 2016 8:28 pm
gönderen Bayrak
Ben tanrı diye hiç düşünmemiştim... Şöyle bir anda aklıma gelen; Eğer ben tanrı olsaydım sadece deizim de anlatılan gibi bir tanrı olurdum yani sadece zamanı, mekanı (evrenler) ve fizik yasalarını yaratır ve bu muazzam evrenlerin gelişimini değişimini sanırım keyifle izlerdim... Yapmayacağımdan emin olduğum şeyse insan veya diğer gezegenlerde yaşayan diğer zeki yaşam türlerinin gelişimine müdahale etmek olurdu.... Zaten zaman ve doğa yasaları yaratarak gereken mütahaleyi yapmış olurdum daha fazlasına ne gerek var ki?

Re: Ben Tanrı Olsam

Gönderilme zamanı: Pzr Şub 14, 2016 9:37 pm
gönderen rumil
Ahiret ve hesap günü gelip çattığında bütün kullarımı toplayıp ''Keyifli bir oyundu,oynadığınız için teşekkürler'' deyip, her şeyi yok eder ; ardından yeni bir evren kurardım.

Re: Ben Tanrı Olsam

Gönderilme zamanı: Pzr Şub 14, 2016 9:52 pm
gönderen aura
Ben tanrı olsam insan gibi ufak tefek işlerle uğraşmazdım herhalde. Ne bileyim, koskoca tanrı bunlarla neden uğraşsın?

Re: Ben Tanrı Olsam

Gönderilme zamanı: Pzt Şub 15, 2016 9:16 pm
gönderen Eskilerden Birisi
Ben tanri olsam oncelikle kendime bi ceki duzen verir nerde hata yaptigimi dusunmeye calisirdim.Oz elestiri yapardim kendi kendime hatta insan yaratma fikrini dusunursem onlarinda beni elestirmesine ve kusurlarimi farketmelerine ve beni daha mukemmel bir tanri haline getirmelerine izin verirdim.Bi kere seytani yaratmazdim hatta seytan yaratma fikri aklima geldigi an kendime tovbe eder kendimden af dilerdim boyle bir seyi aklimdan gecirdigim icin.Seytani yaratmadigimda ademle havvayi aldatmazdi ve cennetimden kovmak zorunda kalnazdim onlari.Mutlu mesut cennette tum insanlik laylay lom hep birlikte obur tarafta irmaklar huriler saraplar sonsuzadek takilirdik.Haliyle cehennemide dunyayida bu kadar curcunayida yaratmak zorunda kalmazdim.Insanlar ac kalmazdi hastalanmazdi aci cekmezdi savasip bagirsaklari flan disari cikmazdi aslina bakarsaniz(tanri olmak istemezdim)