Kendini Yalanlama Becerisi

Her konuda haberler ve güncel olaylar.
Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Mesajlar: 183
Kayıt: Prş May 05, 2016 9:34 pm
Edilen Teşekkür: 17 kere
Alınan Teşekkür: 54 kere

Kendini Yalanlama Becerisi

Mesajgönderen Engse Hohol » Cmt Ara 03, 2016 8:55 am

Tayyip Erdoğan'ın kendini yalanlama yarışında Dünya'da tek rakibi vardı; Yahya Jammeh... Gambiya'da 22 yıldır iktidarda bulunan otoriter devlet başkanı Yahya Jammeh, başkanlık seçimlerini dün kaybetti. Yahya Jammeh seçim vaadleri konuşmasında "Allah izin verirse ülkeyi bir milyon yıl yönetmek istediğini" belirtmişti. Yahya Jammeh 2015 yılında Devletin resmii adına islam ekleyerek, Gambiya İslam Devleti olarak değiştirmişti.

Resim

Adama Barrow wins presidential election, bringing to an end Jammeh's 22-year rule which began with a coup. Adama Barrow Devlet Başkanlığı seçimlerini kazandı, Yahya Jammeh'ın askeri darbe ile başlayan 22 yıllık iktidarını sonlandırdı. Sanırım AKP de 22 yıl kalacaktır iktidarda. Tayyip Erdoğan ile Yahya Jammeh siyasi kariyerlerindeki benzeşmeler bana bunu öngörtüyor neyazık.

Seçimleri kazanan Gayrimenkul komisyoncusu Adama Barrow, oyların yüzde 45'ini aldı. 22 yıldır iktidar Yahya Jammeh sürpriz bir yenilgi yaşadı. Tayyip Erdoğan da seçim yenilgisi aldığında ona sürpriz gelecek ama ne zaman bilinmez.

Kullanıcı avatarı
Tumagü İskicap
Mesajlar: 81
Kayıt: Cum May 06, 2016 3:01 pm
Görüş: Panenteist
Edilen Teşekkür: 3 kere
Alınan Teşekkür: 31 kere

Re: Kendini Yalanlama Becerisi

Mesajgönderen Tumagü İskicap » Cmt Ara 03, 2016 10:24 am

Atatürk ve Laiklik düşmanlarını etrafında topladığı için AKP %50 oy aldı ama Liberaller ve Kürtler artık AKP'ye oy vermezler diye düşünüyorum. Tabi bir de cemaatçiler. Son yaşanan OHAL tutuklamalarında Ali Babacan ve Mehmet Şimşek'i, cemaatçi diye uzaklaştırılanlar kervanına katmamalarının nedeni, ekonomiyi daha da kötü hale getirmemek içindir. Recep Akdağ yine cemaat ile kalın bağları olan birisiydi en azından ilişkisel olarak öyleydi ama AKP istihbaratı, kendi içerisinde en çok Ali Babacan ve Bülent Arınç'ı fişlemişler, giziliden takip etmişler. Ama bu dört ismi henüz fetö operasyonlarına dahil etmediler.

Akp'de cemaat desteği yokken, gördükki koalisyon hükümetleri gibi plastik kalıplar dışına çıkamayan bir parti iktidarından farkları yok. AKP'yi 14 yıldır güçlü kılan cemaat elemanlarının kalifiye olmasıydı denebilir. Baksanıza, cemaatten temizlenen akp kurmayları ve Tayyip Erdoğan, doların tırmanışını düşürmesini halktan bekliyor. Dolar almayın, elinizdekini de bozdurun diyor. Borsa istanbul, kurumun elindeki dövizleri TL'ye çevirerek finans çevrelerine örnek olmak için girişim başlattı... TMSF yine benzeri girişim olarak "tahsilatlarda ve satışlarımızda döviz kullanılmayacak, işlemler TL ile yürütülecektir" açıklaması yaptılar. Cemaatsiz akp sudan çıkmış hamsi gibi çırpınıyor.

Kullanıcı avatarı
Shutur Nahundi
Mesajlar: 27
Kayıt: Pzt Ağu 15, 2016 2:06 am
Edilen Teşekkür: 2 kere
Alınan Teşekkür: 6 kere

Re: Kendini Yalanlama Becerisi

Mesajgönderen Shutur Nahundi » Pzr Ara 11, 2016 11:23 am

Tayyip Erdoğan'ı seçenler kendilerini onda gördükleri için seçiyorlar. Müslümanların buluşacaklarını zannettikleri cennet için dünyayı cehenneme çevirmeyi ve kendilerini islam için şehit ettirmeyi bu yolda görev biliyorlar. Muhammed'in sancağının altında buluşmak, islami cihad yapmayı gerektiren ve karşılığında sevap point alınan terör eylemlerinden oluşuyor. Müslümanlar yaşadığımız dünya hayatından tatmin olmuyorlar. Cennette yaşayacaklarını zannettikleri sahnelerin sahte olabileceğini hiç sorgulamadıkları için islamın tüm hurafelerine 1400 yıl boyunca bağnazca inanmışlar. İslama inanan müslümanlar, dünya hayatını esas alarak yaşayan diğer insanlara açık tehdit oluşturuyorlar artık. Tayyip'e göz yumulursa Tayyip efendi devleti yıkmadan hiçbir yere gitmeyecek. Belki aynı gün olacak Tayyip'in sonuyla TC'nin sonu. Damadının gazetesi sabah'da "Trilyon dolarlık ülke olduk" manşetlerine kanmak için önce kendini kandıran %50'lik kitle sokaklarda dolaşıyor. Tayyip'i bağnaz fikirli ve tehlikeli bir siyasetçi yapan da bu %50'lik kitledir. AKP'liler eğitimli ve akıllı insanların biraraya geldikleri siyasi bir kitle olsaydı, Tayyip'in demokrasi cellatlığı yapmaktaki becerisi ve cesareti bu safhalara gelmezdi. Gecenin 24'ünde hangi demokratik ülkenin sokaklarında tabanca sesleri duyabilirsiniz? Türkiye'de akp'li hegemonya kırılmadıkça asla demokrasi yolunda ilerleyemeyeceğiz. Şu an Türkiye'de kimse ne yaptığını aklıyla bilmiyor. Ülkece nasıl bir duygudurum yaşadığımız ortada yani.

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Mesajlar: 183
Kayıt: Prş May 05, 2016 9:34 pm
Edilen Teşekkür: 17 kere
Alınan Teşekkür: 54 kere

Re: Kendini Yalanlama Becerisi

Mesajgönderen Engse Hohol » Cum May 05, 2017 9:32 pm

Seçim yenilgisine rağmen görevi bırakmayı reddeden Gambiya lideri Yahya Jammeh, OHAL ilan etmişti. Başkanlık görevini teslim etmeyi reddeden Yahya Jammeh, hükümette kalmak için OHAL uygulamıştı. Gambiya islam devletinin siyasi gündemi ile Türkiye'nin siyasi gündeminde, hemen hemen aynı konular vardı ama Gambiya halkı, Yahya Jammeh den kurtuldu. Darısı bizim başımıza.

Yahya Jammeh seçim yenilgisini tanımadığını açıkladığında, komşu Senegal hükümetinin verdiği doktrin ile kan dökülmeksizin hizaya getirilmişti. Yahya Jammeh, Gambiya 'yı terk ederse yargılanmama karşılığında anlaştı ve ülkeyi terk etti. Giderken lüks eşyalarını, arabalarını kargo uçağı ile Ekvator Ginesi'ne sevk ettiği ve devletin maliye kasasından da 11 milyon doları yanında götürdüğü iddia ediliyor.


“Güncel Haberler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir