1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Dünyada dinsizlik yükseliyor

Gönderilme zamanı: Sal May 17, 2016 4:09 pm
gönderen NOLAN
Son araştırmalar dini inançların gerilemekte olduğunu ve bununla birlikte tanrı inancının bulunmadığı türde bir sekülerlik anlayışının yükselmekte olduğunu gösteriyor...
http://odatv.com/dunyada-dinsizlik-yuks ... 61200.html
Çok normal bu..Türkiye'de de dinsizlik yükselişe geçmiştir..Çünkü teknolojinin hayatımıza girmesi ve bilgiye kolay ulaşım,insanların aydınlanmasını sağlamaktadır..

Re: Dünyada dinsizlik yükseliyor

Gönderilme zamanı: Sal May 17, 2016 7:33 pm
gönderen multiplayer1
2013 yılında Eurobarometer, KONDA ve diğer araştırma kuruluşlarının yapmış olduğu kamuoyu araştırmalarına göre, Türkiye’deki nüfusun 4.5 milyonunun ateist olduğu belirlenmişti. Aynı araştırma şirketlerinin 2015 yılında yapmış olduğu kamuoyu araştırmalarına göre ise, 2 yılda Türkiye’deki ateist nüfusun 750 bin – 1 milyon kişi arasında bir artışla 5.5 milyona ulaştığı belirlendi.

Ateistler, yapılan anketlere göre, yüksek eğitim seviyeleriyle de dikkat çekiyor. Anketlere katılanların yüzde 72’si üniversite veya yüksekokul, yüzde 17’si yüksek lisans veya doktora, yüzde 7’si de lise mezunu. Kendi inançlarını tanımlarken en çok şu terimleri kullanılıyor: Ateist (yüzde 63), Agnostik (yüzde 13), Dinsiz (yüzde 8). Verilere göre, ateistlerin yüzde 85’i 35 yaşın altında. Katılımcıların yüzde 47’si 15-24, yüzde 37’si 25-34, yüzde 10’u da 35-44 yaş grubunda yer alıyor.


Türkiye hakkında da olumlu şeyler oluyor sanırım.

Re: Dünyada dinsizlik yükseliyor

Gönderilme zamanı: Cmt Haz 18, 2016 11:53 am
gönderen Tumagü İskicap
Alkol tüketildiği gerekçesiyle Tophane'de bir grup, Velvet İndieground Records adlı mekanda düzenlenen Radiohead müzik etkinliğine sopalarla saldırdılar. Oradaki insanların içerisinde müslüman olmayanlar da vardı. Müslüman olmayan insanlara oruç tutmuyorlar diye saldırdıklarında, dünya'ya islamdan tiksinme fırsatı vermiş olduklarını anlamaktan bile uzak bu müslümanlar. Diğer dinler neyse de islama inananlar, aşırı yobaz ideolojilere sahip oluyorlar. Bu islam ideolojisi onları tehlikeli yapıyor. Dünyada dinsizliğin artması dünyanın yararınadır. En iyi Türkiye'de anlaşılıyor bu gerçek. Dinsiz insanın potansiyel öldürme gerekçesi olmadığından güvenlidir ama islamda gayri müslim öldürmenin sevabına bahşedilen huriler ve sınırsız cennet, islamı en tehlikeli din yapıyor.