Atatürkçülük - Kemalizm Yörebinde (Hakkında)

Forumun diğer kısımlarında yer alamayacak tüm konu başlıkları.
Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Mesajlar: 183
Kayıt: Prş May 05, 2016 9:34 pm
Edilen Teşekkür: 17 kere
Alınan Teşekkür: 54 kere

Atatürkçülük - Kemalizm Yörebinde (Hakkında)

Mesajgönderen Engse Hohol » Pzt Eyl 12, 2016 10:34 am

"Gülenizm islamı dönüştürme projesidir ve Gülenizm Kemalizmin çocuğudur"
diyen yeni şafak yazarı Yusuf Kaplan'a

"Çakma belgelerle hepinizin suratı maymun t.şağına dönmüş"
başlığı ile yanıt veren Nihat Genç betkesi.

Bir zamanlar 1nc lig'in adı bile Bank Asya Ligi değil miydi? Nisan 2012 tarihinde Bank Asya'nın sponsorluk anlaşmasını tek taraflı feshetmesi nedeniyle lig sponsorsuz kaldı. Çekilen Bank Asya'nın kendisiydi. Bir zamanlar islamcı iktidar ve basın Fetö'nün kirli operasyonlarını destekledi, çünkü onlar da Kemalist diye kodladığı ortak düşmanların tasfiyesinden çok memnundular. Taa ki kırılma eşiği dersaneler yasasına varıncaya değin. Devleti bölüşüp yiyişmekte ayrı düşmeselerdi, kanki sömürüsüne devam edeceklerdi ama vaziyet boka sarınca islamcı siyasetçiler ve yazarlar, birkaç günlüğüne Kemalist kodlamasını es geçip Liyakat demeye başladılar. Sonuç olarak islamcı ideoloji rezillikleriyle büyük bir yenilgi yaşıyorlar.

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Mesajlar: 183
Kayıt: Prş May 05, 2016 9:34 pm
Edilen Teşekkür: 17 kere
Alınan Teşekkür: 54 kere

Re: Atatürkçülük - Kemalizm Yörebinde (Hakkında)

Mesajgönderen Engse Hohol » Prş Eyl 29, 2016 11:51 pm

Recep Tayyip Lozan'a saldırdı bu kez; "Lozan'ı zafer diye yutturmaya çalışıyorlar. 1920'de bize Sevri gösterdiler. 1923'te bizi Lozan'a razı ettiler. Birileri de bize Lozan'ı zafer diye yutturmaya çalıştı. Şöyle bağırsan duyulacak adaları (egede 12 adaları) biz Lozan'da verdik. Zafer bu mu? Oralar (Ege adaları) bizimdi. Lozan antlaşmasında masaya oturanlar, o anlaşmanın hakkını veremediler. Veremedikleri için sıkıntısını biz yaşıyoruz" dedi.

Aynı Recep Tayyip, bugün eleştirdiği Lozan antlaşmasını, 2 ay önceki kutlama mesajında övmüştü. Lozan Barış Anlaşmasının 93. Yıl dönümü için 24 Temmuz 2016 tarihinde Lozan'ı ve ve Lozan'ı imzalayanları öven mesajında şunlar yazılıydı;

"Lozan Barış Antlaşması'nın 93. Yıl Dönümü başlığı yayımlanan ve hala Cumhurbaşkanlığı resmi internet sitesinde yer alan açıklamada Erdoğan, "Aziz milletimizin inanç, cesaret ve fedakarlıkla elde ettiği zafer, Lozan Antlaşması ile diplomasi ve uluslararası hukuk alanına taşınarak tescil edilmiştir" demişti. Erdoğan açıklamasının sonunda ise Lozan'ı imzalayanlarla ilgili, "Bu düşüncelerle, Lozan Barış Antlaşması'nın 93. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, anlaşmanın mimarı olan tüm devlet adamlarımızı rahmetle anıyorum" demişti.

Recep Tayyip = Hz Muhammet
Hz Muhammet = Recep Tayyip

Recep Tayyip ile Hz Muhammet, çıkarcı insan kişiliğinin zirvesinde yeralan, dünya tarihinde örnek verilebilecek 2 insandırlar. Çıkarcılık sözkonusu olduğunda karakteristik bir yansıma olarak bu 2 insanda Pragmatizm zirvede ulaşılamazdırlar. İşin daha ilginç yanı, Osmanlı Ege adalarını Lozan Antlaşmasıyla yitirmemişti. Osmanlı 12 ege adalarını, Lozan antlaşmasından önce Padişah 2. Abdülhamit'in devretmesiyle yitirmişti zaten. Ama Recep Tayyip, halkın salak olduğundan o kadar eminki Ege adalarını kastederek "Şöyle bağırsan duyulacak adaları biz Lozan'da verdik. Oralar bizimdi" diyebildi. Recep Tayyip'e inanan halk gerçekten %60 salaktır, diyebilecek başka söz yok.

Adalar'ı Lozan'da mı kaybettik sanıyorsunuz Siz?
Erdoğan’ın Lozan’la ilgili beslenme kaynağı Mısırlıoğlu’nun 2 ciltlik kitabı mı?

Kullanıcı avatarı
Shutur Nahundi
Mesajlar: 27
Kayıt: Pzt Ağu 15, 2016 2:06 am
Edilen Teşekkür: 2 kere
Alınan Teşekkür: 6 kere

Re: Atatürkçülük - Kemalizm Yörebinde (Hakkında)

Mesajgönderen Shutur Nahundi » Çrş Eki 05, 2016 11:15 pm

Belgelerlegercektarih com adında site kurmuşlar, "milletin dinini, hilafetini, hanedanını, tarihini yıktı" göstererek Atatürk'e hakaret ederek kendilerini tatmin ediyorlar ve Şeyhülislam Mustafa Sabri Efendi şakşakçılığı yapıyorlar. Ki Şeyhülislam Mustafa Sabri Efendi, işgal günlerinde İngilizler'le iyi geçinmek ve onların sempatisini kazanıp Sevr Antlaşması'na dayandırılarak başlatılan yabancı işgalinden en az zararla çıkmanın fetvasını yayınlatmış bir haindir. Hain olduğu belgelidir.

Atatürk önderliğindeki direniş gücünün, istilacıları yıpratması ve zaiyat verdirmesi üzerine, istilacıları karşı savaşan Atatürk'ü destekleyen Türk halkını bastırmak için Şeyhülislam Mustafa Sabri Efendi'nin Atatürk önderliğindeki Kutuluş Savaşına karşı fetvasını, Türk olup bilmeyen yoktur. "Padişah'ın aksi emrine (istilacılara karşı direnişe geçmeyin) rağmen, Anadolu istilacılarına karşı direnişe geçen milliyetçilerin öldürülmeleri caizdir ve her müslümanın görevidir" fetvası Şeyhülislam Mustafa Sabri Efendi'ye aittir.

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Mesajlar: 183
Kayıt: Prş May 05, 2016 9:34 pm
Edilen Teşekkür: 17 kere
Alınan Teşekkür: 54 kere

Re: Atatürkçülük - Kemalizm Yörebinde (Hakkında)

Mesajgönderen Engse Hohol » Cum Eki 28, 2016 10:41 pm

Atatürk Türk kadınlarına, seçme ve seçilme hakkı niçin verdi?

Atatürk'ün, Türk kadınlarına milletvekili seçme ve seçilme hakkı tanınması üzerine demeçi;

"Bu karar, Türk kadınına sosyal ve siyasî hayatta bütün milletlerin üstünde yer vermiştir. Çarşaf içinde, peçe altında ve kafes arkasındaki Türk kadınını artık tarihlerde aramak lâzım gelecektir. Türk kadını evdeki uygar yerini salâhiyetle almış, iş hayatının her safhasında başarılar göstermiştir. Siyasî hayatta Belediye seçimlerinde tecrübesini yapan Türk kadını, bu sefer de milletvekili seçme ve seçilme suretiyle haklarının en büyüğünü elde etmiş bulunuyor. Uygar memleketlerin birçoğunda kadından esirgenen bu hak, bugün Türk kadınının elindedir ve onu salâhiyet ve liyakatle kullanacaktır."

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Mesajlar: 183
Kayıt: Prş May 05, 2016 9:34 pm
Edilen Teşekkür: 17 kere
Alınan Teşekkür: 54 kere

Re: Atatürkçülük - Kemalizm Yörebinde (Hakkında)

Mesajgönderen Engse Hohol » Pzr Eki 30, 2016 8:43 am

Ahmet Kaya'nın Atatürk yörebindeki görüşleri; Olgunlaşabilecek en üst düzeyde bir kimliktir Atatürk.

"Emperyalizme karşı, 7 düvele karşı savaşmış; kanın, gözyaşının, işgallerin çok yoğun olduğu; köşe bucak her tarafın paylaşıldığı bir zamanda ortaya çıkıp 'ben bu ülkeyi kurtarmak istiyorum, benimle birlikte olmak isteyen insanlar bir adım öne adım atsın' dediği zaman binlerce insan, ama o zamanki yani milyonlarca insan Mustafa Kemal'le birlikte herkes bu konuda ortak bir karar almışlardır. Yalnız o, yani büyük komutanlığın ötesinde duyarlı bir devlet adamı, duyarlı bir kişilik, yani olgunlaşabilecek en üst düzeyde bir kimliktir Mustafa Kemal Atatürk. İnsanlar savaşlara önderlik yapmakla yalnız komutan olmazlar. İnsanın en büyük komutanlığı, en büyük ruhu ülkesini ve ülkesinin insanlarını sevmesidir. Atatürk bu ülkeyi çok seviyordu. Başından beri seviyordu. Sonuna kadar da sevdi. Bizim ondan devir alığımız bir tek şey var; politik bir takım işlemlerin, karışıklıkların yaşandığı özellikle bu dönemlerde kimseye pek fazla pabuç bırakmadan -en başta sevgili öğretmenlerimize söylüyorum, ki onlar bu konuda bize önderlik eden insanlar, şu anki konuşmamızda bunları anlatmamıza neden olan insanlar, bize kimlik/kişilik veren insanlar; onların da önderliğinde biz onun bıraktığı gerçekten yurtseverlik mirasını ölene kadar taşıyacağız. Ve bu ülke başlangıçta nasıl seviliyorsa sonsuza kadar da insanların sevdiği bir ülke olarak kalacaktır."

Konuşmasının son bölümünde Urfa yöresinin Kurtuluş Savaşı dönemindeki yaşadığı olaylara değinen Ahmet Kaya,"Kurtuluş Savaşı'na ilişkin Fransızlara karşı savaşta Urfa çetelerinin şıha karşı çıkışı "Di yeri yeri kumandanlar yeri. Çetelerim gidiyor dönmüyor geri" diye güzel bir türkü vardırdiyerek İbrahim Tatlıses ile"Kolumu Salladım Toplar Oynadı"türküsünü söylüyor. Video'da Ahmet Kaya'nın yurtseverlik vurgusu ve Atatürk yörebinde sözleri hayli anlam taşıyor. 28 Ekim Ahmet Kaya'nın doğum günü.

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Mesajlar: 183
Kayıt: Prş May 05, 2016 9:34 pm
Edilen Teşekkür: 17 kere
Alınan Teşekkür: 54 kere

Re: Atatürkçülük - Kemalizm Yörebinde (Hakkında)

Mesajgönderen Engse Hohol » Pzr Eki 30, 2016 11:32 am

29 Ekim 1925'teki Cumhuriyet'in 2nc yıl dönümünden Yeni Türkiye başlığıyla dış basına yansıyan askeri törenler.

Atatürk'ün son katıldığı Cumhuriyetin 14'üncü yıl kutlamalarından görüntüler.

29 ekim 1937'de Cumhuriyet bayramında Atatürk'ün son geçiş töreni selamı.


“Genel Tartışma Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir