Kalkışılmış Aymazlık

Forumun diğer kısımlarında yer alamayacak tüm konu başlıkları.
Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Mesajlar: 183
Kayıt: Prş May 05, 2016 9:34 pm
Edilen Teşekkür: 17 kere
Alınan Teşekkür: 54 kere

Kalkışılmış Aymazlık

Mesajgönderen Engse Hohol » Pzr Tem 17, 2016 5:19 pm

Akp ile feto cemaati şimdi birbirilerini tanımıyormuş gibi yapıyorlar, ama kayıtlı tarih var geçmişimizde. Dönemin Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner’in makamında gözaltına alınması talimatını veren Osman Şanal ters kelepçeyle gözaltına alındı. Osman Şanal zamanında uygunsuz şekilde terfi edilenler arasındaydı. Hey gidi günler hey.

Bir diğeri Anayasa Mahkemesi üyesi Alparslan Altan da gözaltına alındı. Bu adamda gene akp torpili sayesinde Anayasa Mahkemesi üyesi yapılmıştı. Mezuniyet seviyesi yeterliliği olmayan Alparslan Altan önce Denizcilik Müsteşar Yardımcılığı’na atanmıştı akp tarafından. Müsteşar Yardımcılığı’na atanma sebebi onu AYM üyesi olabilir hale getirmekti böylece eğitimden kaynaklanan mezuniyet yetersizliği giderilecekti. Müsteşar Yardımcılığı’na atanınca bürokrat olup sonra hülleyle Anayasa Mahkemesi üyesi yapılmıştı. Hey gidi günler.

Sahte Balyoz belgelerini hazırladığı iddiasıyla aranan firardaki Cemaatçi isim Tuncay Opçin, olaylardan bir gün önce, 14 Temmuz'da "yatakta basıp, şafakta asacaklar" mesajıyla adeta darbe olacağı mesajı vermişti.

Genelkurmay Adli Müşaviri Albay Muharrem Köse 2010 yılında Askeri Yargıtay'a üye seçilmişti yine usulsüz olarak akp tarafından. 2012 yılında Genelkurmay Adli Müşaviri Hıfzı Çubuklu'nun "Andıç kumpası" ile tutuklanması sonrasında, Yargıtay üyeliği gibi askeri yargının en yüksek görevinden feragat ederek, yargıçlık güvencesi bile olmadığı halde gene akp tarafından Genelkurmay Adli Müşavirliğine atanmıştı.

Yasaların arkasını dolanarak hülle ile atanan yandaş kişiler bugün birerbirer terörle mücadele şubesine götürülüyorlar darbe kalkışması suçundan. Azönce bunlara Tayyip Erdoğan’ın yaveri Topçu Kurmay Albay Ali Yazıcı da katıldı.

Kullanıcı avatarı
raskolnikov
Mesajlar: 128
Kayıt: Sal Mar 22, 2016 6:07 am
Görüş: Agnostik
Edilen Teşekkür: 49 kere
Alınan Teşekkür: 56 kere

Re: Kalkışılmış Aymazlık

Mesajgönderen raskolnikov » Pzt Tem 18, 2016 1:44 am

Cemaat ve AKP savaşının geldiği boyutlara bakın! Ancak bugün "hain" sloganları atanlara, bu fetöcü komutanları kimler getirdi diye sormak lazım. 2012 ve 2015 de yapılan terfilerde kimlerin imzası vardı? Hükümetin ve tabi ki komutanların. Genel Kurmay başkanına ve diğer kuvvet komutanlarına bu darbeci askerler ile ilgili raporlar verilmedi mi? Verildi. Ama yüksek rütbelere gelmesine engel olmadı bu raporlar.

Yine mi "kandırıldılar" yoksa bu tutuklamaları 16 temmuzda başlatmak için düğmeye bastıklarında, 15 gecesi darbe girişimi olacağının da sinyalini alıp bunu başkanlık lehine mi çevirdiler?
Büyük idealler uğruna önce küçük bir azınlık savaşım vermiştir. (Einstein)

Kullanıcı avatarı
AgnostikBey
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 359
Kayıt: Cmt Eki 03, 2015 8:44 pm
Görüş: Agnostik
Edilen Teşekkür: 254 kere
Alınan Teşekkür: 218 kere

Re: Kalkışılmış Aymazlık

Mesajgönderen AgnostikBey » Pzt Tem 18, 2016 9:30 am

İki taraf aynı anda devleti/ganimeti (!) paylaşamadı, olan biten bu. Yoksa tabii ki hoca efendi sonuçta aynı b.kun pembesi. Bu arada incisozluk de geçen şu yazıyı da paylaşmak istiyorum burada, beni gerçekten etkiledi:

"Artık şunda bir anlaşalım bence
Halk zavallı
Halk uyuşturulmuş
Halk kendisinden gizlenen gerçeklerle kör, sağır olmuş
Halk dinini bunlar yüzünden yanlış yaşamış
Halk ahlaklı
Halk dürüst
Halk namuslu

Falan değil!!!

Benim de ara ara yaptığım burnu büyüklükle onlara halk falan deyip, hümanist düşüncelerle “ah bir görseler gerçekleri” diyoruz ya; hah işte onlar o senin ‘gerçekler’ dediğin şeyin dibine kadar farkındalar. Onlar kandırıldıkları için o partiye oy vermiyorlar, onlar kendileri gibi oldukları için o partiye oy veriyorlar. Onlar senin sandığın gibi uykuda değiller, aksine senden on kat daha fazla uyanıklar.

O halk Atatürk Havalimanı'nda çalışan taksici, o halk Cuma namazından sonra torunu yaşında kızın kıçına bakıp iç çeken tonton amca, o halk altın günlerinde üst katında ki günahsız öğrenci kıza “eve erkek alıyor, huurlar doldu apartmana” diye dedikodu yapan hacı teyze, o halk tecavüze uğramamak için camdan atlayan kızın haberinin altına “zaten açık kapıymış, ne kaybederdi ki?” yazan türbanlı bacı, o halk daha geçen gün elimden zorla aldıkları, “çaldıysa çaldı, Ecevit, Sezer çalmadı mı? Bu hiç olmazsa müslüman, diğerleri siyonist köpeklerdi” diyen güvenlik görevlisi, o halk ambulansın peşine takılıp üç araç geçmeyi kar sayan trafikteki şoför, o halk ağzından “cahiliye devri” düşmeyen ama “kitap okuyunca başıma ağrılar giriyor” diyen adam, o halk “irkekler birbirini zikiyordu, Allah’ da Lut kavminin üzerine bela yolladı” diye derste anlatıp, akşam erkek öğrencilerinin üzerine çullanan dernek öğretmeni , o halk anaları, babaları öldüğünde üzülmeden önce “sana bir daire fazla düştü” diye saç saça, baş başa giren insanlar, o halk kendi yaşam alanında insan gibi yaşamak için sosyalist partilere oy verip; senin ülkende “müslüman caaanım” diye o partiye oy veren almancılar, gurbetçiler, o halk her ramazan ekranda ki sahtekar “kütük allah diyorduuu” dediğinde ağlayanlar, o halk rutin trafik çevirmesinde polise nereli olduğunu sorup en alttan, en üste otoriteye biat edip, yaltaklanmaya çalışanlar..

Halk; tek bir kitap okumayıp, her konuda fikri olanlar.
Halk; kendisi gibi düşünmeyenden başkasının yaşamasını istemeyenler.
Halk; cehaletin hadsizliğinden, izlediği salak saçma dizilerden veya yarışma programlarından mutlu olanlar.
Hakikaten şunda bir anlaşalım bence; halk bu. Sen, ben, biz değiliz. Belki aynı parayı kazanıyor, belki aynı hayat standartlarında yaşıyoruz ama halk ne kandırılmış garibanlar, ne de senin onları sandığın kadar masumlar. Ortada bir savaş var ve bu ideolojilerin savaşı değil!"
"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım ilim ve akıldır." Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Tumagü İskicap
Mesajlar: 81
Kayıt: Cum May 06, 2016 3:01 pm
Görüş: Panenteist
Edilen Teşekkür: 3 kere
Alınan Teşekkür: 31 kere

Re: Kalkışılmış Aymazlık

Mesajgönderen Tumagü İskicap » Sal Tem 19, 2016 3:46 pm

Trabzonspor Basketbol Takımı Başkan Yardımcısı Veysel Taşkın; "Darbeci gavur piçlerinin malları ve karıları artık milletin ganimetidir. Evimin üstünde uçan jetin pilot ve komutanının eşi mesela" şeklinde tweet attı. Veysel Taşkın, "Darbeci piçlerin malları ve karıları artık milletin ganimetidir" dedikten sonra Trabzonspor kulubünün zarar görmemesi için Trabzonspor'dan istifa etti. Bazı gazeteler ise kovulduğunu yazıyor ama AKP'li başkan varken zor, bence kendisi istifa etmiştir.

Trabzonspor Veysel Taşkın'ı kovdu; "Darbeci gavur piçlerin malları ve karıları artık milletin ganimetidir" tweeti ardından tepki çeken Trabzonspor yöneticisi Veysel Taşkın'ın kulüpteki görevine son verildi.

Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Mems
Mesajlar: 138
Kayıt: Pzr Mar 06, 2016 11:21 pm
Görüş: Yıldız Tozu
Edilen Teşekkür: 68 kere
Alınan Teşekkür: 58 kere

Re: Kalkışılmış Aymazlık

Mesajgönderen Mems » Sal Tem 19, 2016 6:22 pm

Bazen iyiki çoğu müslüman kuranı okumuyor diyorum yoksa dinsiziz diye bize tecavüz edecekler toplum olarak .
Çoğunluk her zaman bir şeylere inanmanızı ister,çok az insan gerçekler den bahseder, çünkü gerçekler zihni rahatsız eder, ama bu haz inanmaktan daha lezzetlidir ve cesaret ister, iki türlüde yaşarsınız biri hakikatle diğeri yalanlarla biter.

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Mesajlar: 183
Kayıt: Prş May 05, 2016 9:34 pm
Edilen Teşekkür: 17 kere
Alınan Teşekkür: 54 kere

Re: Kalkışılmış Aymazlık

Mesajgönderen Engse Hohol » Prş Tem 21, 2016 7:21 am

Fettullahçılar akp'den çok daha tehlikeli islami bir örgüttür. Akp'liler söyledikleri yalanları ve uyuladıkları dalaveralı işleri kendi özel yaşamlarını güzelleştirmek adına bir basamak görürken, Nurcular ise, kendi uydurdukları yalanlara kendileri bile inanmaktadırlar. Gerçek olup-olmaması önemli değil, Nur 51'de işittik ve itaat ettik ile ahzap 36'da müminlerin kendi işlerinde seçim hakları yoktur söylemini kendi hiyerarşi düzenlerinde de kullanıyorlar. İçlerindeki adamların bir yarısı ileri seviyede zeki insanlarken, diğer yarısı aynen şudur!

TSK'nın zirvesine kadar örgütlenmiş olmaları tamamen akp'nin suçudur. Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, Sadullah Ergin, Ömer Dinçer apaçık nur cemaati üyesi oldukları biliniyordu. Dersaneler bozuşmasından önce Fettullah'a övgülerini hergün tekrar ederlerdi bu 4'lü. Erdoğan narsist bir kişiliktir ve Fettullahı hiç sevmemiştir ama sever gibi yapmıştır zamanında. Onları o eski günlerde kullanıyordu, bugün de farklı işlemlerinde gene kullanıyor.

Kullanıcı avatarı
raskolnikov
Mesajlar: 128
Kayıt: Sal Mar 22, 2016 6:07 am
Görüş: Agnostik
Edilen Teşekkür: 49 kere
Alınan Teşekkür: 56 kere

Re: Kalkışılmış Aymazlık

Mesajgönderen raskolnikov » Prş Tem 21, 2016 6:22 pm

Erdoğan yada cemaatin birbirini kullandığı görüşüne şahsen karşıyım. Emperyalizm ikisinin birbirine düşmesine olanak sağlayarak Türkiye'yi zayıflattı. Türkiye'nin askeri olarak belini büktü, bölgede zayıflattı, kendi içinde çelişkileri arttırdı, IŞİD ve PKK örgütlerinin önü iyice açıldı. Operasyon yapama bir ordu haline getirildi. Orduda ki liyakat sistemi yıkıldı.
Büyük idealler uğruna önce küçük bir azınlık savaşım vermiştir. (Einstein)

Kullanıcı avatarı
Tumagü İskicap
Mesajlar: 81
Kayıt: Cum May 06, 2016 3:01 pm
Görüş: Panenteist
Edilen Teşekkür: 3 kere
Alınan Teşekkür: 31 kere

Re: Kalkışılmış Aymazlık

Mesajgönderen Tumagü İskicap » Sal Tem 26, 2016 10:08 pm

Darbe planlayıcısı olarak Albay Cemil Turhan ve Albay Muharrem Köse adları öne çıkmış durumda.
Odatv: Darbecilerin sıkıyönetim yönergesi.
Milliyet: Darbe girişiminin planlayıcısı tutuklandı.
Hürriyet: Darbecilerin sıkı yönetim planı.

Darbe gecesi Orgeneral Akın Öztürk ile damadı Pilot Yarbay Hakan Karakuş, sanıldığı kadar planda aktif olmamaları süpriz ama her şekilde, planlandığı gibi başlasaydı bile bu darbe girişimi kendileri açısından da başarılı olamayacaktı. Çünkü polis gücünü RTE, kendisiyle organik bağ yaptığı insanlarla değiştirdi. Polis ile asker arasında iç savaşa sürüklenen çatışmalar yaşanacaktı. RTE şimdi jandarma ve sahil güvenliği genel kurmay'dan ayıracak, iç işleri ve savunma bakanlıklarına bağlayacak. Başarısız bu darbe girişimi, RTE'nin başarılı bir şekilde devleti istediği şekilde yapılandırmasına doğru apayrı bir kulvara girdi. Bu bahaneyle yargı kurumlarını da paralelden temizlemek adına laiklik ilkesinden uzak insanlarla doldurarak en korkunç sonuca bağlayacaktır.


“Genel Tartışma Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir