Siyasal Otorite = Tanrı

Forumun diğer kısımlarında yer alamayacak tüm konu başlıkları.
Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Mesajlar: 183
Kayıt: Prş May 05, 2016 9:34 pm
Edilen Teşekkür: 17 kere
Alınan Teşekkür: 54 kere

Siyasal Otorite = Tanrı

Mesajgönderen Engse Hohol » Prş May 05, 2016 9:58 pm

Bugün Türkiye'de, tarafsız Cumhurbaşkanı'nın hükümet partisine ve kendi atadığı kukla Başbakan'a darbe yaptığını gördük. Davutoğlu'na başbakanlık peygamber sav. tarafından verildiğini söylemişti bir müftü 2015 genel seçimlerinde. Oysa Davutoğlu'na başbakanlığı RTE vermişti ve geri almak istediğinde geri aldı. Sonuçta bir kez daha anlamış olduk ki, para ve siyasal otorite bir toplumu, korkutarak itaate mahkum edebiliyor. Kuvvet, para ve otorite kimdeyse o allahtır, tanrıdır. Siyasal Otorite = Tanrı. Otorite veya tanrı, yeri geldiğinde tayin ediyor, yeri geldiğinde emekli ediyor. Para ve otoritenin bir diktatörü korkusuz yapabildiği kanıksanmıştır tarihte. Devlet otoriteri, kendi elini sürmeden her türlü ceza ve suikasti başkasına epey kolaylıkla yaptırtabildiğini görmekteyiz ve izlemekteyiz.

Türkiye'de siyasal otorite akp, kendine yandaş katmak için hazır para ile onları beslendiğine tanık olmaktayız. Örneğin, önce el konulup kayyum atanan ve ardından özelleştirilen medya grupları ve yazılı kültür dergileri ile toplumun belleğine yer edinmeye çalıştığını görmekteyiz. Leman, Gırgır, Uykusuz, Penguen gibi Akp karşıtı mizah karikatür dergilerine rakip olsun diye Akp'liler, hem cemaat, hem laiklik karşıtı içerik yazan Hacamat dergisini çıkarmışlar.

Çakal uluması karikatürüyle göstermişler, Meral Akşener'in "MHP yi, AK Parti'nin Arka Bahçesi Yapmalarına İzin Vermeyeceğiz" demecini ironileyerek.
Cicişlerin karpuz seçmesi.

Türkiye'de sosyal ahlak bozukluğunun en etkili nedeni kadınların cahilliğidir. Şeyhlerinin sidikli donlarında keramet arayanlar ne yazıkki Türkiye'nin gerçeğidir. Alttaki 2 video'yu izleyin lüten;
https://www.youtube.com/watch?v=_fTfslOvvYI
Sütçüye kanan kadın Nuri Alço vakası, gerçektir, Flash TV'de Yalçın Çakır programına katılan bir mağdur!
En son Engse Hohol tarafından Pzt Mar 27, 2017 9:03 am tarihinde düzenlendi, toplamda 5 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Babyknight
Mesajlar: 25
Kayıt: Sal May 03, 2016 11:07 pm
Görüş: Ate
Edilen Teşekkür: 2 kere
Alınan Teşekkür: 9 kere

Re: Siyasal Otorite = Tanrı

Mesajgönderen Babyknight » Prş May 05, 2016 11:27 pm

Aynen oyle. Erdogani peygamber gibi goren hatiri sayilir bir kesim var. Bir mitingdi yanilmiyorsam, Tayyipin goruntusunu veren bir ekrani yere koymuslardi ve badem biyikli bir yalayici, bunun olamayacagini, ekrani derhal yerden kaldirmalari gerektigini soyleyerek gorevlilerle tartisiyordu.

Kullanıcı avatarı
Tumagü İskicap
Mesajlar: 81
Kayıt: Cum May 06, 2016 3:01 pm
Görüş: Panenteist
Edilen Teşekkür: 3 kere
Alınan Teşekkür: 31 kere

Re: Siyasal Otorite = Tanrı

Mesajgönderen Tumagü İskicap » Cum May 06, 2016 3:50 pm

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu: Çocuk gelişimciye değil imam'a ihtiyaç var, 25 din görevlisi alacağız. istismar ve tacize uğramış çocukların cezlandırılması gündemimizde olacak demişti ve ensar vakfının faliyetlerini övebilmişti. Bu iğrenç olaylara rağmen şimdiki iktidarın oy dengesi bozulmayacaktır. Çünkü allah'a olan inançlarının esastan allah ile ilgisi yok, gündelik yaşamın idamesiyle ve öldükten sonraki hayatın ümidiyle var. Türkiye'de imamhatip veya 6 aydan uzun süre quran kursu okumamış müslümanlar, namazlarda okunması gereken fatiha süresini ve kunut dualarını doğru şekilde okuyamıyorlar. Kunut duaları quran ayeti olmamasına rağmen yanlış okunduğunda namazın son oturuşunda sağa tek selam verdikten sonra, sola selam vermeden sehiv secdesi yapma zorunluluğu vardır.

Kullanıcı avatarı
Shutur Nahundi
Mesajlar: 27
Kayıt: Pzt Ağu 15, 2016 2:06 am
Edilen Teşekkür: 2 kere
Alınan Teşekkür: 6 kere

Re: Siyasal Otorite = Tanrı

Mesajgönderen Shutur Nahundi » Çrş Ağu 17, 2016 4:18 pm

Laikliği düşman bellemiş iki isim; Adnan Tanrıverdi ve Erem Şentürk.
Adnan Tanrıverdi bugün Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı oldu.
Erem Şentürk AKP'nin gazetesi diyebileceğimiz diriliş postası'nın genel yayın yönetmeni.
"Laiklik eli kanlı bir Ortaçağ dinidir. Bu bağnaz dinin savunucuları sadece kendinden olanlara yaşam alanı tanırlar ve katliamdan çekinmezler."
"Evinizde, özel alanlarınızda laik olun. Kamuya laiklik dayatmayın. Azınlığın tahakkümümü yıktık, dayatırsanız bedelini rezillikle ödersiniz."
Bugün attığı twit'ler, laikliği paranoyak islam gibi baskıcı bir din sanması üzerine.


“Genel Tartışma Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir