1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

"Açık ve Net"

Gönderilme zamanı: Pzr Mar 20, 2016 9:44 pm
gönderen AgnostikBey

Re: "Açık ve Net"

Gönderilme zamanı: Pzt Mar 21, 2016 3:17 am
gönderen hibmariy
Bunlar rablarla kafayı yer yakında. :)

Re: "Açık ve Net"

Gönderilme zamanı: Pzt Mar 21, 2016 3:22 pm
gönderen AgnostikBey
Açıkçası bu zihniyet başlarına mutlak bir efendi istedikçe her zaman bulacaktır. Bu örneğin babil baştanrısı Marduk olabilir, arap tektanrısı Allah olabilir veya yahudilerin tanrısı Yehova da olabilir. Ayrıca başka isimlerde söz konusu olabilir: Dün Saddam olur, Kaddafi olur; bugün Ahmet olur Mehmet olur, yarın ise Hasan veya Hüseyin.

Böyle böyle bu anlayış ile Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Türkiye boğazına kadar çamura batmış durumda artık. Bundan sonra olması gereken, umduğum, insanların burnu b.ktan çıkmadıkça az biraz düşünmeye başlayabilmesidir: "Bir noktada hata var ama nerede diye?"

Konuyla doğrudan ilgili olarak, Atatürk'ün şu sözü yine zamansızdır: "Eğer ülkeni kurtaracak bir lider beklemekteysen, ben size hiçbir şey öğretememişim demektir."

Re: "Açık ve Net"

Gönderilme zamanı: Pzt Mar 21, 2016 4:07 pm
gönderen hibmariy
Ben bu zihniyeti anlamıyorum, anlayamıyorum. Köle olmak istiyorlar ve bunu kutsal sayıyorlar. Ben şunu diyorum; ortada bir efendi (rab) yok. Olsa dahi, o bizi böyle köle olarak görüyorsa, ben yine ona baş kaldırırım. Çünkü bizleri aciz olarak yaratıp bize eziyet ediyorsa, bu onun cani olduğunu gösterir. Ama endişelenecek bir durum yok, bir gün hepimiz ölecez. Ve şuna da inanıyorum, hiçkimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak.

Re: "Açık ve Net"

Gönderilme zamanı: Pzt Mar 21, 2016 6:44 pm
gönderen AgnostikBey
Güdülmeyi ve acı çekmeyi seviyorlar. Çünkü yüzlerce yıl o şekilde var olabildiler. Neden böyle olduğunun cevabı ise tarihin derinliklerinde saklı. "Toplumsal sınıf" ve "Artı değer" kavramları önemli birer başlık bu hususta.

Re: "Açık ve Net"

Gönderilme zamanı: Pzt Mar 21, 2016 6:46 pm
gönderen Mems
Aslında insanların bu tür tercihlerinin olması umurumda bile değil, canımı sıkan durum bilimin önüne engel olmaları yoksa isterse buzdolabına tapsın.. Bilim insanlarını rahat bıraksınlar yeter.. Evrime inanmıyorlarsa inanmasınlar ama insanlara bu bilginin ulaştırılmasına engel olmasınlar..

Söylediğim gibi isterlerse buzdolabına bile tapsınlar mantık onların mantığı.

Ensest bir ailenin devamı olmasına mantık aramayıp normal karşılayıp, biz maymundan mı geldik diye gülen bir topluluktan bahsediyoruz. Neyin mantığını görmeyi bekleyebiliriz ki.

Re: "Açık ve Net"

Gönderilme zamanı: Pzt Mar 21, 2016 6:51 pm
gönderen hibmariy
AgnostikBey yazdı:Güdülmeyi ve acı çekmeyi seviyorlar. Çünkü yüzlerce yıl o şekilde var olabildiler. Neden böyle olduğunun cevabı ise tarihin derinliklerinde saklı. "Toplumsal sınıf" ve "Artı değer" kavramları önemli birer başlık bu hususta.


Güdülmeyi seçenler mutlaka güdülecektir. İnsanlığın bu şekilde tabakalara ayrılması ne kadar da acı! Herkes bireysel olarak bir başkasına boyun eğmeseydi, toplumsal sınıflar da olmayacaktı. Hiçkimse bir başkasından üstün değildir. Hani derler ya "Üstünlük takvadadır", o da hikaye. Üstünlük diye bir şey yoktur. Herkes eşittir. Sınıf yok, din yok, politika da yok. İşte gerçek düzen budur bence.

Re: "Açık ve Net"

Gönderilme zamanı: Pzt Mar 21, 2016 7:47 pm
gönderen AgnostikBey
Eşitliğin önemini ve aydınlanma ilkelerinin gerekliliğini "Fransız Devrimi"ni yaşayarak zaten batı dünyası bizzat deneyimledi. Fransa'da yaşanan en son patlama olaylarında tüm dünyanın ayağa kalkmasının sebebi de buydu zaten. Orada, 18. yüzyılda yaşananlar bir nevi "milat"tı. Ama güzel ülkemin çoğu, bunu bu şekilde okuyamadı tabii ki.

Re: "Açık ve Net"

Gönderilme zamanı: Prş Mar 24, 2016 9:28 am
gönderen AgnostikBey
Aynı seriden devam. Vallahi (!) helal olsun.

https://www.youtube.com/watch?v=VnGNIkAf1tE

Re: "Açık ve Net"

Gönderilme zamanı: Prş Mar 24, 2016 7:51 pm
gönderen Mems
Fazla söze gerek yok.

Bilime engel olmayın katkınız bilim ilgi alanında değil.


https://youtu.be/0O60JdHNuro