Otoriter Hristiyanlık

Hıristiyanlıktan neopaganizme kadar çok çeşitli konularda tartışmalar.
Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Mesajlar: 183
Kayıt: Prş May 05, 2016 9:34 pm
Edilen Teşekkür: 17 kere
Alınan Teşekkür: 54 kere

Otoriter Hristiyanlık

Mesajgönderen Engse Hohol » Sal May 31, 2016 6:29 pm

Müslümanlar doğum kontrolü yapmazlar. Çünkü islami cihadın dayanağı ve sürdürülebilirliği, şehitlik için hazırlanmış mücahitlerdir. Her mümin 5-6 çocuklu olmalı ki, her aile kurbanlık ismail gibi 1-2 çocuğundan vazgeçebilsin. Müminlere, sonsuz ödülleri ve içerisinde ebedi kalacakları cenneti vaadeden allah, dünyada başarısız bir tanrıdır ama orada her istenilene ve hurilere ulaşılacağına inanan saf müminler, bu noktada tehlikelidirler. Diğer dinlerde cennet ödülleri aşırı olmadığı için islam kadar tehlikeli değildirler. Örneğin uzakdoğu dinleri ve hristiyanlık, korkulası değildir, insan kafası kesmezler huriler için. Cennet için insan kafası kestiklerine rastlanmamıştır hiç. Yeni ahite dayanan otoriter Hristiyanlığa, Şeriattan uzak sevgi temelli bir dindir diyebiliriz hatta. İslama kıyas ile Türkiye'nin Hristiyan toplum olmasını yeğ tutarım.

Resim

Kullanıcı avatarı
raskolnikov
Mesajlar: 128
Kayıt: Sal Mar 22, 2016 6:07 am
Görüş: Agnostik
Edilen Teşekkür: 49 kere
Alınan Teşekkür: 56 kere

Re: Otoriter Hristiyanlık

Mesajgönderen raskolnikov » Çrş Haz 01, 2016 8:01 pm

Hristiyanlık Haçlı seferlerinde ölenleri cennetle müjdeleme dimi? Nasıl kafa kesmiyor Hrsityanlık ya. Breivik Hrsitiyan bir radikal örgüt düşlediğini söyleme dimi?
Büyük idealler uğruna önce küçük bir azınlık savaşım vermiştir. (Einstein)

Kullanıcı avatarı
hector
Moderatör
Mesajlar: 234
Kayıt: Cum Eki 16, 2015 8:26 pm
Görüş: Ateist
Edilen Teşekkür: 208 kere
Alınan Teşekkür: 182 kere

Re: Otoriter Hristiyanlık

Mesajgönderen hector » Çrş Haz 01, 2016 9:32 pm

Bence hepsi aynı(dindarlar). Şuan ki Avrupa halkları hristiyan olsa da insan hakları onlar için daha baskın durumda. O yüzden dindar olanlar sessiz kalmak zorunda kalıyor. Yoksa yobazları , müslüman yobazlar kadar beterler.
Dünya benim tasarımımdır. Arthur Schopenhauer

Kullanıcı avatarı
NOLAN
Mesajlar: 295
Kayıt: Pzt Eki 05, 2015 7:23 pm
Görüş: Ateist
Edilen Teşekkür: 97 kere
Alınan Teşekkür: 77 kere

Re: Otoriter Hristiyanlık

Mesajgönderen NOLAN » Çrş Haz 01, 2016 10:11 pm

Merhaba Engse hohol..
Daha önce yazdığım bir yazıyı,konu olarak açtım..Buyrun;
viewtopic.php?f=17&t=277
Doğada ahlak yoktur..

Kullanıcı avatarı
Tumagü İskicap
Mesajlar: 81
Kayıt: Cum May 06, 2016 3:01 pm
Görüş: Panenteist
Edilen Teşekkür: 3 kere
Alınan Teşekkür: 31 kere

Re: Otoriter Hristiyanlık

Mesajgönderen Tumagü İskicap » Prş Haz 02, 2016 12:04 pm

Hristiyan yobazları islam kadar beteri insan veya cemaat değiller. Papa bile evrimi kabul ediyor bugün, bizim diyanet kabul ediyor mu? Ortaçağ hristiyanlarının yobaz örnekleri bugünün hristiyanları için geçerli örnek oluşturamazlar. Bugün hristiyan kilisesinde agnostik papaz bile var, o derece adamlar aşmışlar kendilerini ama bölgesel tabiki. Nasıl Yemenli bir müslüman ile Kazakistanlı bir müslüman farklı hoşgörü eşiği taşıyorsa hristiyanlar da öyle. ABD'de eyalet sistemindeki yasalar, bazı okullarda biyoloji derslerinde evrim teorisi ile birlikte yaratılış teorisinin de seçmeli okutulması yönünde karar almışlar. Bunun dışında hristiyanların yobazlık seviyesinde gösterebileceğimiz bir kanıt bugün yok denecek kadar az ama islamda yobazlık hergün yaşanıyor.

Kullanıcı avatarı
raskolnikov
Mesajlar: 128
Kayıt: Sal Mar 22, 2016 6:07 am
Görüş: Agnostik
Edilen Teşekkür: 49 kere
Alınan Teşekkür: 56 kere

Re: Otoriter Hristiyanlık

Mesajgönderen raskolnikov » Prş Haz 02, 2016 3:15 pm

Tumagü İskicap yazdı:Hristiyan yobazları islam kadar beteri insan veya cemaat değiller. Papa bile evrimi kabul ediyor bugün, bizim diyanet kabul ediyor mu? Ortaçağ hristiyanlarının yobaz örnekleri bugünün hristiyanları için geçerli örnek oluşturamazlar. Bugün hristiyan kilisesinde agnostik papaz bile var, o derece adamlar aşmışlar kendilerini ama bölgesel tabiki. Nasıl Yemenli bir müslüman ile Kazakistanlı bir müslüman farklı hoşgörü eşiği taşıyorsa hristiyanlar da öyle. ABD'de eyalet sistemindeki yasalar, bazı okullarda biyoloji derslerinde evrim teorisi ile birlikte yaratılış teorisinin de seçmeli okutulması yönünde karar almışlar. Bunun dışında hristiyanların yobazlık seviyesinde gösterebileceğimiz bir kanıt bugün yok denecek kadar az ama islamda yobazlık hergün yaşanıyor.


Hristiyanlık yobazlıktır. Bugün yobaz değilse, yobaz olmadığından değil, yapamadığından! Geçmişte kilise egemenken neler yaptığını gösterdi. Bugün egemen olmadığı için bu şekilde.. Olaya tersten bakıyorsunuz. Ayrıca evrimi kabul etmiş bilmem ne, kabul etmek zorunda kaldı. Avrupa'da özellikle. Bugün Hristiyanlık geriledi diye, onun yobaz olmaması söz konusu değil. Artık Avrupa ülkelerinden çoğu Hristiyan toplumlar olarak değerlendirilemez. Bugün İngiltere'de dinsizlik oranının %40'lara çıktığı söyleniyor. Geri kalanı içinden de çok azı dini hayatının merkezi yapmış durumda. Böyle bir topluma bakıp Hristiyanlık bugün yobaz değildir demek gerçekçi olamaz.

Bugün Hristiyan yobazlığının kanıtı yok mu? Hemen kanıt sunayım.

1950’ler ve 60’larda eğitim sözde bilimsel yaratılışçılığın fikrlerine ve bugününe bakmak yeterli.. Henry Morris’in kurucusu olduğu Yaratılış Araştırma Enstitüsü (ICR: Institute for Creation Research) evrim kuram teorisini reddediyor! Yobazlık mı arıyorsunuz?

Sonra bunlar Akıllı tasarım fikriyle çıkıyorlar. Amerikan yasalarında Kilise ile devlet ayrımı vardır. Bu engele takılmamak için kırk takla atmışlardır. Harun Yahya, Mustafa Akyol gibi Akıllı tasarımcılar ve Hristiyan Akıllı tasarımcılar beraber boy gösterdiler. Aynı argümanları savundular ve yayınlarında ortak argümanlar çokça mevcut. Hristiyan maskelerini gizleyip kilise devlet ayrımına düşmemek için.. Böylece "aa bak Akıllı tasarım demek ki sadece Hristiyanlara (yada Müslümanlara) özgü değil bilimselmişş meğerrr" dedirtip bilimsel nesnellik taşıdıklarını iddia etmek için.

Bu tür yobazlık çok tehlikeli.. Bu yobazlık seviyesinin çok daha üstünde. Bilimi manipüle etmek, yobazlığın daniskasıdır. Hatta profesyonel yobazlıktır.Bugün bir Harun Yahya için yobaz değildir diyorsanız eğer o zaman diyeceğim bir şey yok.
Büyük idealler uğruna önce küçük bir azınlık savaşım vermiştir. (Einstein)


“Diğer Dünya Dinleri, İnanışları, Öğretileri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir