Köşe Taşı İsa Mesih ve Hacerül Esved

İslam dinine getirilen eleştiriler ve yanıtlar ile düzeyli tartışmalar.
Kullanıcı avatarı
NOLAN
Mesajlar: 295
Kayıt: Pzt Eki 05, 2015 7:23 pm
Görüş: Ateist
Edilen Teşekkür: 97 kere
Alınan Teşekkür: 77 kere

Köşe Taşı İsa Mesih ve Hacerül Esved

Mesajgönderen NOLAN » Pzt Eyl 10, 2018 12:46 pm

İsa insanlarca reddedilmiş diri bir taştır. 1. petrus 2-4
Bir köşe taşıdır. Efesoslulara 2-20
Yapıcıların reddettikleri köşe taşıdır. mezmurlar 118-22 matta 21-42
Sürçme taşı, tökez kayasıdır. işaya 8-14 ve romalılar 9-33

İsa diri bir köşe taşıdır. Diri demek, HAY demektir. Mesela eski ahitte hoşea 1-10'da Yahve kendini diri olarak tanıtır. Kuran'da bakara suresi 255. ayette de Allah kendisini diri olarak tanıtır. İbrahim'in tanrısının adının HAY, yani diri olduğunu Muazzez İlmiye Çığ "İbrahim peygamber" kitabında belirtir.

Buradan nereye varabiliriz?

Kabe'nin köşesinde bir taş vardır ve tavaf ritüeli bu taştan itibaren başlar.
Hacerül esved bir köşe taşıdır ve bu taşın önemi müslümanlarca çok büyüktür ve ben bu önemi şu anda belirttiğimi sanıyorum.

Yani müslümanların cennetten bir parça olarak kabul ettikleri kutsal taş, İsa'nın ta kendisidir. Bu taşın vajinaya benzemesi ve Kabe'nin önceden bir ana tanrıça tapınağı olması iddialarını bir kenara bırakın. Bu konu, Kabe'nin kilise olmasından önceki konular. Asıl odaklanılması gereken konu, Kabe'nin bir kilise olması ve kilisenin köşesinde de bir taşın bulunması.

Ne diyor müslümanlar?
"Hacerül esved beyazdı, regl olan kadınlar bu taşa sürtüne sürtüne kararttılar."
Bu beyaz taşa dair de, incilde bir ifade var. Vahiy 2-17'de beyaz taştan bahsedilir.
Ya da diyorlar ki; cahiliyye döneminde insanlar putlara / taşlara tapıyorlardı. Halbuki cahiliyye denilen dönemde araplar hristiyanlaşmışlardı. Kabe bir kiliseye dönüşmüş, Kabe'de İsa'ya (rab) tapınılmaya başlanmıştı. Yani müslümanların kötüledikleri insanlar taşa / puta tapan putperestler değil, taşa / heykellere tapınan hristiyanlardı.

Allah çift cinsiyetli bir tanrıdır. İçeriğinde hem kadını, hem de erkeği barındırır. Hacerül esved bir vajina şeklindedir ve Müslümanların bu taşa tapma nedeni, bu taşın rabb (isa) olması veya rabbi doğurmasıdır. Rabbi doğuran Meryem (Allah'ın dişil yanı), Kabe'nin kendisi oluyor. Kabe'nin köşesindeki Hacerül esved'de, bakire meryemin tanrıyı / rabbi / isayı doğurduğu vajinası.

Erol Sever'den (islamın kaynakları 1 kitabı) bir alıntı; "4. yüzyılın sonlarında 6 ocak meryem ana yortusunda Petra'daki bir kilisede arapça ilahiler okunuyor ve meryem ananın adı KA'B (bakire) olarak geçiyordu. İsa'ya ise arapça Dhu Şara adı verilmişti."

Bu alıntı yazdıklarımı destekliyor. Yani Kabe, aslında Meryem oluyor ve Meryem'de aslında Allah'ın dişil yanı oluyor. Yani Meryem = Allah oluyor.
İsa ise Meryem'den, yani Allah'tan doğma rab / oğul oluyor.

Folklor ve mitoloji sözlüğünde Duşara, Dusura olarak şöyle tanıtılır; "Her yıl ölüp yeniden dirilen Nabatea güneş tanrısının adı olup Khaabu'nun oğludur."

Duşara = İsa
Khaabu = Meryem, Allah
Doğada ahlak yoktur..

“İslam Dini ve Kur'an” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir