1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

İslamda keramet var !

Gönderilme zamanı: Pzt Oca 23, 2017 6:16 pm
gönderen Engse Hohol
Evliya kerametleri sayesinde islam ülkeleri huzur içerisinde yaşıyorlar. Dünyada bilimsel gelişmelere öncülük ederek kendi ülkelerinde refah seviyesini artırdıkları gibi, islamdan uzak yaşadıkları için toplumsal sıkıntılara düşen batılı ülkelere de, özgürlükleri çerçevesinde huzurlu yaşam olanağı sunuyorlar. Bugün huzur islamda söyleminin gerçekliğine erişmişsek, hep evliyaların hürmetine erişmişizdir. İşte O evliyalardan birisi Şeyh Şerafettin Dağıstani hazretleridir.

Şeyh Şerafettin Dağıstani hazretleri vefat ettiği zaman Şeyh Abdullah Dağıstani hazretleri onu yıkıyordu. Yıkayıp onu kefenledikten sonra ellerinden su fışkırmaya başladı. Şeyh Şerafettin hazretlerinin ellerinden parmaklarından su fışkırmaya başlayınca, onu yıkamakla görevli orada bulunan zatların hepsi, yapışmışlar Şeyh Şerafettin'in ellerine, o ellerinden fışkıran suyu içmişler. Şeyh Şerafettin Dağıstani öldükten sonra cereyan ediyor bu olay. Peygamberimiz dünyada ellerinden nasıl sular fışkırtmışsa Şeyh Şerafettin'in de aynı o şekil ellerinden su gelmeye, su akmaya başlayınca, hemen oradaki zatlar da "Büyük evliyadır Şerafettin Dağıstani, birazcık bereketlenelim ondan" diyerek Şeyh Şerafettin'in eline yapışmışlar ve parmaklarından çıkan o suları içmişler. Ölü Şeyh'in parmaklarını emen müslüman hiç iğrenir mi?


https://www.youtube.com/watch?v=DjX_F-gxCD8

Re: İslamda keramet var !

Gönderilme zamanı: Prş Oca 26, 2017 8:11 pm
gönderen Cercis Hz Circis
İslamın kerametleri müslümanların sürünme sebebidir aslında. Bir musibet, bir felaket ile karşılaşıldığında evliyalardan, allah dostlarından yardım isteyenlerin tatmin olması bir yana, daha beter ızdıraplara müşkül olduklarını tekrar tekrar gördüğümüz bir dünyada yaşıyoruz. Bursa Kırklar dergahında Şeyh Uğur Korunmaz'ın badelediği müridlerinin, iyilik olsun diye badelendiğini unutmayalım. "Müridim ile ilişkiye girmezsem müridim yanar kavrulur" diyordu Şeyh Uğur Korunmaz ve muhtemelen bu cümle, onun kendi dünyası için mantıklı bir açıklamaydı.

Re: İslamda keramet var !

Gönderilme zamanı: Sal Mar 28, 2017 3:42 pm
gönderen Engse Hohol
Hz Muhammed buyurdu ki, "Bir erkek hanımını yatağına çağırır, o da gelmez ve kocası kendisine kızgın vaziyette gecelerse, melekler o kadına sabaha kadar lanet ederler".

Hz Muhammed buyurdu ki,
"3 kişi vardır ki, onların namazları kulaklardan öte geçmez (namazları Allah'a yüselmez). Bunlar,
1) Dönünceye kadar, kaçan köle.
2) Geceyi, kocası kendisine dargın olarak geçiren kadın.
3) Kavminin nefret ettiği imam."

https://www.youtube.com/watch?v=xesabSRUtTE

ilim yayma derneğinde görevli Kerem Önder yukarıdaki hadislere dayanarak verdiği fetvaya göre; Kadınların migren olma nedeni, kocalarının, "gel cima edelim" dediklerinde "başım ağrıyor" yanıtını verdiklerinden ötürü imiş. Kadınlar bu yüzden migren oluyormuş. Ülkemizdeki en büyük hastalık, erkeklerde şeker, kadınlarda migren imiş. Fetvacı Kerem Önder, bu ayrıntıyı da vererek büyük sevaba girdi.