İslamda Yıldız Kayması Teorisi

İslam dinine getirilen eleştiriler ve yanıtlar ile düzeyli tartışmalar.
Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Mesajlar: 183
Kayıt: Prş May 05, 2016 9:34 pm
Edilen Teşekkür: 17 kere
Alınan Teşekkür: 54 kere

İslamda Yıldız Kayması Teorisi

Mesajgönderen Engse Hohol » Prş Tem 07, 2016 3:38 pm

Cübbeli Ahmet'in yıldız kayması kuramı gerçek islam kaynaklıdır, islamda yıldız kayması teorisi o dur. İslama göre meteor dediğimiz yıldız kayması şahap, gelecekten haber alıp, kahinlere bildirmeye çalışan Cin ve Şeytanlara, Melekler tarafından atılan taşlardır. Cin ve şeytanların başlarına düşen nükleer bir bombadır. islamda yıldız kayması budur. Lütfen okuyun Kur'an ayetlerini;
Mülk 5
Hicr 27
Cin 8-9
Saffat 6-7-8-9-10
Resim
https://www.youtube.com/watch?v=XmlGafqoYco
Başka bir izlek'de cübbeli ahmet, şeytanı'n tövbe etmesi için Hz musa'nın allah'a aracılık ettiğini anlattı. Hz Musa, allah ile şeytan arasında aracılık yapmış, şeytan istediği için. cübbeli ahmet, allah'ın Hz musa'dan şeytan'ın adem'e secde etmesini istediğini ileri sürüyor. Ömrünü ve mesleğini kur'an okuyarak icra eden Cübbeli Ahmet gibi insanlar, gerçek müslümanların ta kendileridir ve gerçek islam budur. İslam, özünde olmayan faydalı bir niteliğe büründürülemez.
En son Engse Hohol tarafından Çrş Haz 24, 2020 12:10 am tarihinde düzenlendi, toplamda 6 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
AgnostikBey
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 359
Kayıt: Cmt Eki 03, 2015 8:44 pm
Görüş: Agnostik
Edilen Teşekkür: 255 kere
Alınan Teşekkür: 218 kere

Re: İslamda Yıldız Kayması Teorisi

Mesajgönderen AgnostikBey » Prş Tem 07, 2016 6:21 pm

Erken orta çağ dönemi insanının anlamlandiramadigi bir doğa olayını doğaüstü bir şeylere bağlaması anlaşılır bir durum. Enteresan olan günümüzde hala insanların bunları içeren bir dine inanmayı seçmesi.

Örneğin Türkiye'deki muslumanlarin çoğu (imamlar hariç tabi) birer sünnet olan güneş ve ay tutulmaları namazlarını bilmez (http://www.namazzamani.net/turkce/kusuf ... ilinir.htm).

İmam hatip ordularını boşuna mı yetiştiriyor bu zihniyet...
"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım ilim ve akıldır." Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Tumagü İskicap
Mesajlar: 85
Kayıt: Cum May 06, 2016 3:01 pm
Görüş: Panenteist
Edilen Teşekkür: 3 kere
Alınan Teşekkür: 31 kere

Re: İslamda Yıldız Kayması Teorisi

Mesajgönderen Tumagü İskicap » Pzr Tem 10, 2016 12:32 am

Uzaydan tamamen buharlaşamadan yeryüzüne ulaşan - düşen meteorit taşlar da vardır. Melekler bu meteoridleri cinlere atmak için kullanmıyorlar heralde ki dünyaya düşüyor bunlar. Ya da kullanıpta isabet ettiremedikleri midir acaba bu taşlar. Ya da biz, meleklerin cinlere atıpta isabet ettirdiklerine meteor, isabet ettiremediklerine meteorit diyoruzdur belkide. Va ayrıca Asteroit kuşağı dediğimiz Mars ve Jüpiter arasında 40.000 asteroit var ve bunlar meteorlardan daha büyüktür. Bu 40,000 asteroite de meleklerin cephane sığınağındaki Topolm\ТопольМ ile Bulava\Булава́30 füzeleri kümesi desek yanlış olmaz heralde.

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Mesajlar: 183
Kayıt: Prş May 05, 2016 9:34 pm
Edilen Teşekkür: 17 kere
Alınan Teşekkür: 54 kere

Re: İslamda Yıldız Kayması Teorisi

Mesajgönderen Engse Hohol » Çrş Eki 05, 2016 7:29 am

İzlek : Cübbeli Ahmet, son konuşmasında şeytanın tövbe etmesi İçin Hz. Musa'nın nasıl Allah'a aracılık ettiğini anlattı. Hazreti Musa Allah ile şeytan için aracılık yapmış; Cübbeli Ahmet'in anlattıkları sosyal medyada da gündeme otururken, konuşmada Cübbeli Ahmet, Allah'ın Hz. Musa'dan şeytanın Adem'e secde etmesini istediğini ileri sürüyor.

Kullanıcı avatarı
Shutur Nahundi
Mesajlar: 27
Kayıt: Pzt Ağu 15, 2016 2:06 am
Edilen Teşekkür: 2 kere
Alınan Teşekkür: 6 kere

Re: İslamda Yıldız Kayması Teorisi

Mesajgönderen Shutur Nahundi » Çrş Eki 05, 2016 11:25 pm

"Uzay araştırmalarına ne gerek var, boşuna masraf. Sorsunlar bana, uzaydan ne öğrenmek istiyorlarsa, söyleyeyim ben" diyerek aslında, yolunacak tavuk olarak bana gelinki, ben de sizi bi güzel yolayım demişti bu adam ama bunları dediğinde kimse sesini çıkarmadı. Herkes gülüp geçti; Yav güldürüyor bu adam... Hayır hiç de bile güldürmüyor.

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Mesajlar: 183
Kayıt: Prş May 05, 2016 9:34 pm
Edilen Teşekkür: 17 kere
Alınan Teşekkür: 54 kere

Re: İslamda Yıldız Kayması Teorisi

Mesajgönderen Engse Hohol » Prş Ağu 24, 2017 6:28 am

İslama göre yıldız kayması \ meteor yağmuru, cin ve şeytanların kafalarına düşen nükleer bomba olduğuna göre, Güneş tutulmasının islami izahı acaba nedir? 21 ağustos 2017 tam güneş tutulmasını uçakta izleyenler oldu.

https://www.youtube.com/watch?v=fj0rPubUzDQ

Yeryüzü ile Güneş ışıkyuvarı \ Güneş çemberi arasına Ay girdi, güneş tutulması oldu. Nasa, güneş tutulmasını uzaydan fotoğrafladı.

Kullanıcı avatarı
Prismegistus
Mesajlar: 7
Kayıt: Prş Ara 20, 2018 5:16 pm
Görüş: Agnostik
Alınan Teşekkür: 2 kere

Re: İslamda Yıldız Kayması Teorisi

Mesajgönderen Prismegistus » Pzr Haz 07, 2020 9:32 pm

https://youtu.be/WAIW0i4DW7g

falcon roketleri nasıl dikey olarak inebildi? spacex falcon roketlerinin geri getirilmesi sayesinde uzay yolculukları ucuzlayacak. bu teknolojiyi burak adlı katır ile uçan muhammed'in ümmetinden beklerdik ama malesef gavurlar yaptı yine. kayan yıldızlar, kayan gökcisimleri kuiper kuşağında ve oort bulutunda da varmış. dünyadaki kuyrukluyıldızların kuyrukları güneş’in tersi yönünde uzarlar her zaman. kuyrukluyıldızlar ortaçağ avrupasında uğursuz olayların habercisi olarak görülürdü. islamda kuyrukluyıldız, yıldız kayması arap kültürünün nahoş etkisiyle şeytan kovalama aparatı sanılmış. arapların allah - şeytan, iyi - kötü denkliğine verdikleri anlamın paçası olmuş bu kayan gökcisimleri.


“İslam Dini ve Kur'an” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir