1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Gereksiz tanrı allah

Gönderilme zamanı: Sal Tem 05, 2016 3:58 pm
gönderen Engse Hohol
Tanrı bir yanda muhammed'in adını bir bebeğin anlına yazarken, diğer yanda 2 bebeği birbirine yapışık doğurtarak marifet yaptığını sanır. Şimdi o 2 bebek tüm yaşamlarını yardıma muhtaç ve sıkıntı içerisinde geçirecekler. Oysa aklını kullanan bir tanrı, muhammed'in adını yazdığı 1 bebek üzerindeki becerisini, 2 bebeğe yönelterek, yapışık doğmalarını engelleyebilirdi. Ve böylece 3 bebeğin yaşamlarını da karartmamış olurdu. Doğal olayları allah yapıyorsa 2 hatalı 1 doğru var ortada. Demekki hatalı imalatların sahibi de allah'dır o zaman.

Cinleri ve insanları, bana kul-köle olsunlar diye yarattım diyen allah gereksiz bir tanrıdır. Tapınılmaya gereksinen allahın evreni ve canlılığı yaratma sebepleri ve yaratma sınırları bütünüyle paradokstur. Evrendeki canlılığı - alemleri muhammed için yarattığını iddia ettiği yetmezmiş gibi, bir de ayetlere sıklıkla allahü kulli şey’in kadirun yazdırmıştır, allahın herşeye gücü yeter anlamında. Oysaki içi boş olduklarını biliyoruz biz bu ifadelerin; Allah'ın fıtratında sakat doğumlar olmasaydı doğabilir miydiler? Ayrıca Türkiye'de toplam nufus içine engelli oranı % 12'dir. Allah kendi fıtratını kontrol edemiyor mu?


Resim

Re: Gereksiz tanrı allah

Gönderilme zamanı: Sal Tem 05, 2016 5:20 pm
gönderen Tumagü İskicap
Dinlerin tanrısı insan yaşamı kurallarını Peygamberleriyle birlikte koymuşlar, ondan böyle çarpıktır bu doğal olayların dengelenemediği durumları yorumlamak... Tanrı'nın insana sunduğu güncel yaşamını, kendisi tarafından yansıtma etkileşimlerinden peygamberler sorumludur. Semavi - göksel dinlerin hepsinde böyle. Allah'a veya Yahve'ye tabi oluyorum dersin ama aslında hep peygambere tabiisindir gibisinden. Biyolojik doğal olaylarda potansiyel adaptasyonlarda, Tanrı ile fiziksel eylemlere girişilmediğini düşünürsek, (ayıp bir hafıza canlandırması) Tanrı işi olamayacağını söyleyebiliriz. Ebeveyn kalıtımı ve beslenmesi sorumludur.

Re: Gereksiz tanrı allah

Gönderilme zamanı: Pzr Oca 22, 2017 8:43 am
gönderen Engse Hohol
Binlerce yıl önce insanların arasından birisini seçerek onunla gizlice konuşan ve girebileceğimiz hiçbir somut kanıtı bize sunmadan ve evrende hiç iz bırakmadan, hepimizin o seçtiği muhammed'in sözlerine inanmamızı bekleyen ve inanmayanlara da, sonsuza dek işkence edecek olan tanrı allah fikri, insanlığın aklına ağır bir hakarettir. İslam dini düşünç edimine salık vererek insanları inandıramadığı için bu uğurda terör çıkartarak tüm dünyanın huzurunu bozuyor.

Resim allahyokdinyalan dininisorgula.
İslam adına savaşıyorum çünkü;
İnsanları islami düşüncelerim ile ikna edemiyorum.
Allahımın bana ihtiyacı var, ben inanırsam allah var.
Ganimet olmazsa aç kalırım, cihad farz.
Esir aldığımız kadınları cariye yapmamız mücahitlere Peygamber sünnetidir.
Mücahitlerin hayatı sünneti seniyeye uygun gerçek islamdır.