1. sayfa (Toplam 4 sayfa)

İslam ''hoşgörü'' dini mi?

Gönderilme zamanı: Çrş Haz 08, 2016 9:01 pm
gönderen NOLAN
Bu konuda,İslam'ın nasıl bir din olduğuna dair özellikle videolar ve yazılar paylaşacağım..İsteyen herkes katkıda bulunabilir..
İlk videoyu tahmin edebilirsiniz..Çok çok üzücü,çok düşündürücü bir video..
https://www.youtube.com/watch?v=Qux8gp1yJx8

Re: İslam ''hoşgörü'' dini mi?

Gönderilme zamanı: Prş Haz 09, 2016 10:11 am
gönderen Tumagü İskicap
AKP'nin bir olumlu yönü oldu; radikal islamcı kitleyi, ılımlı islamcı yaptı. Yani artık sırf ateist diye adamın birini yakmak yerine bilgiçlik argümanı edinerek biryerlerden, genellikle ithal edilen bu argümanlarla ateist veya dinsiz o adama saldırıyorlar şimdi. AKP'nin olumsuz yönü ise; AKP karşıtlığını islam karşıtlığı kümesi içerisine soktu. Eskiden yani AKP öncesinde gerçekten müslümanların haklarını savunan ateist veya dinsiz kitle vardı. AKP'nin yolsuzluklarını ve yediği rüşvetlerini olumlu karşılayan ve hatta savunan müslümanlar, dinsiz ateistlerin müslümanlara besledikleri iyilikseverliği öldürdüler. Son 15 yıldır laikler ve ateistler, müslümanların insan olarak varlıklarının ilkelliğini ve saklı tehditkarlığını yakından görüp tanıdılar. AKP iktidarı düşse bile sanmıyorumki ilişkilerde herşey 15 yıl önceki gibi olur. Seçmen olmalarına rağmen oy kullanmayı allaha şirk sayan radikal islamcı kitle, evrimleşerek AKP'nin yürüteci oldular bugün. Erdoğan'ı başkan yapma amacı, radikal islamı birleştirerek saadet ve büyük birlik partilerini eritti.

Re: İslam ''hoşgörü'' dini mi?

Gönderilme zamanı: Prş Haz 09, 2016 1:07 pm
gönderen NOLAN
Tumagü İskicap yazdı:AKP'nin bir olumlu yönü oldu; radikal islamcı kitleyi, ılımlı islamcı yaptı. Yani artık sırf ateist diye adamın birini yakmak yerine bilgiçlik argümanı edinerek biryerlerden, genellikle ithal edilen bu argümanlarla ateist veya dinsiz o adama saldırıyorlar şimdi. AKP'nin olumsuz yönü ise; AKP karşıtlığını islam karşıtlığı kümesi içerisine soktu. Eskiden yani AKP öncesinde gerçekten müslümanların haklarını savunan ateist veya dinsiz kitle vardı. AKP'nin yolsuzluklarını ve yediği rüşvetlerini olumlu karşılayan ve hatta savunan müslümanlar, dinsiz ateistlerin müslümanlara besledikleri iyilikseverliği öldürdüler. Son 15 yıldır laikler ve ateistler, müslümanların insan olarak varlıklarının ilkelliğini ve saklı tehditkarlığını yakından görüp tanıdılar. AKP iktidarı düşse bile sanmıyorumki ilişkilerde herşey 15 yıl önceki gibi olur. Seçmen olmalarına rağmen oy kullanmayı allaha şirk sayan radikal islamcı kitle, evrimleşerek AKP'nin yürüteci oldular bugün. Erdoğan'ı başkan yapma amacı, radikal islamı birleştirerek saadet ve büyük birlik partilerini eritti.

Sn.Tümagü..
Danıştay saldırısı veya zirve yayınevi olayı veya Hrant Dink cinayeti,siyasal eylemler gibi gözükse de;esasında bireysel ve toplumun onayladığı eylemlerdir..
Evet,Sivas katliamı gibi bir menfur olay olmamıştır ama dediğim gibi birçok pis olay,akp döneminde olmuştur..

Akp,İslam'ı iyi bir şeymiş gibi sunduğu için,bugün insanlar islam aleyhinde duruş sergileyen herkese düşmanlar..Geçmişte de böyleydi ama geçmişte bugünkü kadar rahat kendilerini ifade edemiyorlardı..Bugün,içlerinde tuttukları hiçbirşey yok ama geçmişte güçsüz oldukları için birçok konuyu kendi içlerinde yaşıyorlardı..Mesela,Atatürk konusunda bugünkü kadar rahat değillerdi..

Aslında şu konu çok önemli..İslam'ın radikal tarafı mı,yoksa ılımlı tarafı mı insanlığa daha zararlı?
Bence ılımlı tarafı daha zararlı..Çünkü ılımlı Müslümanlar rahatça çoğalabilirler ama radikaller bunu yapamazlar..Çoğalan ılımlı Müslümanların içlerinden,sürüyle radikal Müslüman çıkacaktır..Buyrun;
https://www.youtube.com/watch?v=ELROMfv6NPY

Re: İslam ''hoşgörü'' dini mi?

Gönderilme zamanı: Prş Haz 09, 2016 4:46 pm
gönderen Kurnaz
Burayı iyice kahvehane ortamına çevirmişsiniz hea. Sokaktaki kahvehanelerden tek farkı içindekilerin görüşleri. Ha bir de çay, kahve, batak, okey falan yok burda. Gerisi aynı. Selametle.

Re: İslam ''hoşgörü'' dini mi?

Gönderilme zamanı: Prş Haz 09, 2016 6:36 pm
gönderen NOLAN
Kurnaz yazdı:Burayı iyice kahvehane ortamına çevirmişsiniz hea. Sokaktaki kahvehanelerden tek farkı içindekilerin görüşleri. Ha bir de çay, kahve, batak, okey falan yok burda. Gerisi aynı. Selametle.

Sn.kurnaz;''he'' veya ''ha'' diye mesaj yazan ben değilim :)

İki video koyduk diye,bizi aşağılamanıza gerek yok..

Size ve her türlü müslümana bu forum açık ve bu forumda istediğiniz entelektüel yazışmalarınıza/tartışmalarınıza kimse engel olmuyor..
Buyrun,İslam'ın bir hoşgörü(?) dini olduğunu anlatın da;faydalanalım sizden..Var mı o birikim,yoksa dinsizlere iki mesaj yazıp forumdan çıkmakla,bu konularda haklı(?) olduğunuzu mu söylemeye çalışıyorsunuz?

Re: İslam ''hoşgörü'' dini mi?

Gönderilme zamanı: Prş Haz 09, 2016 6:43 pm
gönderen NOLAN
Kurnaz yazdı:Burayı iyice kahvehane ortamına çevirmişsiniz hea. Sokaktaki kahvehanelerden tek farkı içindekilerin görüşleri. Ha bir de çay, kahve, batak, okey falan yok burda. Gerisi aynı. Selametle.

Buyur kurnaz;
https://www.youtube.com/watch?v=m2xqOllvjIY
Bu videolar ne anlama geliyor,şu cahil Nolan'a birkaç cümle ile anlat lütfen..

Re: İslam ''hoşgörü'' dini mi?

Gönderilme zamanı: Prş Haz 09, 2016 11:58 pm
gönderen Mems
Ben bir çok firma ile çalışan bir IT (information technology) yim alın size sosyal deney dine yakın namaz kılan müşterilerim çoğu hakkımı emeğini çalıyor vicdanları sizlamadan dinden uzak müşterilerimde bu pek olmuyor nadirdir. ve çoğu inançsız birini gördüklerinde uzaylı gibi bakıyor, hatta inançsız bir arkadaşımın yolunu bile kesen oldu, kimse çıkıp bana sevgi dini hoşgörü dini diye olmayan şeyleri anlatmasin değil kardeşim iste insanları kandırmayın

Re: İslam ''hoşgörü'' dini mi?

Gönderilme zamanı: Cum Haz 10, 2016 11:15 am
gönderen Engse Hohol
Kılıçdaroğlu’na saldıran ve çelengini parçalayan Tunç Ezer’in Başbakanlık korumalarını nasıl aştığı merak konusu.

Ateistleri kesmek isteyen gençlerin akp'nin çevresinde ne kadar da rahat dolanabildiğinin farkında mısınız? 2 yıl içerisinde İşidin binlerce kişinin kafasını kestiği gerçeğini gözönüne alıp düşünmemiz, Ateistleri kesmek isteyen gençlerin söylemlerinin, komedi şeklinde izlemenin ne derece yanlış olduğunu anlamamızı sağlatır bize.

Re: İslam ''hoşgörü'' dini mi?

Gönderilme zamanı: Cum Haz 10, 2016 2:46 pm
gönderen AgnostikBey
Siyasetle ilgili veya ilgisiz bu dengesizleri unutmadık elbette. Hoşgörü istiyorsanız videoyu tekrar tekrar izleyin. Ancak videoda olmayan tek şey "hoşgörü"

https://www.youtube.com/watch?v=KhLIJBgXKIg

Re: İslam ''hoşgörü'' dini mi?

Gönderilme zamanı: Cum Haz 10, 2016 5:30 pm
gönderen Engse Hohol
Fransız Charlie Hebdo'nun Muhammed karikatürlerinden arşivlemiştim, umarım sorun olmaz. Forum için sorun olursa silinebilir. Blogspot adresimde duruyor benim.