Kurana Göre Tevrat ve İncil Değişmiş mi?

İslam dinine getirilen eleştiriler ve yanıtlar ile düzeyli tartışmalar.
Kullanıcı avatarı
Bayrak
Mesajlar: 60
Kayıt: Sal Şub 02, 2016 11:57 pm
Görüş: Agnostik Ateizim
Edilen Teşekkür: 88 kere
Alınan Teşekkür: 37 kere
İletişim:

Kurana Göre Tevrat ve İncil Değişmiş mi?

Mesajgönderen Bayrak » Cmt Şub 06, 2016 12:45 am

Kur’an, birçok ayetinde, kendisini, “Tevrat”ı, “icin “MUSADDIK” olduğunu yani “ONAYLADIĞI” açıklanır. Şahsi inancım dünya yüzünde ilahi bir yaratıcıdan gelen bir kitap yoktur. Tevrat musanın yaşadığı idda edilen dönemden çok sonra kaleme alınmış bir kitaptır. Gerçekte ortada Allah ın yolladıgı ama bozulmaktan koruyamadıgı bir tevrat söz konusu olmasada kuran mevcut tevradın musaya indirildiğini ve korunduğunu söyler.

Bu konuda Kuran pekçok ayet içermektedir. Bu ayetlerdeki çarpıklığı dindar kardeşlerimiz örtbas etmeye çalışıyorlar ama kuranın bariz ayetlerini gözardı etmek kolay değildir. Lütfen alttaki ayetleri dikkatli okuyun

Bakara-40, 41 “Ey İsrailoğulları! Size verdiğim nimeti hatırlayın ve ahdimi yerine getirin ki Ben de yerine getireyim; yoksa benden korkun. Yanınızdaki Tevrat’ı tasdik ederek indirdiğim Kuran’a, inanın; onu ilk inkar edenler siz olmayın, ayetlerimi hiçbir değere karşılık değiştirmeyin ve bile bile hakkı gizlemeyin.”

Kuran Muhammedin hayatta olduğu dönemde (571-632) yaşayan yahudilerin ellerinde olan Tevratı tastik ediliyor. Tevratın en eski nüsaları ile günümüz nüshaları arasında fark yoktur.

Enam-34 “Allah ın SÖZLERİNİ HİÇ KİMSE DEĞİŞTİREMEZ. Öncekilerin mesajları sana da ulaştı”

Muhammede ulaşan mesaj nedir? Tabiki geçmiş kitaplardaki ayetler

Âli İmran-3 “Sana, onların ellerindeki (kitapları) tasdik eden Kitab’ı (Kur’ânı) hak ile, kısım kısım (âyet âyet) indirdi. Ve Tevrat ve İncil’i de indirdi.”

Neyi tastik ediyor? Muhammedin yaşadığı devirde musevilerin elinde olan tevratı tastik ediyor yani sizlerin idda ettiği gibi geçmişte bozulan vs tevratı değil o an yani 623 de yahudilerin elinde olan tevratı tastik ediyor.

Araf-159 “Musa nın Kavmi içindeki bir gurup DOGRU YOLDADIR”

Demek ki bu tevratta geçerli hükümler var.

Enam-91 “Musa ya Tevrat ı indirdik. İnsanlar için bir nur ve hidayet var Tevrat ta”

Tevratta bir zamanlar nur ve hidayet vardı demiyor.Halen daha var diyor. Burada bahsedilen zamanın ayetin yazıldığı gün olduğu açıktır.

Maide-43 ”İçinde Allah ın hükmü bulunan tevrat ellerinde varken, gelip senden hüküm vermeni istemesinler”

Kime diyor Muhammede, kimin için diyor? Muhammed’in yaşadığı dönemde hayatta olan yahudiler kasdedilerek onların ellerinde ki tevratı işaret ediyor. Yani tevrat bozulmamış.

Yunus 94 ”Sana indirdiğimizden şüphede isen, senden önce indirdiğimiz Kitap’ları okuyanlara sor. And olsun ki, sana Rabbinden gerçek gelmiştir, sakın şüphelenenlerden olma.”

Peki en eski tevrat kaç yıllık? Günümüzde en eski tevrat tamı tamına 2.000 yıllık ve günümüzdeki tevratla aynı.

Maide 68 “Ey Kitap ehli! Tevrat’ı, İncil’i ve Rabbinizden size indirileni gereğince uygulamadıkça bir temeliniz olmaz” de. And olsun ki Rabbinden sana indirilen, Kuran, onlardan çoğunun azgınlık ve küfrünü artırır. Öyleyse kafirler için tasalanma.”

Tevrat ve İncil bozulmuşsa neyini uygulayabilecekler ki? Üstelik burda tevrat ve incili indirilen kurandan ayrı tutulmuyor Yani Ayet bozulmuş ve Sahte Tevratı uygulayın mı demek istiyor? İslamcıların iddasını doğru kabul edersek böyle garip bir anlam çıkmaktadır. Çünkü idda ortada tevrat bozulmuş! Kuranın yazıldığı dönemdeki Tevrat nüshalari ile günümüzdeki nüshalar arasında bir fark yoktur. Hem de ayette hakkıyla uygulayın deniyor.

Kasas-49 “De ki “Eğer doğru sözlü iseniz, Allah katından, bu ikisinden (Kuran ve tevrat) daha doğru bir Kitap getirin de ona uyayım.”

Yani Tevratta en az Kuran kadar doğru kabul ediliyor. Bu ayetde de tevrat kuranla bir tutuluyor.

Âli İmran-93 “Tevrat’ın indirilmesinden önce İsrail’in kendisine haram ettiğinden başka bütün yiyecekler İsrailoğullarına helal idi. De ki: “Doğru sözlü iseniz Tevrat’ı getirip okuyun”.

Yani Tevrat ı dogru bir söz kabul ediyor. Hatta dogru sözleri onaylayıcı olarak Tevrat ı getirin okuyun diyor.

CUM’A-5 “Kendilerine Tevrat öğretildiği halde, onun gereğini yapmayanların durumu, sırtına kitap yüklenmiş merkebin durumu gibidir. Allah’ın ayetlerini yalanlayan kimselerin durumu ne kötüdür! Allah zalimleri doğru yola eriştirmez.”

Bura da seslenilen insanlar geçmişte yaşamış yahudiler değil ayetin yazıldığı ve Muhammedin hayatta olduğu günlerde, Tevrat’ın hükümlerini bilen ama uygulamayan yahudilerdir.

Buraya kadar okuduğumuz bütün ayetlerin tanıklığı göstermektedir ki Muhammed’in yaşadığı dönemde okunan Tevrat bozulmamaış kabul edilmektedir. Üstelik o dönemden kalan Tevratlar ile günümüzdeki nüshalar arasında bir fark yoktur. İslamcıların Tevrat bozulmuş iddası hem dayanaksız, hemde Kurana aykrırdır.

Hadi diyelim ki Tevrat kısmen değişti ki yukardaki ayetlere göre böyle denemez ama islamcı kesimin dediğini doğru olduğunu düşünelim. Müslümanlar Kuran’ın Tevratı tastik ettiğini yani referansın Kuran olduğunu eğer Tevrat bir konuda Kuranla uymuyorsa Tevratın o bölümünün değiştirilmiş kabul edilmesi gerektiğini dile getirmekteler. Bu mantığa dayanak olarak gösterilen ayetlere bakalım.

Bakara-75 “Şimdi, onların tebliğ ettiğimiz şeye inanacaklarını bekliyor musunuz? Aksine, bir çoğu Allah’ın kelamını dinler ama onu anladıktan sonra bile bile çarpıtırlar. “

Burada tevratın bozulması değil içindeki kelimelerin çarpıtılması vardır. Bugunlerde islamcılar bilerek veya bilmeden kuranın bazı ayetlerini keyfi yorumlamaları gibi bir olay söz konusudur. Eğer bu ayeti Tevratın bozulduğuna kanıt kabul edersek aynı mantıkla Kuran’da günümüzde bozulduğu düşünüleblir.

Bakara-79 “Vay, Kitabı elleriyle yazıp, sonra da onu az bir değere satmak için, “Bu Allah katındandır” diyenlere! Vay ellerinin yazdıklarına! Vay kazandıklarına!”

Burda kasdedilenin Tevrat’ın bozulması değildir o dönemde Yahudilerin başka bir sınıfına işaret edilmektedir. Bunlar, haksız yere insanların mallarını yemek için Allah’a karşı yalan uyduran ve kendi elleriyle yazdıklarını Allah tarafından gönderilmiş gibi göstererek bilgisiz insanları sapıklığa sürükleyen Yahudi din adamlarıdır.

Bakara-211 “İsrailoğullarına sor; onlara apaçık nice ayetler verdik, Allah’ın nimetini, kendisine geldikten sonra kim değiştirirse, bilsin ki, Allah’ın cezası şüphesiz şiddetlidir.”

Burda ayetlerin değiştirildiği değil eğer değiştirilmek istenirse allah tarafından ceza göreceklerine dair uyarı vardır. burdan tevratın değiştirildiği sonucu çıkarılamaz. Üstelik yahudilere indirilen ayetleri sorması salık veriyor, boşverin değiştirmeyi bu ayetde Muhammed’in yaşadığı dönemde hayatta olan yahudiler bozulmamaış Tevrat ayetlerini biliyor denmelidir. Tevratın değiştirilmediğine kanıt gösterilecek bir ayetdir.

Âli İmran-71 “Ey Kitap ehli! Niçin hakkı batıla karıştırıyor ve bile bile hakkı gizliyorsunuz?”

Bakın bunlar ellerindeki kitaba inanmama açıklamama sözkonusu bu ayetden tevrat değiştirildi mantığına varılamaz. Ortada bilinen birgerçek var ve gizleniyor o gerçek nedir? Tevratda yazanlar olmasın?

Âli İmran-78 ”Onlardan bir takımı, Kitapta olmadığı halde Kitaptan zannedesiniz diye dillerini eğip bükerler. O, Allah katından olmadığı halde: “Allah katındandır” derler, bile bile Allah’a karşı yalan söylerler.”

Burda kitaptaki ayetlerin kasden yanlış okunması sözkonusu yani ayetlerin çarpıtılarak okunması dikkatedin ayetleri değiştirme değil kasden yanlış okuma.

Maide-12 “Andolsun, Allah İsrailoğullarından sağlam söz almıştı. Onlardan on iki temsilci -başkan- seçmiştik. Allah, şöyle demişti: “Sizinle beraberim. Andolsun eğer namazı kılar, zekâtı verir ve elçilerime inanır, onları desteklerseniz, (fakirlere gönülden yardımda bulunarak) Allah’a güzel bir borç verirseniz, elbette sizin kötülüklerinizi örterim ve andolsun sizi, içinden ırmaklar akan cennetlere koyarım. Ama bundan sonra sizden kim inkâr ederse, mutlaka o, dümdüz yoldan sapmıştır.”

Maide-13 “İşte, verdikleri sözlerini bozmaları sebebiyledir ki onları lânetledik, kalplerini de kaskatı kıldık. Kelimeleri yerlerinden kaydırarak (tahrif edip) değiştiriyorlar. Akıllarından çıkarmamaları istenen şeylerden önemli bir kısmını da unuttular. (Ey Muhammed!) İçlerinden pek azı hariç, onların daima bir hainliğini görüyorsun. Yine de sen onları affet ve aldırış etme. Çünkü Allah, iyilik yapanları sever. “

Bu ayetler Araf suresi 159 ayeti ile beraber okunduğunda yahudilerin bir kısmı sapkınlaşdığı söylense de, doğru yolda olan ve ellerinde Allahın sözlerini içeren Tevrat bulunan bir gurup yahudi’nin de olduğu görülebilir. Elinde tahrif edilmiş Tevrat olanlar nasıl doğru yolda olabilir?

Görüleceği gibi Kuran’da Tevratın bozulduğu hükmüne varılamaz aksine Tevrat Kuran’ın bakış açısıyla Tanrı Allah’ın kelamıdır ve enaz kuran kadar da kutsal bir kitaptır.

Kullanıcı avatarı
hector
Moderatör
Mesajlar: 232
Kayıt: Cum Eki 16, 2015 8:26 pm
Görüş: Agnostik Ateist
Edilen Teşekkür: 209 kere
Alınan Teşekkür: 179 kere

Re: Kurana Göre Tevrat ve İncil Değişmiş mi?

Mesajgönderen hector » Pzr Şub 07, 2016 9:21 pm

Bende aynı fikirdeyim. Tevrat'ın ve incil'in bozulduğunu söyleyen bir ayate rastlamadım. Yahudiler'in lanetlenmiş olduğunu yazar ama tevrat'ın değiştiğini yazmaz.
Dünya benim tasarımımdır. Arthur Schopenhauer

Kullanıcı avatarı
hector
Moderatör
Mesajlar: 232
Kayıt: Cum Eki 16, 2015 8:26 pm
Görüş: Agnostik Ateist
Edilen Teşekkür: 209 kere
Alınan Teşekkür: 179 kere

Re: Kurana Göre Tevrat ve İncil Değişmiş mi?

Mesajgönderen hector » Pzt Şub 08, 2016 11:12 pm

Aslında sırf aşağıdaki ayetler bile yeterli bunun için.

Ey iman edenler! Allah’a ve Peygamberine ve ona indirdiği kitaba ve ondan önceki indirdiği kitaplara gereği gibi inanın. Nisa-136

Ali İmran:50 -"Önümdeki Tevrat'ı doğrulayıcı olarak ve size haram kılınan bazı şeyleri helal kılmak için (geldim) ve Rabbiniz tarafından size bir mucize getirdim. Artık Allah'tan korkun da bana uyun".

Nisa:47 -Ey kendilerine kitap verilenler! Gelin yanınızda bulunan (Tevrat)ı tasdik etmek üzere indirdiğimiz bu kitaba iman edin. Biz birtakım yüzleri silip de enselerine çevirmeden yahut cumartesi halkını (yahudileri) lanetlediğimiz gibi onları lanetlemeden önce iman edin. Yoksa Allah'ın emri mutlaka yerine gelecektir.

Senden önce nice peygamberler yalanlandı ve kendilerine yardımımız gelene kadar yalanlanmalarına ve sıkıştırılmaya katlandılar. Allah'ın sözlerini değiştirebilecek yoktur; and olsun ki peygamberlerin haberi sana da geldi.EN'ÂM - 34
Dünya benim tasarımımdır. Arthur Schopenhauer

Kullanıcı avatarı
cernomirdin
Mesajlar: 59
Kayıt: Pzt Şub 29, 2016 10:16 pm
Görüş: deist
Alınan Teşekkür: 29 kere

Kuran derki:'İncil ve Tevrat değiştirilmediler'

Mesajgönderen cernomirdin » Sal Mar 01, 2016 12:22 pm

Kuran onların değiştirildiğini mi söylüyor?Yoksa tam tersini mi söylüyor?
Hem Muhammed hem de ilk dönemlerin İslam alimleri;Hristiyanların elindeki İncil ve Tevrat’ın Kuran ile uyumlu olduğunu zannediyorlardı.Ve bu Kuranda açıkça yazmaktaydı.Ama daha sonraki dönemlerde İslam alimleri Hristiyan bilginlerle dini tartışmalara girdiklerinde,onların ellerinde bulunan İncil ve Tevrat’ın Kuran ile uyumlu olmadığını fark ettiler.Ve bu onları çok zor bir ikileme soktu.Kuran açıkça ellerindeki İncil doğrudur dediği halde,müslüman bilginler ellerindeki İncil doğru değildir demek zorunda kaldılar.Kuranla ters düştüler.İncil Tahrif edildi yalanına tutunmaktan başka çareleri kalmadı.
İNCİL VE KURAN-İKİSİ BİRDEN DOĞRU OLAMAZ:
Müslüman alimler Kurana dayanarak Cennetteki cinsel ilişkiden ve evlilikten bahsederlerken,Papazlar İncile dayanarak Cennette cinsel ilişki ve evlilik yoktur diyorlardı.Bu durum Müslüman alimlerin hem İncilin hemde Kuranın aynı anda doğru olamayacağını anlamalarını sağladı.
Dirilişten sonra insanlar ne evlenir, ne de evlendirilir, gökteki melekler gibidirler-MATTA 22:30 İNCİL
İşte böyle. Bunun yanısıra biz onları, iri gözlü hurilerle evlendiririz.(DUHAN 54 KURAN)
Sıra sıra dizilmiş koltuklara yaslanarak”Onları,ceylan gözlü hurilerle evlendirmişizdir:(TUR 20 KURAN)
Biz onları bakireler kıldık,eşleri için,ahirette mutluluğa erenler için(VAKIA 36-38 KURAN)
Ayrıca diğer konularda da tartışmalar patlak veriyordu.Örneğin Süleyman hiç bir zaman doğru yoldan sapmamıştır Kurana göre.Kafir olmamıştır.Oysa Tevrat Süleymanın kafilik döneminden bahseder,putperest bir dönem yaşadığını söyler.
Süleyman hiç bir zaman kafir olmadı…BAKARA 102 KURAN
Süleyman’ın kral kızlarından yedi yüz karısı ve üç yüz cariyesi vardı. Karıları onu, yolundan saptırdılar.1.KRALLAR 11:3 TEVRAT
Süleyman yaşlandıkça, karıları onu başka ilahların ardınca yürümek üzere saptırdılar. Böylece Süleyman bütün yüreğini Tanrısı RAB’be adayan babası Davut gibi yaşamadı.1.KRALLAR 11:4 TEVRAT
Saydalılar’ın tanrıçası Aştoret’e ve Ammonlular’ın iğrenç ilahı Molek’e taptı.1.KRALLAR 11:5 TEVRAT
Böylece RAB’bin gözünde kötü olanı yaptı, RAB’bin yolunda yürüyen babası Davut gibi tam anlamıyla RAB’bi izlemedi.1.KRALLAR 11:6 TEVRAT

Yeruşalim’in doğusundaki tepede Moavlılar’ın iğrenç ilahı Kemoş’a ve Ammonlular’ın iğrenç ilahı Molek’e tapmak için bir yer yaptırdı.1.KRALLAR 11:7 TEVRAT
Kurana göre Tanrının bir oğlu olamazdı.Ama İncil baştan sona kadar İsa Tanrının oğludur diyordu.
Yahudiler, Uzeyr Allah’ın oğludur, dediler. Hıristiyanlar da, Mesih (İsa) Allah’ın oğludur dediler. Bu onların ağızlarıyla geveledikleri sözlerdir. (Sözlerini) daha önce kâfir olmuş kimselerin sözlerine benzetiyorlar. Allah onları kahretsin!(TEVBE 30 KURAN)
De ki : Eğer Rahman’ın bir oğlu olsaydı, elbette ben (ona) kulluk edenlerin ilki olurdum!(ZUHRUF 81 KURAN)
Ayrıca Kurana dayanan İslam alimleri her zaman İsa Rab değildir demişlerdir.Ama İncile göre İsa Rabdir.
(Yahudiler) Allah’ı bırakıp bilginlerini (hahamlarını); hıristiyanlar da rahiplerini ve Meryem oğlu Mesih’i (İsa’yı) rab edindiler. Halbuki onlara ancak tek ilaha kulluk etmeleri emrolundu.(TEVBE 31 KURAN)
Eğer İSA RAB’dir diye ağzınla açıkça söyler ve Tanrı’nın O’nu ölü­ler arasından dirilttiğine yürekten iman edersen kurtulacaksın.ROMALILAR 10/9 İNCİL
Bu durum açıkça Kuran ın yanıldığını gösteriyordu.Çünkü Kuran ellerinde bulunan İncil ve Tevrat değiştirilmediler,doğrular ve Kuranla uyumlular diyordu pek çok ayette.Ama görünen oki hiçte Kuranla uyumlu değildi ellerindeki İncil ve Tevrat.
Bu durumda müslüman bilginler ellerindeki İncil ve Tevrat değişmemiştir diyen ayetleri hiçe sayarak,onların ellerindeki İncil ve Tevrat bozuktur,tahrif edilmiştir yalanını uydurdular.İşin içinden böyle çıkmaya çalıştılar.Oysa Kuran onlar gibi düşünmüyordu bu konuda.
Kuran İncil ve Tevrat ın da değişmediğini ve korundugunu söylüyor.
******************************************************************************************************************************************
1- ”Allah ın SÖZLERİNİ HİÇ KİMSE DEĞİŞTİREMEZ.Öncekilerin mesajları sana da ulaştı=ENAM SURESİ:34.AYET-KURAN”
Muhammed e önceki elçilerin mesajı nın ulaşma nedeni olarak Allah ın sözlerinin hiç birinin değiştirilememesi gösteriliyor.Tevrat ve İncil de Allah ın sözleri olarak indirildiyse o zaman onları da kimse değiştiremez.
******************************************************************************************************************************************
2-”Onların ELLERİNDE BULUNAN TEVRAT I ve İNCİL İ tasdik eden bir kitap indirdik sana=ALİ İMRAN SURESİ:3.AYET-KURAN”
Dikkat edilirse bu ayet,bozulup gitmiş olan bir Tevratı ya da bozulup gitmiş olan bir İncil i anlatmıyor.Şu an ELLERİNDE BULUNAN bir Tevrat tan ve İncilden bahsediyor.Kuran ın Tasdik ettiği Tevrat ve İncil ŞU AN ELLERİNDE OLAN Tevrat ve İncildir.
********************************************************************************************************************************************
3-”Bize indirilen ile,İbrahim,İshak,Musa,Elyase(Tevratta ki Elişa) ve İsa ya inenler arasında ayrım yoktur=BAKARA SURESİ:136.AYET-KURAN”
Yani Allah Kuran ı koruyorsa onları da koruyor.Ayrım yapmıyor.Biz de Ayrım yapmıyoruz.Ama Allah Kuran ı koruyup diğer indirilenleri korumuyorsa AYRIMI KENDİSİ YAPIYOR demektir.Bu durumda nasıl insanlardan bu inenler arasında ayrım yapmamalarını isteyebilir ki?
*******************************************************************************************************************************************
4-Musa nın Kavmi içindeki bir gurup DOGRU YOLDADIR=ARAF SURESİ:159.AYET-KURAN”
Ortada Saglam bir Tevrat yoksa Musa nın toplulugundan bir gurup asla dogru bir yolda olamaz.Hala o kavimden birileri dogru yoldaysa uydukları Tevrat bozulmamış bir Tevrat olmalıdır.
*******************************************************************************************************************************************
5-”Musa ya Tevrat ı indirdik.İnsanlar için bir nur ve hidayet var Tevrat ta=ENAM SURESİ:91.AYET-KURAN”
Tevratta bir zamanlar nur ve hidayet vardı demiyor.Halen daha var diyor.
*********************************************************************************************************************************************
6-”Zikri biz indirdik.Zikirden sonra da Zeburu indirdik=ENBİYA SURESİ:105.AYET-KURAN”
Görüldüğü gibi ayet Zeburdan önce inen Tevrat için ZİKİR kelimesini kullanıyor.Şimdi bu ayeti başka bir ayetle karşılaştıralım:
”Zikri biz indirdik.Onun için Zikri biz koruyacagız=HİCR SURESİ:9.AYET-KURAN”
Zikir i İndirdiği için koruyor.Tevrat ta İNDİRDİĞİ BİR ZİKİR olduguna göre Tevrat ı da koruyor.
***********************************************************************************************************************************************
7-”İçinde Allah ın HÜKMÜ BULUNAN TEVRAT ELLERİNDE varken,gelip senden hüküm vermeni istemesinler=MAİDE SURESİ:43.AYET-KURAN”
Görüldüğü gibi Tevrat halen geçerli bir Allah Hükmü olarak kabul ediliyor.Yani ayet gitsinler ve bozulmuş sahte tevrat a uysunlar demediğine göre,demekki o an ellerin de bulunan Tevrat ı geçerli ve güvenilir buluyor.
Hatta Tevrat ve İncil i elinde bulunduranlar Kuran ı ve Muhammed i onaylamalıdırlar.Muhammed in şüphesini gidermesi için bile bu toplulukların Muhammed i onaylamasına ihtiyaç var.
”Eğer sana indirdiğimizden şüphen varsa,git senden önce Kitap İndirdiğimiz Toplumlara sor=YUNUS SURESİ:94.AYET-KURAN”
****************************************************************************************************************************************
8-”Deki eğer dogru sözlüler ideniz Tevrat ı getirip okuyun=ALİ İMRAN SURESİ:93.AYET-KURAN”
Yani Tevrat ı dogru bir söz kabul ediyor.Hatta dogru sözleri onaylayıcı olarak Tevrat ı getirin okuyun diyor.
*****************************************************************************************************************************************
9-”Tevrat ı ve İncil i hakkıyla UYGULASINLAR=MAİDE SURESİ:68.AYET-KURAN”
Tevrat ve İncil bozulmuşsa neyini uygulayabilecekler ki?Yani Ayet bozulmuş ve Sahte Tevratı uygulayın mı demek istiyor?Hem de hakkıyla uygulayın.
*******************************************************************************************************************************************
”İsrailoğullarına da Musa nın Kitabını MİRAS BIRAKTIK=MÜMİN SURESİ:53.AYET-KURAN”
Allah Tevrat ı koruyamamışça İsrailoğullarına bozulan ve tahrif olan çürük bir miras bırakmış olur.Yani Tanrı Tevrat ı miras olarak koruyamamış olur.
*****************************************************************************************************************************
”Bu ikisinden(Tevrat ve Kuran)daha doğru bir kitap yoktur=KASAS SURESİ:49.AYET-KURAN”
Yani Tevratta en az Kuran kadar doğru kabul ediliyor.
###################################################
Peki ama Muhammed’in ellerindeki İncil ve Tevrat doğrudur demesinin sebebi nedir?
1-İncil ve Tevratı okumamıştı.Çevresindeki Arap toplumuda okumamıştı.Onun için okumadığı kitaplar hakkında tahmine dayalı konuşuyordu.Ve ellerindeki İncil in Kuranla uyumlu olduğunu zannediyordu.Yanılıyordu.
Sen bundan önceki kitapları okumuyordun ve elinle kitapta yazamıyordun. Öyleyse batıla uyanlar kuşku duyup duracaklardır(ANKEBUT 48 KURAN)
Muhammed ümmidir ve kendisininde belirttiği gibi ümmiler kitapları okumazlar.Sadece kulaktan dolma bilgilerle kitaplar hakkında konuşurlar.(ve yanılırlar)
İçlerinde bir takım ümmiler vardır ki, Kitab’ı bilmezler. Bütün bildikleri kulaktan dolma şeylerdir. Onlar sadece zan ve tahminde bulunuyorlar.(BAKARA 78 KURAN)
Allah ümmilere ümmi bir peygamber yolladı,kendi içlerinden…(CUMA 2 KURAN)
2-Muhammed’in yaşadığı ümmi Arap toplumu okuyamadığı bu iki kitaba saygı gösteriyordu.Bu iki kitap gibi bir kitap bizim Arap kavminede gelse diyorladı.Onun için etrafındaki toplumun bu bakışından etkilenerek önceki kitapları doğru ve yüce kabul etti.Hemde okumadığı halde,tahminlere dayanarak.
Eğer öncekilere verilenlerden bizde de bir kitap olsaydı”,(AFFATS 168 KURAN)
O zaman biz Allahın iyi kullarından olurduk(SAFFAT 169 KURAN)
Kitap, yalnız bizden önceki iki topluluğa (hıristiyanlara ve yahudilere) indirildi, biz ise onların okumasından gerçekten habersizdik” demeyesiniz diye;(ENAM 156 KURAN)
Ama Hristiyanlar bu hilenin farkındalar.Hriistiyanlar Kuran bizim elimizdeki İncili doğruluyor ama İslam alimleri elimizdeki İncili doğrulamıyor demektedirler.İslam alimlerinin bakışıyla Kuranın bakışının birbirine zıt olduğunu fark etmişler.
http://www.youtube.com/watch?v=4k_FLBJHum8
TANRI'NIN VERDİĞİ GÜVEN İÇİNDE.ONUN KORUMASI ALTINDA.


“İslam Dini ve Kur'an” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir