İslamın Toplu Eleştirisi

İslam dinine getirilen eleştiriler ve yanıtlar ile düzeyli tartışmalar.
Kullanıcı avatarı
Bayrak
Mesajlar: 60
Kayıt: Sal Şub 02, 2016 11:57 pm
Görüş: Agnostik Ateizim
Edilen Teşekkür: 88 kere
Alınan Teşekkür: 37 kere
İletişim:

İslamın Toplu Eleştirisi

Mesajgönderen Bayrak » Prş Şub 04, 2016 11:39 pm

İSLAM TEK TANRILI ARAP PUTPERESTLİĞİDİR

Putperestlikte putlar tapınılan tanrıya ulaşmak için kullanılan araçlardır. Örneğin yunan dininde zeus heykelleri olympus dağında yaşadığına inanılan tanrı Zeusu temsil eder ve bu tanrıya ulaşmak için kullanılan araçlardır. Tapınılan zeus heykeli değil tanrı Zeusdur ve heykeller sadece birer aracıdır. Kurana görede putlar inanılan tanrıyı sembolize eden ve ona ulaşmayı sağlayan nesnelerdir.

Zümer-3 Dikkat edin, halis din Allah’ındır; O’nu bırakıp da putlardan dostlar edinenler: ‘Onlara, bizi Allah’a yaklaştırsınlar diye kulluk ediyoruz’ derler. Doğrusu Allah ayrılığa düştükleri şeylerde aralarında hüküm verecektir. Allah şüphesiz yalancı ve inkarcı kimseyi doğru yola eriştirmez.

Bu tanıma göre islamda açık putpersliktir. Çünkü islamda da tanrı allahı sembolize eden ve ona ulaşmaya aracılık eden nesneler vardır. Kabe ve Hacer-ül Esvet islamın iki ayrı putudur ayrıca şeytan taşlanırken taş atılan sütünlar da şeytanı ve onun kötülüklerini sembolize ettiği için islamın birdiğer putlarıdır.

Put denen şey illa da heykel, totem, resim, suret, vb. olması gerekmez. Pekala bir bina, yapı, ağaç, nehir veya toprak yığını olabilir. İlahınızla aranıza koyduğunuz ve ona ulaşmakta yararlı olacağını düşünüp saygı gösterdiğiniz her türlü nesnenin adı puttur.

Kabe Müslümanların putudur.

İslam öncesi dönemde, içinde heykeller barındıran bir puttu; İslam’la birlikte, içinde heykel barındırmayan put olarak ‘kudsiyetine’ devam etti. ‘Cahiliye’ dönemindeki hac seremonileriyle şimdikiler -bir iki küçük değişiklik dışında- kategorik olarak aynıdır.

Mekkeli müşrikler, Kabe’deki putları ‘kendilerini Allah’a yakınlaştırdığı için’ kutsuyorlardı; bugünse milyonlarca Müslüman, her yıl Kabe’yi aynı gerekçeyle ziyaret ediyor. Aynı gereçeyle Hacer-ül Esvet taşını öpüyor ve şefaat diliyorlar. Kabe’nin putluğu değişmedi, yalnızca içindeki heykeller temizlendi, o kadar. Yani islam arap putperestliğidir.

İNSAN HAKLARI VE KURAN

İnsan Hakları Evrensel Bildirgesinin birinci maddesi ile kuranı mukayese etmek bile islamın insan haklarına aykırı bir din olduğunu görmek için yeterlidir.

MADDE 1: Tüm insanlar özgür, değer ve hak bakımından eşit olarak doğarlar. Akıl ve vicdana sahiptirler. Birbirlerine karşı kardeşlik düşünceleriyle davranmalıdırlar.

İslam inanç sistemi bu made ile taban tabana zıttır. Ayetlerle inceleyelim

Köle ve Cariye: Kölelik meşru kabul edilmiş ve yasaklanmamıştır. Sadece köle “azad” etmek teşvik edilmiştir, ancak “azad” etmek için herhangi bir zorunluluk yoktur. (Nahl-75, Bakara-178), Müslümanlara, savaşta ele geçirilen cariyeler (köle kadınlar) nikahsız olarak “helal” kılınmıştır. (Muminun-6, Miearic-30, Nisa-24, Ahzab-50, vb…)

Kadının Aşalanması: Kadın; sürülecek bir tarla (Bakara-223), “geçici arzu uyandıran” bir varlık (Al-i İmran-14), aldatmasa bile “şüphe” uyandırması durumunda dövülebilen bir insan (Nisa-34), miras’ta yarım pay alacak kadar küçük (Nisa-11), şahitlikte “yarım erkek” sayılacak kadar yarım akıllı ve aşağı seviyede görülmüştür. (Bakara-282),

İnsanlar Arasında Ayrımcılık ve Savaşı Teşvik: Müslüman olmayan herkesin “küçülerek” cizye vermesini şart koşmuş (Tevbe-29); İnsanları dini inançlarından dolayı öldürülmesi gerektiğini hükmetmiş (Tevbe-5), din Allah’ın oluncaya kadar “savaşılmasını” emretmiştir. (Bakara-193, Enfal-39) , Müslüman olmayanlarla dostluk bile kurulmaması yönünde dini hükümler (Nisa-144, Al-i İmran-28, Tevbe-23)

Yine islamda insanlar özgür olarak değil, allahın kulu olarak değerlendir. Yine Kuran’da tüm insanların kardeşliği düşüncesi değil, sadece müminlerin kardeşliği düşüncesi vardır.

İSLAMI UYDURAN MUHAMMEDİN HAYATI

1-savaşlarda ele geçirilen kadınlara tecavüze izin vermiş
2-küçücük kızlarla cinsel ilişkiye girmiş…
3-Gelinini boşatıp koynuna almış
4-Kendine muhalefet edenleri bir bir suikastle öldürtmüş
5-çok sayıda genç kadınla kendine harem kurmuş ama bundan öncesi zengin bir dula kapağı atarak hayatınının büyük kısmını beleş yaşamış..
6-Karılarından ayşe saffan ve talha adında iki gençle ilişki yaşamış bu ilişkiyi örtbas etmek için bol bol ayet uydurmuş…
7-Ele geçirilen esirlerin kol ve bacaklarını çaprazlama kestirerek işkence yapmış..
8-Savaş esirlerini toplu katlederek soykırım yapmış öldürtmediklerini de şam pazarına satıp insan ticareti yapmış

Müslümanlara göre örnek insan olan Muhammedin islam tarihinde anlatılan hayatı ve yaptıklarının özeti budur. Bu listede ki yapılanlardan hangisi örnek davranıştır? İmanla değil mantık süzgecinden geçirerek muhammedin hayatını okuyan biri bu şahsa asla saygı duyamaz.

KURANDA Kİ İLKEL HÜKÜMLER

KÖLELİK: Nahl-75,
CARİYELİK: Muminun-6, Miearic-30, Nisa-24, Ahzab-50
GANİMET: Enfal-1, Enfal-41, Enfal-69, Ahzab-27, Haşr-8, Fetih-20-21
KADINLARIN İKİNCİ SINIF GÖRÜLMESİ: Nisa-11, Nisa-34, Bakara-228, Bakara-282
CİHAT: Enfal-39, Bakara-218, Al-i İmran-157, Tevbe-29, Tevbe-41, Tevbe-111 ve diğerleri..
KISAS: (suça suçla karşılık vermek): Bakara-178
SAVAŞDA ÇAPRAZLAMA EL KOL KESMEK: Maide-33
ÇARMAHA GERMEK: Maide-33
SUÇLULARIN ELİNİ KESMEK: Maide-38
PARMAK PARÇALAMAK: Enfal-12
KIRBAÇ: Nur-2
RECM: Ayeti keçi yemiş. Sahih hadise dayalı şerri hükümdür
SÜBYANCILIK: Nisa-3, Talak-4
ÖLDÜRÜN HÜKÜMLERİ: Nisa-89, Nisa-91, Maide-33, Tevbe-5, Tevbe-111,Bakara-191, Ahzab-60,

Allaha gelince siz Allah dendiğinde bir yaratıcıyı algılıyorsunuz oysa bizler allah dendiğinde Arap Tanrısı allahı algılıyoruz. Belki bir Tanrı olabilir çokta ihtimal vermiyorum ama belki vardır. Ama kuranda anlatılan Tanrı Allah arap tanrısıdır uydurmadır ve mitolojik bir tanrıdır. Yunan tanrısı Zeustan farkı yoktur. Kuranda anlatılan Tanrı Allah insan suretindedir ve bunla ilgili sahih hadis bile vardır.. Bakış açınızı değiştirin imanla değil mantığınızla islamı inceleyin sizde islamın ilkel arap putperesliği olduğunu görebilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
Enemy
Mesajlar: 12
Kayıt: Cmt Oca 23, 2016 4:21 pm
Görüş: bilmem
Edilen Teşekkür: 2 kere
Alınan Teşekkür: 3 kere

Re: İslamın Toplu Eleştirisi

Mesajgönderen Enemy » Cum Şub 05, 2016 2:57 am

Muhammed hayatı boyunca düzgün şeylerde yapmıştır. Kuran da doğru şeyler de yazıyor. Biraz gerçekçi olalım, bazı yaptıkları takdir etmiyorum değil :)

Kullanıcı avatarı
Bayrak
Mesajlar: 60
Kayıt: Sal Şub 02, 2016 11:57 pm
Görüş: Agnostik Ateizim
Edilen Teşekkür: 88 kere
Alınan Teşekkür: 37 kere
İletişim:

Re: İslamın Toplu Eleştirisi

Mesajgönderen Bayrak » Cum Şub 05, 2016 11:39 am

Enemy yazdı:Muhammed hayatı boyunca düzgün şeylerde yapmıştır. Kuran da doğru şeyler de yazıyor. Biraz gerçekçi olalım, bazı yaptıkları takdir etmiyorum değil :)


Doğru söylüyorsun bozuk saat bile günde 2 kez doğru zamanı gösterir..:)

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Mesajlar: 183
Kayıt: Prş May 05, 2016 9:34 pm
Edilen Teşekkür: 17 kere
Alınan Teşekkür: 54 kere

Re: İslamın Toplu Eleştirisi

Mesajgönderen Engse Hohol » Cmt May 07, 2016 10:03 am

Resim
Resim
Resim
Resim

İslama göre İbrahim'in oğlu İshak'ı kesmek üzereyken gökten akıl yerine koç gelmesi mantıklı ve normaldir ama çatıdan Noel Baba'nın armağan bırakması tuhaf ve mantıksızlıktır. Kurban edilmeye niyet edilen oğul İsmail mi, İshak mı? Yahudiler İshak demiş, müminler arasında "o zaman biz de İsmail diyelim"den giden bi tartışma var.
Ankebut 27 den 29 a dek ve Saffat 90 dan 113 e dek birlikte okunursa ishak çıkıyor çünkü.


“İslam Dini ve Kur'an” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir