Enam 19.ayet Arap kavmine yönelik

İslam dinine getirilen eleştiriler ve yanıtlar ile düzeyli tartışmalar.
Kullanıcı avatarı
Firavun
Moderatör
Görüş: Dinsiz
Edilen Teşekkür: 82 kere
Alınan Teşekkür: 123 kere

Re: Enam 19.ayet Arap kavmine yönelik

Mesajgönderen Firavun » Prş Ara 06, 2018 6:03 pm

Venom yazdı:İyi de bu ayet işte "Bu Kur’ân bana, onunla, sizi ve KİME ULAŞIRSA onu, uyarmam için vahyolundu."
Ulaşmayan kişi için cehennemde yanacak demiyor ki.

Allah yazdı: Kâfir olarak ölenlerin işleri, dünyada da, âhirette de boşa gider. [Bakara 217]

...her kim imanı inkâr ederse bütün işledikleri boşa gider ve o, âhirette ziyan edenlerdendir.[Maide 5]

İstediğiniz din adamına sorun. İslam'ı duyup da kabul etmemiş herkes, ne kadar iyilik yaparsa yapsın cehenneme gider. İmansız amel olmaz derler (bkz. bir bilen).

Şimdi Roma'da doğmuş birinin aynı sizin gibi anne ve babasının dinine inanmış olması normaldir değil mi? Ama islama göre bu kişi islamı bildiği halde inanmadığı için cehennemliktir.

Sırf müslüman olduğunuz için böyle bir haksızlığı görmezden gelebiliyorsunuz, gelmeye de devam edeceksiniz. Ben aynı soruyu yaşadığım yerdeki hristiyan arkadaşlarıma da soruyorum. Onlara göre de vaftiz olmayan hiç kimse cennete gidemez. E, diyorum Tahran'da doğmuş birinin vaftiz olabilme ihtimali nedir? O kişinin yalnızca doğduğu yer yüzünden cehennemde yanmasına nasıl gönlünüz elveriyor? "Biz hristiyanlığı herkese yayıp tüm insanları kurtarmak için çalışıyoruz", diyor. Kendince sevaba girdiğini düşünüyor.

İnanın bana bu kişilerle hiç farkınız yok. Aynı görmezlik, aymazlık içindesiniz.

Yukarıdaki bağlantısını verdiğim sayfada yazanlar müslüman. Diyelim ki Kuran'ı yanlış yorumlamışlar ve etraflarındaki herkesi yanlış bilgilendiriyorlar. Bu durumda suç kimde? Keşke Kuran herkesin kendi dilinde anlaşılır bir şekilde tebliğ edilseydi de, kimse Allah'ın kurallarını yanlış yorumlama hatasına düşmeseydi.

Venom
Görüş: ...
Edilen Teşekkür: 5 kere
Alınan Teşekkür: 2 kere

Mesajgönderen Venom » Prş Ara 06, 2018 6:54 pm

Şüphesiz Allah, kendisine ortak koşulmasını asla bağışlamaz. Bunun dışında kalan (günah)ları ise dilediği kimseler için bağışlar.Nisa 48

Allah sadece kendisini tanımayanı bağışlamayacağını söylemiş ve diğer konularda ise dilediği şekilde kararlar alacağını belirtmiştir.Bir de inkar edenleri yani bildiği halde bile bile yok sayan ya da yalanlayanları.Bir nevi kendini inkara şartlamış kişileri..

Kullanıcı avatarı
Firavun
Moderatör

Mesajgönderen Firavun » Prş Ara 06, 2018 10:38 pm

Venom yazdı:Şüphesiz Allah, kendisine ortak koşulmasını asla bağışlamaz. Bunun dışında kalan (günah)ları ise dilediği kimseler için bağışlar.Nisa 48

Allah sadece kendisini tanımayanı bağışlamayacağını söylemiş ve diğer konularda ise dilediği şekilde kararlar alacağını belirtmiştir.Bir de inkar edenleri yani bildiği halde bile bile yok sayan ya da yalanlayanları.Bir nevi kendini inkara şartlamış kişileri..

Bütün hristiyanlar İsa'yı Tanrı'nın oğlu olarak görüp ona taparlar. Bu durumda milyarlarca kişilik hristiyan alemi Allah'a şirk koştukları için zaten cehennemliktir islama göre.

Ayrıca Kuran'da bir yerde tüm kafirler cehenneme gider diyor, başka bir yerde affediciyiz diyor. Bu tutarsızlık bile mi inananları rahatsız etmez?

Venom

Mesajgönderen Venom » Cum Ara 07, 2018 6:14 pm

Allah’ın bir evlât edinmesi olacak şey değildir. O, bundan münezzehtir. Bir işe karar verdiği zaman ona sadece "ol!" der, hemen olur.
Îsâ şunu da söyledi: "Muhakkak ki Allah, benim de rabbim, sizin de rabbinizdir. O halde O’na kulluk edin, doğru yol budur."
Yahudiler: "Uzeyr, Allah'ın oğludur." dediler; Hıristiyanlar da: "Mesih, Allah'ın oğludur." dediler. Kendi ağızlarının sözüdür bu. Kendilerinden önce inkâr edenlerin sözlerine benzetme yapıyorlar.Tevbe 30
şimdi size kuran ulaşacak ve Hristiyanların uyarıldıklarını ve yanlış yolda olduklarına dair ayetleri okuyup yine de ona şirk koşarak mükafat görmeyi beklemek doğru mudur?

Venom

Mesajgönderen Venom » Cum Ara 07, 2018 6:26 pm

Firavun yazdı:
Ayrıca Kuran'da bir yerde tüm kafirler cehenneme gider diyor, başka bir yerde affediciyiz diyor. Bu tutarsızlık bile mi inananları rahatsız etmez?[/color]

Şu bir gerçek ki, iman edenlerden, Yahudilerden, Hıristiyanlardan, Sabîlerden Allah'a ve âhıret gününe inanıp barışa ve hayra yönelik iş yapanların, Rableri katında kendilerine has ödülleri olacaktır. Korku yoktur onlar için, tasalanmayacaklardır onlar.Bakara 6
Kafirlerin cehenneme gideceğini her yerde söylüyor; sadece sonsuzda dek cehennemde kalıp kalmamaları konusunda affedebileceği bir yanının da olduğunu belirtiyor

Kullanıcı avatarı
Firavun
Moderatör

Mesajgönderen Firavun » Cmt Ara 08, 2018 3:45 am

Venom yazdı:Şu bir gerçek ki, iman edenlerden, Yahudilerden, Hıristiyanlardan, Sabîlerden Allah'a ve âhıret gününe inanıp barışa ve hayra yönelik iş yapanların, Rableri katında kendilerine has ödülleri olacaktır. Korku yoktur onlar için, tasalanmayacaklardır onlar.Bakara 6
Kafirlerin cehenneme gideceğini her yerde söylüyor; sadece sonsuzda dek cehennemde kalıp kalmamaları konusunda affedebileceği bir yanının da olduğunu belirtiyor

Yani size göre islam gerçekse, müslüman bir ülkede doğmuş olmak herhangi bir avantaj sağlamıyor, öyle mi?

Venom

Mesajgönderen Venom » Cmt Ara 08, 2018 11:41 am

Avantaj sağlar tabiki de .Sağlamaz olur mu:)Yalnız dezavantajları da var.Mesela ibadet edeceksiniz ve günün belli bir kısmını buna ayiracaksiniz ya da senenin bir ayında aç gezeceksiniz.Bay Firavun ben İslam'ın doğru olduğu iddiasıyla tartismiyorum.İhtimaller üzerinden İslam'ın diğer dinlerden farklı olan yönlerinin neler olabilcehi üzerinden fikir yürutmeye çalışıyorum.

“İslam Dini ve Kur'an” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir