Üyelerimizin Yaşları ve Hobileri?

Mizah ve eğlence adına aklınıza gelecek her şey...
Kullanıcı avatarı
RoLeX™
Görüş: Spiritüalist
Edilen Teşekkür: 35 kere
Alınan Teşekkür: 3 kere

Re: Üyelerimizin Yaşları ve Hobileri?

Mesajgönderen RoLeX™ » Cmt May 21, 2016 12:01 am

hector yazdı:
RoLeX™ yazdı:Yaş 21 üçüncü sınıf makine öğrencisiyim. Orta okuldan beri bu dinlerle ilgili sorunlarım vardı o aralar bu inancımı kaybettim. Dogmalar en büyük düşmanım oldu. O zamandan bu yana hayatın anlamına yönelik araştırmalar yapıyorum neden neden neden diye. Bunlar böyle sürdü. Hala da sürüyor. Filmi herşeyi bıraktım kitap müptelası oldum çıktım kendime şaşırııyorum :) Romandan çok merak ettiğim konular hakkındaki kitapları okyuorum parapsikoloji, sufilik gibi. Masa tenis oynuyorum. Gitarı çok istiyorumda oda seneye artık. Müzik aşığıyım kulaıklık tek aşkım. Boş işler akademisinden mezunum :D kalem para felan çeviririm (youtube:pen coin spininig). Felaket oyun bağımlısıydım sonunda bırakabildim az çok. Tabiki spor yapıyorum salonda değilde kendi kendimize. Şöyle baktımda geriye derslerden iyi başımızı kaldırabiliyormuşuz :D Neyse geçiyor işte böyle hayat sevgiyle esenle kalın :)

Masa tenisi bende oynarım ara sıra. Çok iyi değilim ama kötüde sayılmaz.

Bu arada bende makineciyim . Zor bölüm . Allah kurtarsın. :D

Bizde amatörüz hocam sorun değil bu yaz lisansını alacaz inşallah. :) Hocam ne güzel adaşım varmış. :) Allah var zor bölüm. :D

Kullanıcı avatarı
aura
Görüş: Panteist
Edilen Teşekkür: 21 kere
Alınan Teşekkür: 17 kere

Mesajgönderen aura » Cmt May 21, 2016 1:01 am

19 yaşında bir grafik öğrencisiyim, resim yapmak vs dışında "macera" sayılabilecek her şeyi severim :)
Yıldıztozu

Kullanıcı avatarı
tembel.kopek
Edilen Teşekkür: 13 kere
Alınan Teşekkür: 10 kere

Mesajgönderen tembel.kopek » Cum Haz 03, 2016 10:49 am

Yas 29. Okumayi seviyorum. Dogayi, biyolojik varliklarin yapisini, uçmayi seviyorum.
Tayyare kaptan yardimcisiyim. ( lugatta F/O diyiler) Eve gelip film izlemeyi, hergun icki sigara ve masturbasyonla ugrasmayi da seviyorum. (Olabilir yadirgamamak lazim)
dusunmeyi, sorgulamayi, sormayi cevaptan once goruyorum.
Belgesellere bayilirim.
Bisiklet hosuma gidiyor.

Fakat en cok da bizim burada bi deniz var.
Ruzgarli ve kapali havada oraya gidip bira icmeyi,
Kendimi dinlemeyi ve oylece denize bakmayi seviyorum.
Bir yanda ruzgar bir yanda dalga sesi,
Kimse yok,

Fakat ruzgarin sigarami bitirmesine gicik oluyorum.

Kullanıcı avatarı
oyo
Görüş: Ateist
Edilen Teşekkür: 1 kere
Alınan Teşekkür: 13 kere
İletişim:

Mesajgönderen oyo » Sal Haz 14, 2016 12:19 pm

İyi günler,

Böyle bir kısım olduğunu yeni gördüm. Biraz yaş ortalamasını arttırayım. Bir ay sonra 71'lik bir moruk olacağım ama ben hala 40larında olduğumu sanıyorum. Tabii ağrılar kafa kağıdının eskidiğini hatırlatıyor. Erbakan'ın öğrencisi olmama rağmen dinlerden nefret eden bir mühendisim. Doğa bilimleri ve klasik Batı müziği hobim. Yıllar sonra asistanlarımın zorlamasıyla Linux öğrendim, ve orta seviyede bir kullanıcı oldum. Ankara'da yaşıyorum, rakı kültürü alamadım ama şarap sever ve doktor önerisiyle günde iki kez günaha girip cehenneme biletimi kestiririm. Beni en çok raahatsız eden şey günde beş kez böğüren ezan ve sayısı artan camiler.

Saygılarımla
;) Y :(

Arayis
Görüş: Capitalism/ Liberty
Edilen Teşekkür: 11 kere
Alınan Teşekkür: 11 kere

Mesajgönderen Arayis » Cum May 17, 2019 4:35 am

Biraz kendimden ve ne yaptigimdan bahsetmek isterim.

33 yasindayim. Hafta sonlari ailece guzel bir kahvalti yapmayi, daha sonra cesitli aktiviteler gerceklestirmeyi, okumayi, ogretmeyi, ailemle zaman gecirmeyi seviyorum. Universitede calisiyorum. Bu yuzden hafta ici hergun sabah 5 a.m. kalkar tras olurum. Cumartesi aksamlari piano ve gitar calip, ailemle birlikte sarki soyleriz.

Hafta sonlari, sabahlari bazen sivil toplum kuruluslariyla birlikte gonullu hizmetlere katiliyorum. Bu aktivite 3, 4 ayda bir oluyor genelde. Gecen ay, kucuk sehrimizde cop toplayip, bir binanin onarimi icin toplandik. Ondan once yine sehrimizde bulunan elementary okulun temizligini yaptik. ( Temizlik isinde iyiyimdir :) )Haftanin hemen hemen 3 gunu body building yapmaya calisiyorum. Evimde bir takim equipment varsa da, GYM cok yakinimizda.

Evimizde yillardir TV bulunmuyor. Istedigimiz bir film yada belgesel olursa haftada bir iki defa internetten acip ailece izleriz. Evimizde hic kimse sigara yada alkol kullanmaz. Yere tukurmeyiz, tukurenleri de sevmeyiz. Cop atmayiz. Kufurlu yada argo konusmayi sevmiyoruz. Bu konuda hassas oldugumuz dogrudur. Agir siddet ve kan iceren filmleri, erotik sayilan her tur filmin izlenmesine musade etmiyoruz. Yani G, PG, bazen PG 13 seviyesinde izliyoruz. Kesinlikle R olan filmleri izlemiyoruz.

Aile kavrami bizim icin cok onemlidir. Bu yuzden TV karsisinda zaman gecirek yerine birlikte oyunlar oynar, yemek yapar, sarki soyler, resim cizer, yuruyuse cikar, yardim kuruluslarinda zamanimiz oldugunca komsu ve sehir halkina hizmet etmeye calisiriz. Haftanin bir gunu aile aksamidir. Telefonlardan uzak durur, ozellikle birbirimizle zaman geciririz. Hafta sonu olmasi sebebiyle, yarin bir kamp alanina gidecektik fakat havalar bozmaya baslayinca biraz once fikir degistirdik. Bu hafta, bahcede cadirlarimizi kurup kamp yapacagiz.

Her hafta bir gun esimle date yapiyoruz. Bunu duzenli olarak gerceklestiriyoruz. Evde ozel bir yemek yada beraber bir zaman gecirmeye calisiyoruz. Islerden zaman olursa disari da ciktigimiz oluyor. Bu sekilde eslerin arasindaki iliskiler cok kuvvetleniyor. Tavsiye ederim. Zamani iyi degerlendirmeye calisiyorum. Bazen bsarili oluyorum, bazen basarisiz. Kimi zaman cok yogun oldugumda ailem teselli ediyor. Sakin, yumusak basli biri olarak biliniyorum. ( Bu, onlarin iddiasi tabii :) )

Bu gece donut ve waffle ve film gecesi. Toy story'nin 2. filmini aldim kutuphaneden. Filmleri genelde oradan seciyoruz. Cunku bildiginiz gibi youTube ve film sitelerinde yer alan filmler illegal olarak yayinlaniyor. Ucret vermeden bu filmleri izlemek yada indirmek bir suc ve hirsizliktir.

O sekilde izlememenizi oneririm.

Beni bekliyorlar suanda. Ben, bulasiklari yikayip sofrayi kuracagim, esim waffle basladi bile.

Gorusmek uzere, selam ile

Kullanıcı avatarı
AgnostikBey
Mesaj Panosu Yöneticisi
Görüş: Agnostik
Edilen Teşekkür: 249 kere
Alınan Teşekkür: 213 kere

Mesajgönderen AgnostikBey » Cmt May 18, 2019 9:23 am

Sn. Arayis agnostik foruma tekrar hoş geldiniz. Harika bir hayatınız var görünüyor doğrusu :) Sakıncası yoksa, bir iki şey sormak istiyordum müsaadenizle. Üniversitenizde Lecturer pozisyonunda mısınız? Bir de çocuklarınıza din/tanrı kavramlarından nasıl bahsettiniz veya bahsettiniz mi?

Mutluluğunuz daim olsun ailenizle.
"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım ilim ve akıldır." Mustafa Kemal Atatürk

Arayis
Görüş: Capitalism/ Liberty
Edilen Teşekkür: 11 kere
Alınan Teşekkür: 11 kere

Mesajgönderen Arayis » Pzr May 19, 2019 1:58 am

AgnostikBey yazdı:Sn. Arayis agnostik foruma tekrar hoş geldiniz. Harika bir hayatınız var görünüyor doğrusu :) Sakıncası yoksa, bir iki şey sormak istiyordum müsaadenizle. Üniversitenizde Lecturer pozisyonunda mısınız? Bir de çocuklarınıza din/tanrı kavramlarından nasıl bahsettiniz veya bahsettiniz mi?

Mutluluğunuz daim olsun ailenizle.

Tesekkur ederim.

Tabiki sorabilirsiniz, University part time 'professor'um. Lecturer'dan ziyade instructor demek daha dogru olur. PHD dusuncem var. Bu konuda calisiyorum hala. Din konusunda, mevcut dinin geleneklerini uyguluyor ve takip ediyoruz. Christmas zamani geceleyin Santa claus kiyafet giyip, cocuklara surpriz yapip, hediye vermek, [Hediyeleri sabah birlikte acmak zorundayiz] onlarin biraktigi ( geleneksel bir davranis) bir bardak sut ve kurabiyeyi yemek [ Noel baba acikmis olabilecegi dusuncesi ile her evde o gece birakilir] paskalya zamani yumurta boyamak, o yumurtalari bir arazide saklayip, bulmak (size de tavsiye ederim, komik ve eglenceli oluyor). din konusunda bir baskida bulunmuyoruz. Cok dindar bir aile degiliz. ( Esasinda Tanri ile cok kavga eden ve ziyadesiyle supheci biriyim) Fakat onlara, Tanrinin bizi mutlu bir aile olmamiz, baskalarina yardim ve iyilik etmemiz, birbirimizi ve diger insanlari sevmemiz icin yarattigini ogrettik ve iyi insanlar olmak icin gayret ediyoruz. Tabiki elimizden geldigi kadar. Ben, dini dogmalardan ziyade iyi kalkpli, sorgulayan arastirmaci ve ogrenmeye acik, durust ve erdemli olmayi vurguluyorum. Zamani geldiginde ozgurce sorgulayacaklarindan eminim. Kucuklugumde cok kotu bir yasantim oldu. Ozellikle babamdan dolayi yillarim kabus gibiydi. Bu sebeple daha dikkat etmeye calisiyorum. Onlara, insanlari sevmelerini, iyiliksever olmalarini, dogayi, hayvanlari ve aile degerlerini korumayi ogretiyorum. [Tabiki ev islerine yardim etmeyi de. Herkesin hergun mutlaka bir gorevi var] Esimin bu konuda cok yardimi oluyor. Cok paramiz yok - ve ihtiyacimiz da yok- ama mutluyuz.

Sizin durumunuz nedir? Ne yapiyorsunuz?

Kullanıcı avatarı
AgnostikBey
Mesaj Panosu Yöneticisi
Görüş: Agnostik
Edilen Teşekkür: 249 kere
Alınan Teşekkür: 213 kere

Mesajgönderen AgnostikBey » Çrş May 22, 2019 9:27 pm

Ben de bahsettiğim gibi yüksek lisansımı sonlandırmak üzereyim ve aynı zamanda bir üniversitede akademik personelim. Baba tarafından benim de sıkıntılarım oldu zamanında. Ama şimdi aramız iyi. Aile kavramı, aileye gösterilen ilgi, ona ayrılan zaman gerçekten önemli, yürekten katılıyorum.
"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım ilim ve akıldır." Mustafa Kemal Atatürk

“Mizah - Eğlence” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir