Hoş geldiniz

Tanışalım! Kendi görüşlerinizi diğer üyelerle paylaşın, kafanıza takılanları sorun, tecrübeli üyelerimiz cevaplasın.
Kullanıcı avatarı
Alper ÇADIROĞLU
Görüş: Tüm Olasılıklar
Edilen Teşekkür: 9 kere
Alınan Teşekkür: 11 kere

Re: Hoş geldiniz

Mesajgönderen Alper ÇADIROĞLU » Pzr Nis 10, 2016 5:07 pm

Ben de geldim :) Eski/yeni herkese merhaba. Vay be ne günlerdi!
Ben olayı abarttım çok araştırdım ve 300 küsür bilimsel yazı/makale yazdım.
www.alpercadiroglu.wordpress.com
Doç. Hasan Aydın'ın sunumlarını bir kitapta yazdım, kendisine yolladım ve bu kitabın çıkacağını söyledi. (Antik Yunan Felsefesinin İslama Etkileri)
Ayrıca 4 tane kitap yazdım. (Tüm Dinler Tarihi - Evren Fiziği ve Kuantum - Biyoloji, Evrim ve İnsan - Sıra Dışı Tarih) (Yaz tatilinde yayın evlerine başvuracağım.)
Artık sağlamız yani :D
Her olasılık olabilir.
http://www.alpercadiroglu.wordpress.com (Yazdığım 300 küsür bilimsel yazı/makale.)

Kullanıcı avatarı
AgnostikBey
Mesaj Panosu Yöneticisi
Görüş: Agnostik
Edilen Teşekkür: 230 kere
Alınan Teşekkür: 199 kere

Mesajgönderen AgnostikBey » Pzr Nis 10, 2016 8:18 pm

Aramıza hoş geldin. Yazılarını ilgiyle takip edeceğim.
"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım ilim ve akıldır." Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Mems
Görüş: Yıldız Tozu
Edilen Teşekkür: 68 kere
Alınan Teşekkür: 58 kere

Mesajgönderen Mems » Pzr Nis 10, 2016 10:36 pm

Alper hoşgeldin beni hatırlarmısın bilmem burada tanışıp majeste restorant ta görüşmüştük:)) Sonra sana hangout tan yazdım bir yıl sonra cevap yazdın:) Bana bir tane kitap hediye edecektin sözün var haberin olsun dostum.
Çoğunluk her zaman bir şeylere inanmanızı ister,çok az insan gerçekler den bahseder, çünkü gerçekler zihni rahatsız eder, ama bu haz inanmaktan daha lezzetlidir ve cesaret ister, iki türlüde yaşarsınız biri hakikatle diğeri yalanlarla biter.

Kullanıcı avatarı
Lexion
Moderatör
Görüş: Septik-Nihilist
Edilen Teşekkür: 63 kere
Alınan Teşekkür: 87 kere

Mesajgönderen Lexion » Pzt Nis 11, 2016 1:08 am

Tüm arkadaşlar hoş geldiler. Kısa bir inaktiflik sonrasında tekrardan buradayım.
"Evolution is suicide. Because eventually you realize that life is stupid and pointless."

Pulsar
Görüş: Ateist
Edilen Teşekkür: 14 kere
Alınan Teşekkür: 14 kere

Mesajgönderen Pulsar » Pzt Nis 11, 2016 1:58 am

Fëanor yazdı:Hector, Flora, Bayrak ve Deist_tr'i görüyorum eskilerden. Başka kimse var mı kadim yıllardan :) ?

Bu arada aktif yazı yazmak için kaydolmadım belki arada bir iki şey karalarım. İzleyici olarak herkese kolay gelsin diyeyim.

Son olarak da sorum şu ki eski yazıların database'nin alınıp buraya eklenme şansı nedir ? (Teknik olarak sormuyorum, Kubilay'a ulaşıp ondan alma şansından vb. bahsediyorum). Çok değerli yazılar vardı. Yazık oldu.

Görüşmek üzere :)

Ben heyecanlandım şimdi ya. Yıllarca googleda "Féanor" diye ara. Bir anda Alper Çadıroğlu'nun ve Lakshmi'nin haberi ile elinle koymuş gibi bul. Bu ismi internette her gördüğümde bir özel mesaj gönderme isteği duydum. Tabi son aktif zamanları hep eski idi.
Sadede geleyim. Hocam ben çok teşekkür ederim size ya. Siz bana öyle güzel birşey yaptınız ki, şimdi sizin güncel bir yazınızı görmek beni müthiş mutlu etti. Ben sizin sayenizde bilimin hem müthiş birşey olduğunu, hem de, benim onu anlayabileceğimi anladım. Böylece sizin bu fitili parlatmanızla merak etmeye başladım, öğrenebilecek ne kadar çok şey olduğu gördüm. Bunların hepsini de sizin "Kim korkar Einstein'dan" yazınızda anlattığınız gibi öğrenmeye çalıştım. Gözümü korkutmadan yavaş yavaş öğrenmeye çalıştım, anlamaya çalıştım.
Etrafımdaki insanlara sizin o yazıda anlattığınız gibi anlatmaya çalıştım. Ben de bazı kişilerdeki merak dürtüsünü uyandırabildim, onları kaynaklara itmeye çalıştım. Sizin bana yaptığınız etkiyi onlara iletmeye çalıştım diyebilirim hatta.
Gerçekten minnettarım size ve Alper Çadıroğlu'na. En kısa zamanda yüzyuze de teşekkür etmek istiyorum sizlere. Siz bana resmen büyülü bir dokunuş yaptınız. Benim düşünme şeklimi bile değiştirdiniz.
Bu arada hector, deist_tr, flora, bayrak. Aynı şekilde sizlere de teşekkür ederim. Hepinizi o zamanlardan hatırlıyorum. Hepinizin ben de emeği var. Forumun açılmasına çok sevindim. Emeği geçen herkese minnettarım.

Kullanıcı avatarı
Alper ÇADIROĞLU

Mesajgönderen Alper ÇADIROĞLU » Pzt Nis 11, 2016 6:27 am

Mems yazdı:Alper hoşgeldin beni hatırlarmısın bilmem burada tanışıp majeste restorant ta görüşmüştük:)) Sonra sana hangout tan yazdım bir yıl sonra cevap yazdın:) Bana bir tane kitap hediye edecektin sözün var haberin olsun dostum.

Resimden hemen hatırladım zaten :) Hangout'a 1 yıl sonra bakmıştım ondan. Görüşmeden sonra benim için "tuhaf" diye yazmıştın: O tuhaflık beni araştırmacı yazar yaptı :D Bütün kitapları -word olarak- ya internetten atarım ya da kargoyla yollarım ya da -Adana'da bu konulara ilgili çevrem oldu görüştüğüm 2 kişi var, seni de alırız [gelirsen] 4 kişi oluruz- flashdan da atabiliriz (Tamam aklımda). Bir de o yediğimiz pizza güzeldi, orada cepten bana çift yarık deneyini gösteriyordun ya -ben de anlamıyordum :D - ama şimdi onun dibini bile biliyorum.
Her olasılık olabilir.
http://www.alpercadiroglu.wordpress.com (Yazdığım 300 küsür bilimsel yazı/makale.)

Kullanıcı avatarı
Alper ÇADIROĞLU

Mesajgönderen Alper ÇADIROĞLU » Pzt Nis 11, 2016 6:35 am

Teşekkürler Pulsar, güzel sözlerin için.
Her olasılık olabilir.

Kullanıcı avatarı
Fëanor
Görüş: Septik Rasyonalist
Edilen Teşekkür: 11 kere
Alınan Teşekkür: 13 kere

Mesajgönderen Fëanor » Pzt Nis 18, 2016 5:21 pm

Pulsar yazdı:Ben heyecanlandım şimdi ya. Yıllarca googleda "Féanor" diye ara. Bir anda Alper Çadıroğlu'nun ve Lakshmi'nin haberi ile elinle koymuş gibi bul. Bu ismi internette her gördüğümde bir özel mesaj gönderme isteği duydum. Tabi son aktif zamanları hep eski idi.
Sadede geleyim. Hocam ben çok teşekkür ederim size ya. Siz bana öyle güzel birşey yaptınız ki, şimdi sizin güncel bir yazınızı görmek beni müthiş mutlu etti. Ben sizin sayenizde bilimin hem müthiş birşey olduğunu, hem de, benim onu anlayabileceğimi anladım. Böylece sizin bu fitili parlatmanızla merak etmeye başladım, öğrenebilecek ne kadar çok şey olduğu gördüm. Bunların hepsini de sizin "Kim korkar Einstein'dan" yazınızda anlattığınız gibi öğrenmeye çalıştım. Gözümü korkutmadan yavaş yavaş öğrenmeye çalıştım, anlamaya çalıştım.
Etrafımdaki insanlara sizin o yazıda anlattığınız gibi anlatmaya çalıştım. Ben de bazı kişilerdeki merak dürtüsünü uyandırabildim, onları kaynaklara itmeye çalıştım. Sizin bana yaptığınız etkiyi onlara iletmeye çalıştım diyebilirim hatta.
Gerçekten minnettarım size ve Alper Çadıroğlu'na. En kısa zamanda yüzyuze de teşekkür etmek istiyorum sizlere. Siz bana resmen büyülü bir dokunuş yaptınız. Benim düşünme şeklimi bile değiştirdiniz.
Bu arada hector, deist_tr, flora, bayrak. Aynı şekilde sizlere de teşekkür ederim. Hepinizi o zamanlardan hatırlıyorum. Hepinizin ben de emeği var. Forumun açılmasına çok sevindim. Emeği geçen herkese minnettarım.

Valla ne diyim çok sevindim böyle düşünmene :).

O yazıların kaybolması kötü oldu tabi keşke saklamış olsaydım bir yerlerde.

Özelden yazışır belki bir gün görüşebiliriz. Kendine iyi bak...

Epica
Görüş: Felsefenin seyyahı

Mesajgönderen Epica » Sal Nis 19, 2016 1:59 am

Hoşbulduk umarım uzun soluklu bir forum olur

Kullanıcı avatarı
hector
Moderatör
Görüş: Agnostik Ateist
Edilen Teşekkür: 204 kere
Alınan Teşekkür: 178 kere

Mesajgönderen hector » Cmt Nis 23, 2016 10:42 am

Pulsar yazdı:Bu arada hector, deist_tr, flora, bayrak. Aynı şekilde sizlere de teşekkür ederim. Hepinizi o zamanlardan hatırlıyorum. Hepinizin ben de emeği var. Forumun açılmasına çok sevindim. Emeği geçen herkese minnettarım.

Pulsar ,

Foruma tekrar hoşgeldin . Bende seni gördüğüme çok sevindim. Böyle şeyler duymak insanın hoşuna gidiyor.Yaptıklarımızın boşuna olmadığını anlıyoruz. Ve daha çok şevk veriyor insana. O yüzden bende sana çok teşekkür ederim :oops: .

Fëanor yazdı:Özelden yazışır belki bir gün görüşebiliriz. Kendine iyi bak...

Öyle buluşmalar falan olacaksa bana da yazın özelden :D.
Dünya benim tasarımımdır. Arthur Schopenhauer

“Yeni Üyeler Buraya” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir