Merhaba

Tanışalım! Kendi görüşlerinizi diğer üyelerle paylaşın, kafanıza takılanları sorun, tecrübeli üyelerimiz cevaplasın.
Kullanıcı avatarı
Kurnaz
Görüş: Monoteist
Edilen Teşekkür: 23 kere
Alınan Teşekkür: 17 kere

Merhaba

Mesajgönderen Kurnaz » Pzt Nis 18, 2016 4:26 pm

Herkese selamlar. Bir arkadaşın bahsetmesi üzerine buraya kaydoldum. Umarım saygı çerçevesinde iletişim kurabiliriz.

Biraz kendimden bahsetmem gerekirse 19 yaşında, üniversite 2. sınıf öğrencisi, müslüman biriyim. Eskiden atalarımın dinini körü körüne, delilsiz bir şekilde izliyordum. Aslında o zamanlar inançsız biriydim de denilebilir. Yaklaşık 11 ay önce ilk kez Kur'an okumamla beraber müslüman oldum. Kafamdaki hurafelerden kurtularak tevhide adım adım yaklaşıyorum. Umarım burada, benim gibi teistlere de yer vardır. :)
عليها تسعة عشر

Kullanıcı avatarı
Lexion
Moderatör
Görüş: Septik-Nihilist
Edilen Teşekkür: 63 kere
Alınan Teşekkür: 87 kere

Re: Merhaba

Mesajgönderen Lexion » Pzt Nis 18, 2016 5:39 pm

Hoşgeldin Kurnaz. :P Kurnaz yakın bir arkadaşım, bu platforma bulunmasını çok istedim. Öğreneceği ve bize öğreteceği çok şeyler var. Umarım dediğin gibi saygı çerçevesini bozmadan tartışmalar döner ve her iki tarafta bundan memnun kalır. Seni burada görmek güzel. (Zaten her yerde görüyorum :D)
"Evolution is suicide. Because eventually you realize that life is stupid and pointless."

Kullanıcı avatarı
AgnostikBey
Mesaj Panosu Yöneticisi
Görüş: Agnostik
Edilen Teşekkür: 230 kere
Alınan Teşekkür: 199 kere

Mesajgönderen AgnostikBey » Pzt Nis 18, 2016 8:50 pm

Hoş geldin tekrar o zaman. Açıkçası, hangi anlayışa sahip olursa olsun, egosuna söz geçirebilen herkese kapımız açık.
"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım ilim ve akıldır." Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
atheist
Edilen Teşekkür: 32 kere
Alınan Teşekkür: 23 kere

Mesajgönderen atheist » Pzr May 08, 2016 5:32 pm

Kurnaz yazdı:Herkese selamlar. Bir arkadaşın bahsetmesi üzerine buraya kaydoldum. Umarım saygı çerçevesinde iletişim kurabiliriz.

Biraz kendimden bahsetmem gerekirse 19 yaşında, üniversite 2. sınıf öğrencisi, müslüman biriyim. Eskiden atalarımın dinini körü körüne, delilsiz bir şekilde izliyordum. Aslında o zamanlar inançsız biriydim de denilebilir. Yaklaşık 11 ay önce ilk kez Kur'an okumamla beraber müslüman oldum. Kafamdaki hurafelerden kurtularak tevhide adım adım yaklaşıyorum. Umarım burada, benim gibi teistlere de yer vardır. :)

Önce hoş geldin diyelim.

Çoğu kişi kuranı okuyarak dinden çıkar,
sen okuyarak müslüman olmuşsun,
Bana ilginç geldi.

Bence bir kaç kere daha oku kuranı.
Bir ateist, hayatı boyunca düzinelerce kitap okur ve öğrenecek çok şeyi olduğunu düşünür...
Bir teist ise, yarım yamalak okuduğu tek bir kitap ile ,hayatın bütün sırlarını çözdüğüne inanır..

Mr. Tanakh
Görüş: Pozitif Ateist
Edilen Teşekkür: 1 kere
Alınan Teşekkür: 14 kere

Mesajgönderen Mr. Tanakh » Pzr May 08, 2016 7:53 pm

Okurken bazı yerleri atladın heralde?

Kullanıcı avatarı
Mems
Görüş: Yıldız Tozu
Edilen Teşekkür: 68 kere
Alınan Teşekkür: 58 kere

Mesajgönderen Mems » Pzr May 08, 2016 8:44 pm

Okumayarak körü körüne inananlardan gerçeği görmelerine umudum var, bu okuduktan sonra bu metinlerin tanrı sözü olmasına ihtimal verme durumu, tanrı kavramı o insan için özelse kendi özeline bile saygısı olmayan insan profili çıkıyor ortaya.
Çoğunluk her zaman bir şeylere inanmanızı ister,çok az insan gerçekler den bahseder, çünkü gerçekler zihni rahatsız eder, ama bu haz inanmaktan daha lezzetlidir ve cesaret ister, iki türlüde yaşarsınız biri hakikatle diğeri yalanlarla biter.

Kullanıcı avatarı
Kurnaz

Mesajgönderen Kurnaz » Pzt May 09, 2016 1:08 am

atheist yazdı:
Kurnaz yazdı:Herkese selamlar. Bir arkadaşın bahsetmesi üzerine buraya kaydoldum. Umarım saygı çerçevesinde iletişim kurabiliriz.

Önce hoş geldin diyelim.

Çoğu kişi kuranı okuyarak dinden çıkar,
sen okuyarak müslüman olmuşsun,
Bana ilginç geldi.

Bence bir kaç kere daha oku kuranı.

İki kez okudum ve hâlâ okumaya devam ediyorum.

Mr. Tanakh yazdı:Okurken bazı yerleri atladın heralde?

Yav he he.
عليها تسعة عشر

Mr. Tanakh

Mesajgönderen Mr. Tanakh » Pzt May 09, 2016 1:22 am

Kurnaz yazdı:
Mr. Tanakh yazdı:Okurken bazı yerleri atladın heralde?

Yav he he.

Bu ahmakça cevabını evet olarak kabul ediyorum.Hoşgeldin.

Kullanıcı avatarı
Kurnaz

Mesajgönderen Kurnaz » Pzt May 09, 2016 1:56 am

Benim cevabım ne kadar ahmakça ise seninki de o kadar ahmakça. Selam.
عليها تسعة عشر

Mr. Tanakh

Mesajgönderen Mr. Tanakh » Pzt May 09, 2016 1:58 am

Yoo bak teşekkür bile almış cevabım . Kuran'ı okuyup da Müslüman kalmak zor zanaat özellikle Ahzap 50 ve tonlarcası varken.Allah kolaylık versin işin zor.

“Yeni Üyeler Buraya” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir