Merhabalar yardiminiz gerekli

Tanışalım! Kendi görüşlerinizi diğer üyelerle paylaşın, kafanıza takılanları sorun, tecrübeli üyelerimiz cevaplasın.
not known
Görüş: Agnostisizm
Alınan Teşekkür: 1 kere

Merhabalar yardiminiz gerekli

Mesajgönderen not known » Çrş Oca 13, 2016 2:08 am

Oncelikle herkese merhaba, benim bu forumu bulus amacim kendimi sorgulamaya baslamam ve gercekleri gormek istememdir. Kendimi bildim bileli ailem ve akrabalarima hep saygili olmusumdur ve bu saatten sonrada saygim devam edecek fakat ben artik hayattaki varolus amacimi ogrenmek istiyorum. Ailem dindar degil fakat inancli ve bende oyleydim ama artik inanmamaya basladim. Kucuklukten tanri/allahi beynime islediler ve icimde korku olusturturdular. Bence korkuyu ve korkmamayi beyin olusturur bu sadece iluzyondur. Musluman bir toplumda buyudugum icin icimde halen korku var fakat kendi benligimi arastirdikca bu korku gittikce azalmaya yani inancsizlasmaya dogru gidiyor. Sizlerden istedigim yardim, nereden baslamaliyim ? hangi felsefecilere ustunluk gostermeliyim ? ve bu korku iluzyonundan gercekten kurtulabilirmiyim ? İnancsiz olmaya gecen haftalarda kendimi herzamankinden fazla sorgulamaya basladim. Ve sunu fark ettim ki, inancsiz olmaya basladigimda hafifledim rahatladim. Simdi yazimi bitiriyorum ve cevaplarinizi bekliyorum, iyilik hep aklinizda olsun iyi geceler.

Kullanıcı avatarı
Lexion
Moderatör
Görüş: Septik-Nihilist
Edilen Teşekkür: 63 kere
Alınan Teşekkür: 87 kere

Re: Merhabalar yardiminiz gerekli

Mesajgönderen Lexion » Çrş Oca 13, 2016 4:12 pm

Merhaba not known. Hoşgeldiniz. Araştırmaya istediğiniz yerden başlayın. Bunda bir yol izlenmesi gerekmiyor pek tabii. Sorularınız odak noktası nedir? Öncelikli hangi sorular aklınızı karıştırıyorsa onunla ilgili, kitap, makale, video gibi materyallerden faydalanın. Ve bunu tek taraflı değil, yine eski inancınızda da var olan kitaplardan araştırın. İki karşıt görüşe bakıp, kendi görüşlerinizi oluşturabilirsiniz böylelikle.
"Evolution is suicide. Because eventually you realize that life is stupid and pointless."

not known

Mesajgönderen not known » Çrş Oca 13, 2016 4:38 pm

Bende öyle düşündüm ve inançlıyken okumadığım kitabı şuan okumaya karar verdim, bu forumda size dostluk edeceğim yardım için teşekkürler :)

Kullanıcı avatarı
hector
Moderatör
Görüş: Agnostik Ateist
Edilen Teşekkür: 204 kere
Alınan Teşekkür: 178 kere

Mesajgönderen hector » Çrş Oca 13, 2016 6:31 pm

not known yazdı:Oncelikle herkese merhaba, benim bu forumu bulus amacim kendimi sorgulamaya baslamam ve gercekleri gormek istememdir. Kendimi bildim bileli ailem ve akrabalarima hep saygili olmusumdur ve bu saatten sonrada saygim devam edecek fakat ben artik hayattaki varolus amacimi ogrenmek istiyorum. Ailem dindar degil fakat inancli ve bende oyleydim ama artik inanmamaya basladim. Kucuklukten tanri/allahi beynime islediler ve icimde korku olusturturdular. Bence korkuyu ve korkmamayi beyin olusturur bu sadece iluzyondur. Musluman bir toplumda buyudugum icin icimde halen korku var fakat kendi benligimi arastirdikca bu korku gittikce azalmaya yani inancsizlasmaya dogru gidiyor. Sizlerden istedigim yardim, nereden baslamaliyim ? hangi felsefecilere ustunluk gostermeliyim ? ve bu korku iluzyonundan gercekten kurtulabilirmiyim ? İnancsiz olmaya gecen haftalarda kendimi herzamankinden fazla sorgulamaya basladim. Ve sunu fark ettim ki, inancsiz olmaya basladigimda hafifledim rahatladim. Simdi yazimi bitiriyorum ve cevaplarinizi bekliyorum, iyilik hep aklinizda olsun iyi geceler.

Merhaba not known,

Öncelikle hoş geldiniz.

Daha önce bu başlıkta yeni başlayanlar için bir başlık açmıştık ama pek dolduramadık henüz. Benim önerim yine o başlıktaki ile aynı.

hector yazdı:Hiç bir dine mensup olmayıp kafası karışık olanlar için kitaptan ziyade yazar önermek istiyorum ." Friedrich Wilhelm Nietzsche"

Ben bu adam sayesinde hem yönümü belirledim. Hemde hayattan zevk almaya başladım. Kitaplarından önereceklerim ise ilk olarak şunlar .

1- Böyle buyurdu zerdüşt
2-Deccal
3-İyinin ve kötünün ötesinde
Dünya benim tasarımımdır. Arthur Schopenhauer

not known

Mesajgönderen not known » Çrş Oca 13, 2016 7:38 pm

En kısa sürede yazılarımı yazmaya başlayacağım çok teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
Philae
Görüş: Ateist
Edilen Teşekkür: 24 kere
Alınan Teşekkür: 28 kere

Mesajgönderen Philae » Çrş Oca 13, 2016 11:28 pm

öncelikle hoş geldiniz. kafanıza takılan her şeyi sorabilirsiniz. burada size yardımcı olacak çok insan var... daimi olmanız dileğiyle :)

“Yeni Üyeler Buraya” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir