Şeytan Psikolojik Hasta mı?

Tanrı kavramı, dinin tanımı, inanç ve aklın doğası, insan-evren ilişkisi, dini tecrübeler, ahlak, varoluş, bilginin doğası, kapsamı, kökeni ve kaynağı...
insan
Görüş: deist

Şeytan Psikolojik Hasta mı?

Mesajgönderen insan » Cum Nis 27, 2018 10:44 am

......
En son insan tarafından Pzr Nis 29, 2018 6:17 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
kutsal ruh
Görüş: agnostik
Edilen Teşekkür: 1 kere
Alınan Teşekkür: 1 kere

Re: Şeytan Psikolojik Hasta mı?

Mesajgönderen kutsal ruh » Cum Nis 27, 2018 11:02 am

şeytan kıssadan hisse, dinlerin uydurduğu çocukları ve inançlıları kandırmak için yaratılan insan aklının bir ürünüdür.şeytan figürü ilk çaglardan beri insan aklında ewrimleşmiş ve kötülüğün simgesi olmuştur.
şeytan fiğürü bazı inanç betimlerinde tanrının yerini almaktadır. satanizmde şeytan fiğürü tanrıdır.
adem ve havvada insan aklının dinlere uyarladığı bir masaldır. bu mekanizmaları birleştirdiğimizde cahiller
için oldukça güçlü bir olgu meydana gelir.
bana göre insan hayali o kadar geniştirki:
rüyasında tanrıyı gördüğünü zanneden biri bile peygamber olabilr. bu tür vakalarda psikolojık travmadır.
aslında tedavisi olmuyan hastalıktır.
dipnot: düşersekki:
insan hayalini yokta vareden bilinmeyen gizemli bir. tanrı olduğunu göre: olasılık yasalarının olasıklarını hesapladığımızda olasıkıkların terste olsa aynı mantık üzerine çıktıgı görülür.tıpkı asagıda örnekleme gibi::.
1: tanrı şeytandır.
2: tanrı melektır.
3: tanrı cindir.
4:tanrı insandır.
5: tanrı evrendir.
6: tanrı yoktur.
7: tanrı vardır.
8: tanrı enerjıdır.
9: tanrı güçtür.
10: tanrı herşeydir.(bana görede tanrı herşeydir.)

Kullanıcı avatarı
kutsal ruh

Mesajgönderen kutsal ruh » Cum Nis 27, 2018 11:12 am

Bu arada adminler beni görüyorsa,neden? post açamıyorum.post açma kapalı gözüküyor. bu konuda yardımcı olucak admin yokmu?

Kullanıcı avatarı
Lehi
Görüş: Liberal
Edilen Teşekkür: 4 kere
Alınan Teşekkür: 4 kere

Mesajgönderen Lehi » Cum Nis 27, 2018 11:31 am

Var olan konu basliklarini denersen, biz de daha once yazilanlardan faydalanmis oluruz.

Kullanıcı avatarı
kutsal ruh

Mesajgönderen kutsal ruh » Cum Nis 27, 2018 12:31 pm

Lehi yazdı:Var olan konu basliklarini denersen, biz de daha once yazilanlardan faydalanmis oluruz.

hayır anlamıyorsunuz, 1 haftalık üye yeni post açabiliyor. ben açamıyorum. kapalı gözüküyor.
siteye üye olan her üye post açabilir. forum sitelerinin kuralıdır bu. omazsa olmazıdır. ben eski adminlerdenim. bu işleri çok iyi
bilirım. sadece merak ettiğim şu
adminler neden? benim post açmamı istemiyor. bekliyoruz bakalım mantıklı bir cevap gelicekmı? adminlerden.

“Varlık, Tanrı, İnanç” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir