islam tanrısının güvenilirliği hak.

Tanrı kavramı, dinin tanımı, inanç ve aklın doğası, insan-evren ilişkisi, dini tecrübeler, ahlak, varoluş, bilginin doğası, kapsamı, kökeni ve kaynağı...
rumil
Görüş: Değişken
Edilen Teşekkür: 10 kere
Alınan Teşekkür: 10 kere

islam tanrısının güvenilirliği hak.

Mesajgönderen rumil » Pzt Eyl 12, 2016 12:59 pm

İnandığım zamanlar bile aklımı sürekli kurcalayan bir konuydu bu tanrının güvenilirliği sorunu.inandığım tanrı bana ne kadar güven veriyordu?
Sorun aslında yaratılışdan itibaren allahın takındığı tavır ile başlıyor. O konulara hiç girmeden aklımda olan şu sorunu dile getireyim
Ya allah biz öldükten, mahşer yerine toplandıktan sonra; ''hepinizin canı cehenneme ulan, milyarlarca yıl bi tek sizi mi yarattım zannediyorsunuz? Hadi hepiniz yok olun veya cehenneme gidin yada dur ya, ben bütün kullarımı affettim; hadi herkes cennette, hatta müslümanlar siz çok sıkıcısınız sizi cehenneme yoluyom. Ateistler gelin, siz daha dürüstsünüz; cennete...''
islamın tanrısının takındığı ''tavır''a baktığımda bu yazdıklarım hiç de olasılık dışı değil gibi geliyor.arada müslümanların yanında da söylüyorum bunu çaktırmadan ''yok abi öyle şey olmaz'' falan diyorlar da tanrı isterse her şey olmaz mıydı?

Bu yüzden tanrının var olduğuna kesinlikle emin bile olsam ona kesinlikle güvenmezdim.

“Varlık, Tanrı, İnanç” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir