allahın herşeye gücü yetiyorsa,kendisini öldürmeyede gücü yetmelidir.

Tanrı kavramı, dinin tanımı, inanç ve aklın doğası, insan-evren ilişkisi, dini tecrübeler, ahlak, varoluş, bilginin doğası, kapsamı, kökeni ve kaynağı...
karamsar agnostik
Görüş: agnostik

allahın herşeye gücü yetiyorsa,kendisini öldürmeyede gücü yetmelidir.

Mesajgönderen karamsar agnostik » Pzt Nis 22, 2019 8:24 am

herşeye gücü yeten allah,aynı anda 2 özelliğe sahip olmalıdır, eğer kendini öldürmeyi başarabilirse, herşeye gücü yettiğini ispatlamış olur,

ama bu seferde, ölmüş olucağından farklı bir paradax soru ortaya çıkar, o zaman herşeye gücü yeten allah ölümsüz ve herşeye kadir ve hakim

değildir,her 2 özellik aynı anda olammıyıcağına göre, bu tarif allahın herşeye gücü yetmediğini, en güçlü ve en mantıklı ispatlıyor.

metafizik ve hiçlik ne derseniz deyin,sonuç bağlamında, % 100 ispattır..
tanrı insan olabilirmi? herşey olabiliyorsa insanda olabilir, fakat insan olunca bir daha tanrı olamaz.(çünkü insan tanrı değildir,).sizce ölümlü bir tanrı tanrı olabilirmi?(herşeye gücü yetmediğini farklı bir formatla ispatladım)

sorular şunlar;

1: tanrı varsa, varlığının anlamı nedir?

2: tanrı yoksa, yokluğunun anlamı nedir?

3: tanrı herşey olamıyorsa, tanrı olmanın anlamı nedir?
verdiğim örnekleme insancıl değildir, burda yalnızca tanrıyı baz aldım, herşeye gücü yeten tanrı,kendini yok edebilirmi?

çünkü yok oluş eylemi bir kendi gücünü sınaması olucaktır, zaman makinası paradoxu ise,

insancıl bir eylemdir,

başka etkili bir örnekleme ile devam edelim.

1: tanrı kendi kendini sınayabilirmi?

2: tanrı neden varolduğunu anlıyabilirmi?

3: tanrı yaratmak dışında, bir işe yarıyabilirmi?

gördüğünüz gibi beylerrr, tanrı kızabilirmi? aşık olabilirmi? intikam alabilirmi? yerine, tanrı kendini öldürebilirmi?

gibi eylemler, yalnızca tanrı için geçerlidir, diğer eylemler sıfat olarak! tanrı ile bağdaşmaz.
En son karamsar agnostik tarafından Pzt Nis 22, 2019 10:46 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 6 kere düzenlendi.

karamsar agnostik

Re: allahın herşeye gücü yetiyorsa,kendisini öldürmeyede gücü yetmelidir.

Mesajgönderen karamsar agnostik » Pzt Nis 22, 2019 8:30 am

Resim

allahın herşeye gücü yetiyorsa, bu güçlerini iyilik ve kötülük yaparak kullanabilir.(fiziksel varoluş kusurları)

allahın herşeye gücü yetiyorsa, bu güçlerini göreceli olarakta yapabilir, ama neden göreceli olarak yapmıyor? al bir paradox soru daha.

allahın herşeye gücü yetttiğini kim ispatlıyabilir? ( tabıkı yine allah ispatlıyabilir)

allahın herşeye gücü yetttiğini nasıl ispatlar? ( tabiki, hiçliktede ispatlamak zorunda kalır. teistler herşey kavramını yaratılış olarak herşey kabul etmişler, bu hiçte mantıklı değil. asıl mantıklı olansa,herşeyin gerçek anlamını bulmaktır. nedir o? herşeyin içinde

tanrıda var, anladınızmı? tanrıda vardır. tanrıyı ayırırsak , bu herşey olmaz , biz tanrı değiliz konu başlıgını bu yüzden açtım.

burda tanrının güçlerini sorguluyoruz.. insanların değil. tanrının gücü sadece yaratmayamı yarar?

Arayis
Görüş: Capitalism/ Liberty
Edilen Teşekkür: 11 kere
Alınan Teşekkür: 11 kere

Mesajgönderen Arayis » Çrş Nis 24, 2019 6:07 am

karamsar agnostik

Mesajgönderen karamsar agnostik » Çrş Nis 24, 2019 9:36 pm

Arayis yazdı:Su videolari izleyip, kendi elestirini sunar misin?

https://www.youtube.com/watch?v=DCRZ8Fo5ZRI

https://www.youtube.com/watch?v=wQaYJNwOhhw

sende bunu izle, ama anlıyarak izle, benim bir lakabım var, çoluk çocukla uğraşamam, ben bilimciyim. din felsefesi ve bilim fesefesi, kötü yazıncada imla hataları olunca, anlaşılmayan terimlerden oluşmaz, azıcık aklın olsa,
kiminle dans ettiğini anlardın..

https://www.youtube.com/watch?v=ASut1-fkDDs

Arayis

Mesajgönderen Arayis » Çrş Nis 24, 2019 11:16 pm

karamsar agnostik yazdı:

sende bunu izle, ama anlıyarak izle, benim bir lakabım var, çoluk çocukla uğraşamam, ben bilimciyim. din felsefesi ve bilim fesefesi, kötü yazıncada imla hataları olunca, anlaşılmayan terimlerden oluşmaz, azıcık aklın olsa,

Sayin karamsar agnostik,

Siz bu videodan ne anladiniz? Yukarida acmis oldugunuz baslik konusuyla yada benim sizin basliginiza yonelik verdigim link ile ne ilgisi var? Bizim milletimiz her seyi cok iyi biliyor. Ne guzel. Aciklar misiniz, konuyla ne ilgisi var bu videonun?

karamsar agnostik

Mesajgönderen karamsar agnostik » Prş Nis 25, 2019 11:36 am

Arayis yazdı:
karamsar agnostik yazdı:

Sayin karamsar agnostik,

Siz bu videodan ne anladiniz? Yukarida acmis oldugunuz baslik konusuyla yada benim sizin basliginiza yonelik verdigim link ile ne ilgisi var? Bizim milletimiz her seyi cok iyi biliyor. Ne guzel. Aciklar misiniz, konuyla ne ilgisi var bu videonun?

evladım se ndaha uyanamadın galiba, sen en iyisi koyu bir kahve yap kendine, çünkü karşında, gerçekten korkman , gereken biri var, kim oldugum? önemli değil önemli olan şu soruya mantıklı cevap verilemiyor oluşudur. bundan daha basit! yazamam.
1: senin allahın, evrensiz , (zaman boyutu) varlık boyutu olmadan, fiziksel yasalar var olmadan,
kısaca,
evren yaratılmadan, hiçlikte, canlı varlık yaratabilirmi? hiçi farketmzzzzzzz bu hayvan olurrrrrr insan olurr.... bitki olurrr... senın gibi doğuştan mal olur... yaratabilirse, herşeey gücü yeter demektir. ama yaratamıyorsa , herşeye gücü yetmez, ordakı teist şebekler ispatın ne oldugunu bile bilmiyor, hahaha teizm kimm??? ispat kim?? sen kimmm? benimle dans etmek kim??? daha aklın bile almıyor değilmi? hiçliği... sen benımle nasıl dans edicksinki?

Arayis

Mesajgönderen Arayis » Prş Nis 25, 2019 2:39 pm

Sayin karamsar,

Anlasilan gas ile calisiyorsunuz. Sizin kim oldugunuz degil, ne soylediginizle ilgilenip yazmaya calistim. Sizinle kimsenin dans etmeye calistigi yok. Sidik yaristirmak yerine konuya cevap verin. Yapamadiginiz icin de konuyu saptiriyorsunuz. Konusmaya degmezsiniz. Yazacagim son iletiydi bu.

karamsar agnostik

Mesajgönderen karamsar agnostik » Prş Nis 25, 2019 6:01 pm

Arayis yazdı:Sayin karamsar,

Anlasilan gas ile calisiyorsunuz. Sizin kim oldugunuz degil, ne soylediginizle ilgilenip yazmaya calistim. Sizinle kimsenin dans etmeye calistigi yok. Sidik yaristirmak yerine konuya cevap verin. Yapamadiginiz icin de konuyu saptiriyorsunuz. Konusmaya degmezsiniz. Yazacagim son iletiydi bu.

ne yazdığınızı? bir anlayabilsem, misliyle bombardımana tutucam sizi ama sorunda bu zaten, siz yazmıyorsunuzki, sadece eleştiriyorsunuz, cem yılmazın programı gibi oldu, koskoca agnostık. net...
istersenız size özel stand up yapaim, eminin hoşunuza giderdi. öyle değilmi?
sizde bana palyacoluk yaparsınız, gül gibi geçinip gideriz. ne dersiniz ?sizden çok iyi palyaco olur.
:twisted: :D :lol:

Kullanıcı avatarı
AgnostikBey
Mesaj Panosu Yöneticisi
Görüş: Agnostik
Edilen Teşekkür: 249 kere
Alınan Teşekkür: 213 kere

Mesajgönderen AgnostikBey » Cum Nis 26, 2019 7:32 pm

Kullanıcıya ve admine hakaret edici ifadeleri ve kaynak göstermeden birebir alıntı yapması sebepleriyle "karamsar agnostik" isimli kullanıcı süresiz uzaklaştırılmış olup konu kilitlenmiştir.
"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım ilim ve akıldır." Mustafa Kemal Atatürk

“Varlık, Tanrı, İnanç” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir