Ateistler neden müslüman ve hristiyanlara güler

Ateist düşünceye dair her şey.
Kullanıcı avatarı
NOLAN
Görüş: Ateist
Edilen Teşekkür: 93 kere
Alınan Teşekkür: 76 kere

Ateistler neden müslüman ve hristiyanlara güler

Mesajgönderen NOLAN » Prş May 19, 2016 9:21 pm

Doğada ahlak yoktur..

Kullanıcı avatarı
Kurnaz
Görüş: Monoteist
Edilen Teşekkür: 23 kere
Alınan Teşekkür: 17 kere

Re: Ateistler neden müslüman ve hristiyanlara güler

Mesajgönderen Kurnaz » Cum May 20, 2016 4:41 am

Malta eriği yazdı:Kopyala-yapıştır tarzı mesajların bu forumda yasaklanmasını umuyorum. varsa bir diyeceğin yaz. Facebook paylaşımı gibi işleri, Facebook'ta yap.
عليها تسعة عشر

Kullanıcı avatarı
AgnostikBey
Mesaj Panosu Yöneticisi
Görüş: Agnostik
Edilen Teşekkür: 230 kere
Alınan Teşekkür: 199 kere

Mesajgönderen AgnostikBey » Cum May 20, 2016 9:39 am

Kurnaz sana puanım 10 üzerinden 9 :)

Ancak bu paylaşım, haber içerikli paylaşımlardan farklı bir formatta. O yüzden telif vb. bir sıkıntı içermemekte. Benim paylaşımlara müdahale etme sebebim özetle o durumdu.
"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım ilim ve akıldır." Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
NOLAN
Görüş: Ateist
Edilen Teşekkür: 93 kere
Alınan Teşekkür: 76 kere

Mesajgönderen NOLAN » Cmt May 21, 2016 11:50 am

Kurnaz yazdı:.....

Kurnaz,bu forumda özellikle din eleştirisi yapılmakta..Bu bakımdan bu foruma bu tarz videoların konu şeklinde açılması gayet doğal..Tabi eklenecek video da düzgün bir video olmalı..Öyle her videoyu foruma konu olarak açamayız..
Bu videoda,Amerikalıların zekası ile medyada nasıl din eleştirisi yaptıklarını görüyoruz..Bu tam da güldürürken düşündüren videolardan birisidir ve ben videoyu izlerken çok güldüm :D
Belli ki seninde canın sıkılmış :D
Doğada ahlak yoktur..

Kullanıcı avatarı
Kurnaz
Görüş: Monoteist
Edilen Teşekkür: 23 kere
Alınan Teşekkür: 17 kere

Mesajgönderen Kurnaz » Pzt May 30, 2016 12:44 am

NOLAN yazdı:
Kurnaz yazdı:.....

Kurnaz,bu forumda özellikle din eleştirisi yapılmakta..Bu bakımdan bu foruma bu tarz videoların konu şeklinde açılması gayet doğal..Tabi eklenecek video da düzgün bir video olmalı..Öyle her videoyu foruma konu olarak açamayız..
Bu videoda,Amerikalıların zekası ile medyada nasıl din eleştirisi yaptıklarını görüyoruz..Bu tam da güldürürken düşündüren videolardan birisidir ve ben videoyu izlerken çok güldüm :D
Belli ki seninde canın sıkılmış :D

İzlemedim ki canımı sıksın. :D
عليها تسعة عشر

Kullanıcı avatarı
Tumagü İskicap
Görüş: Panenteist
Edilen Teşekkür: 3 kere
Alınan Teşekkür: 31 kere

Mesajgönderen Tumagü İskicap » Çrş Ara 07, 2016 9:44 am

İlk olarak din fikri, sonra dinde tek tanrı fikri yahudilerin başının altından çıktı zaten. Hristiyanlık ve islam dinleri, yahudilikten devşirme dinlerdir. Hadi hristiyanlık neyse de islamın bu dünyaya insanların zekasını test için gönderilmiş olabilir mi diye düşünmeden edemiyorum bazen. Müslümanlardan kimileri var Quran'dan; "Bedenimizde örtmemiz istenilen yer göğüs aralığıdır, baş değil" anlamı çıkarırken, Kimileri var aynı Quran'dan; Burka ve çarşaf giyimini farz kılan başka türlü anlamları çıkarıyorlar. Kimisi kabe ve hac ibadetinin, birtakım kozmik enerjileri bünyesinde toplayarak, yeryüzüne serpiştiren kozmik emme manifoldu olarak yorumlarken, kimisi kutsal taş bina olarak görüyor ve kutsal olan madde ile kutsal olmayan madde şeklinde ayrıma gidiyorlar kabe tanımında. Taş bina kabe'yi kutsal olmayan maddeden ayırarak, maddenin kutsal biçiminde kabe görenler, orada yapılan ibadeti kutsuyorlar ve haccın şartları adıyla haccı, farzlara ve rükünlere bölmüşler onlar. Böylece müslümanlar kabe'ye fiilen tapma sırasında, sanki taş binaya tapmıyorlarmış gibi bir algıya kapılarak, fiilen tapınmakta oldukları taş bina maddeli kabe'yi şirkten ayırmış oluyorlar.

Bireysel olarak bir insanda erdem çuvallayınca insan yaşamak için bir şeylere tutunur, psikolojik olarak bunu anlıyorum ama sayıya bakıyorum 1,5 milyar... 1,5 milyar insanda erdem çuvallayınca çareyi kabe'de taş binaya günah emdirmekle buluyorlarsa, yazıklar olsun o islam tanrısı allahın haline. Ortadoğu putperestliği eğer kötü bir dini gelenek idiyse, çözümü Ortadoğu milleti arap ve yahudileri dini gelenekten ayırmaktı ama ilahi üç dini kuranlar bunu yapmaktansa kendilerine ayrı birer din icat etmişler. Hristiyanlık ve yahudilik putperest geleneklerini devam ettirmiyorlar ama islam dini putperest arap geleneklerine bağlı kaldığı için bugünkü ümmetçi müslüman bir arap ile cahiliyenin putperest arabı arasında hemen hemen hiç fark yoktur.

“Ateizm” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir