Ateistler ata mı tapıyor

Ateist düşünceye dair her şey.
Kullanıcı avatarı
harmonia
Edilen Teşekkür: 17 kere
Alınan Teşekkür: 12 kere

Re: Ateistler ata mı tapıyor

Mesajgönderen harmonia » Prş May 12, 2016 1:31 am

harmonia yazdı:
Mr. Tanakh yazdı:
Benim bildiğim teoriler kanuna dönüşmez ikisi farklı kulvarlar.

Okulda bize böyle öğretildiği için hep aklımda böyle kalmış.
Açıkcası bugüne kadar hiç araştırma gereği de duymamıştım ama haklıymışsın.
Evet yerçekimi bir kanundur sonuç olarak fakat terminolojide hataylımışım. Bu hatada müslüman hocalarımızın payı da büyük tabi..

Kullanıcı avatarı
NOLAN
Görüş: Ateist
Edilen Teşekkür: 93 kere
Alınan Teşekkür: 76 kere

Mesajgönderen NOLAN » Prş May 12, 2016 1:23 pm

Malta eriği yazdı:Maltaca sami bir dil. Tanrı kelimesi "Alla" olarak geçiyor. tabi katolik oldukları için "Alla" derken aynı zamanda İsa'yı da kastediyorlar.
bunlar kapı kapı gezip katolikleri kafalamaya çalışan tipler. benim Türk olduğumu bilmiyorlardı, normal katolik Maltalı zannettiler. kapıyı açınca kim olduklarını anladım ve "boşuna nefes tüketmeyin, ben ateistim" dedim. içlerinden biri de şaşırıp böyle sordu işte.
yehova şahitliği ile ilgili bilgim fazla yok. eski ahiti esas aldıklarını biliyorum ama başka farklı inançları da var diğer mesheplere göre. yaşam tarzlarında pek bir ekstrem durum görmedim, bu kapı kapı gezip misyonerlik yapmaları dışında.

Sn.malta eriği;wikipedia bu insanların katolik olmadığını,teslise inanmadıklarını söylüyor,,
https://tr.wikipedia.org/wiki/Yehova'n% ... 9Eahitleri
Tanrı'dan ''Alla'' diye bahsetmeleri ilginçmiş..Acaba Meryem'e ne diyorlar?
Doğada ahlak yoktur..

Kullanıcı avatarı
Malta eriği
Edilen Teşekkür: 4 kere
Alınan Teşekkür: 17 kere

Mesajgönderen Malta eriği » Prş May 12, 2016 3:27 pm

NOLAN yazdı:
Malta eriği yazdı:Maltaca sami bir dil. Tanrı kelimesi "Alla" olarak geçiyor. tabi katolik oldukları için "Alla" derken aynı zamanda İsa'yı da kastediyorlar.
bunlar kapı kapı gezip katolikleri kafalamaya çalışan tipler. benim Türk olduğumu bilmiyorlardı, normal katolik Maltalı zannettiler. kapıyı açınca kim olduklarını anladım ve "boşuna nefes tüketmeyin, ben ateistim" dedim. içlerinden biri de şaşırıp böyle sordu işte.
yehova şahitliği ile ilgili bilgim fazla yok. eski ahiti esas aldıklarını biliyorum ama başka farklı inançları da var diğer mesheplere göre. yaşam tarzlarında pek bir ekstrem durum görmedim, bu kapı kapı gezip misyonerlik yapmaları dışında.

Sn.malta eriği;wikipedia bu insanların katolik olmadığını,teslise inanmadıklarını söylüyor,,
https://tr.wikipedia.org/wiki/Yehova'n% ... 9Eahitleri
Tanrı'dan ''Alla'' diye bahsetmeleri ilginçmiş..Acaba Meryem'e ne diyorlar?

değiller. zaten o yüzden kapı kapı dolaşıp maltalıları kafalamaya çakışıyorlar. katolikler de onları hristiyan olarak görmüyor. hatta çoğu evin kapısında küçük bir kağıt asılıdır ve "bu ev hristiyanların yaşadığı bir evdir. yahova şahitleri, lütfen kapıyı çalmayın" yazar.

Meryem'e "maria" diyorlar.
Foxx Alla!!! Foxx il-Gvern!!!

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Edilen Teşekkür: 17 kere
Alınan Teşekkür: 53 kere

Mesajgönderen Engse Hohol » Prş May 12, 2016 5:26 pm

Supernatural 11/21'de Tanrı ile karşılaşan ateist adam, peygamber oldu. Supernatural bölümünün 22:07-22:47 dakikaları arasında Tanrı, Chuck adındaki bir insanın kılığına bürünerek Professor Donatello Redfield ile konuştu. Professor Donatello Redfield, Tanrıya "ben 10 dakika önce ateist idim, bu bir sorun mu" dedi. Tanrı Chuck, "ben kendime inanıyorum ama senin süpheciliğin beklenmedik birşey değil çünkü özgür iradeyi pakete ben ekledim" diyor, senin "ben tanrı"ya inanmamanı da ben yarattım dercesine. Bölüm sahnesinde Professor Donatello Redfield'a konuşan Tanrı Chuck, konuşma esnasında çubuklu makarna yiyor. Yani bildiğimiz Spaghetti Monster'a ironik bir gönderme yapmışlar. Sahneyi izleyince müminlerin umursamaz tanrısının da Tanrı Chuck'dan, farkının olmadığı kolaylıkla anlaşılıyor. Müminlerin tanrısı allahın hidayet verip sefil bıraktığı toplumlara bakınca, allaha inanç ile çağdaşlığın ters istikametlerde olduğunun anlaşılasılığı kadar rahar anlaşılabiliyor.

“Ateizm” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir