Ateistler neden böyle?

Ateist düşünceye dair her şey.
Kullanıcı avatarı
Lehi
Görüş: Liberal
Edilen Teşekkür: 4 kere
Alınan Teşekkür: 4 kere

Re: Ateistler neden böyle?

Mesajgönderen Lehi » Çrş May 09, 2018 8:27 am

antimuslim yazdı:
Lehi yazdı:
Mems yazdı:Bunun altında farklı bir psikoloji olmalı müslümanlar kendilerinden emin değiller çevrelerinde farklı fikirlere kapalılar, anlamaya çalismak yerine kendilerine benzetmeye çalışıyorlar, ayrıca video çakma olsada olmasada ateist in cahili bile müslümanın bilgilisinden daha iyi duruyor.

Bence genelleme yapilmasi cok da akillica bir is degil. Farkli fikirlere kapi olan musluman, hristiyan, deist, ateist vardir desek daha yerinde bir davranis olur. Hatta ateistler, deistler, hristiyanlar, muslumanlar seklinde belirtmek dahi yanlis da neyse. Sonucta herkesin farkli bilissel bir zihni, deneyimi, fikirsel yada bilgi birikimi var. Herkes herkesten bu anlamda farkli ve bir bireydir.Sunlar soyledir, bunlar boyledir diyerek, bireyleri gruplara tasiyip genelleme yapmak....Bana gore degil.

Benim forumlara girmek istememe sebebim, farkli fikirleri adam gibi tartisamamalari, kendi gibi dusunmeyenleri assagilayip dalga gecmeleri, kendilerini ustun gormeleri ( pek cogu aptaldir) karsi tarafi dinlememeleri. Biz ilkel insanlar degiliz. Oturup saygi icinde tartisabilmeliyiz.

Yukarida yaptigin sey nedir mesela? Fikri tartismiyorsun. Kisileri tartismaya heveslisin. Belirli kaliplara sokup, su soyledir bu boyledir diyorsun. Halbuki tam tersi, one surulen argumanlari tartismalisin.

Sizden farkli dusunen biri olarak mesela ben buradayim, buyurun tartisip konusalim. Olmadi sohbet edelim. Fakat birbirimize saygi duymaliyiz.

merhaba arkadaşım size bir soru sormak istiyorum. müslümansınız sanırım. allahın herşeye!! gücü yetermi?

Peki ben bir soru sorayim sana, musaden olursa,

Allah kavramindan kastin nedir? Hangi vasiflara sahip oldugu iddia edilen bir kavrama iliskin soru soruyorsun?

Kullanıcı avatarı
antimuslim
Görüş: deist
Edilen Teşekkür: 1 kere

Mesajgönderen antimuslim » Pzr May 13, 2018 6:48 am

merhaba arkadaşım size bir soru sormak istiyorum. müslümansınız sanırım. allahın herşeye!! gücü yetermi?[/quote]

Peki ben bir soru sorayim sana, musaden olursa,

Allah kavramindan kastin nedir? Hangi vasiflara sahip oldugu iddia edilen bir kavrama iliskin soru soruyorsun?[/quote]

bırak şimdi bu ucuz felsefik terimleride :D :D sana çok basit bir soru sordum sende 1 milyar müslüman gibi
davranmayı bırakta soruma cevap ver lütfen allahın herşeye gücü yetermi? sonuçta bizi yaratan bize can veren
bir varlık değilmi? bu :
madem rahat ediceksin o zaman kastım şu herşeye gücü yetmek sihirli bir kelimedir. ve genelde insanlar bu tuzak soru karşısında dansöz gibi kıvırır örnek olarak sen çok güzek kıvırdın :D tıpkı asena gibisin.
allahın vasfımı? olur bir kere mantık hatası yapmışşsın evlere şenlik :D tanrıdan bahsediyorum
vasfı yaratan bir varlıktan bahsediyorum. hadi bakalım. bana göre ben sana evrenn en zor sorusunu sordum. işin çok zor. dahada kötüsü ne? biliyormusn? ister felsefik olarak ister bilimsel olarak ister dinsel olarak istersemde
metafizik olarak istersemde teolojık ve biyolojık olarak veya subjektif ve spesifik olarak bile tanrının herşey gücü yetmediğini sana mükmmel şekilde ispatlarım. yeterki sen kıvırmadan cevap ver bana.saygılarımla değerli dostum. :mrgreen: :mrgreen:

ayrıca dostum kendini bu kadar kasmana gerek yok. müslüman olduğun o kadar belli oluyorki dini savunuşun bile çok zayıf ve oldukça yetersiz kavramlara dayanıyor. :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
antimuslim

Mesajgönderen antimuslim » Pzr May 13, 2018 9:25 am

herşeye gücü yetmek deyince ben bunu anlıyorum. :mrgreen:
1: ölmeye gücü yetmek. :mrgreen:
2: insan olmaya gücü yetmek. :mrgreen:
2: şeytan olmaya gücü yetmek . :mrgreen:
3: ölüp tekrar dirilmeye gücü yetmek. :mrgreen:
4: ölmemeye gücü yetmek. :mrgreen:
5:başka bir tanrı yaratmaya gücü yetmek. :mrgreen:
6: herşeyi yaratmaya gücü yetiyorsa herşey olmayada gücü yetmek. :mrgreen:
7. big beng öncesinde insan yaratmaya gücü yetmek. :mrgreen:
8: evrensiz beden yaratmaya gücü yetmek .. :mrgreen:
biraz daha zorluyalım bakalım ne? olucak. :mrgreen:
9: metafızık boyutunda beden yaratmaya gücü yetmek. :mrgreen:
10: metafizik boyutunda görecesiz olmaya gücü yetmek :mrgreen:
11: madde boyutunda göreceli olmaya gücü yetmek. :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
Lehi
Görüş: Liberal
Edilen Teşekkür: 4 kere
Alınan Teşekkür: 4 kere

Mesajgönderen Lehi » Pzr May 13, 2018 1:20 pm

mantiksizca sorular sorup, forumlarda karsindaki kisi yada kisilerle aklinsira dalga gecip psikolojik tatmin mi yasamaya basladin :)

Gecen gun ne dedim?
Saygisizlik iyi bir sey degildir.

Kivirmak ne demek?

Dans etmek, sorulardan kacmak? Bilmeyip de biliyormus gibi yapmak? Dolayli cevaplar vermek? Isine gelmeyen yada seni tatmin etmeyen ( kimsenin de seni tatmin etme derdi yok) durumlarda kisilerle dalga mi geciyorsun aklinca :)

Yanlis anlama da ne dicem,

Senin muhtemelen gidemeyecegin universitelerde, tam olarak hakim olamayacagin dillerde ogrenim goren, (ki benim ana dilim Ingilizce, ikincil dilim Turkcedir; bunun anlami, sen Turkceye cevrildigi kadarini okursun, ben iki yabanci dil ile kaynagindan okurum) cok cesitli bilgi kaynagina ulasma imkanina sahip, okuyup dusunen ve bu degerli vakti seninle harcamis olmama uzulen bir forum uyesiyim.

Girecegin olasi iletileri artik okumayacagim. Suana kadar ki yazismalar icin tesekkur ederim.

Sana kolay gelsin.
Iyi eglenceler

Kullanıcı avatarı
antimuslim

Mesajgönderen antimuslim » Pzr May 13, 2018 5:49 pm

Lehi yazdı:mantiksizca sorular sorup, forumlarda karsindaki kisi yada kisilerle aklinsira dalga gecip psikolojik tatmin mi yasamaya basladin :)

Gecen gun ne dedim?
Saygisizlik iyi bir sey degildir.

Kivirmak ne demek?

Dans etmek, sorulardan kacmak? Bilmeyip de biliyormus gibi yapmak? Dolayli cevaplar vermek? Isine gelmeyen yada seni tatmin etmeyen ( kimsenin de seni tatmin etme derdi yok) durumlarda kisilerle dalga mi geciyorsun aklinca :)

Yanlis anlama da ne dicem,

Senin muhtemelen gidemeyecegin universitelerde, tam olarak hakim olamayacagin dillerde ogrenim goren, (ki benim ana dilim Ingilizce, ikincil dilim Turkcedir; bunun anlami, sen Turkceye cevrildigi kadarini okursun, ben iki yabanci dil ile kaynagindan okurum) cok cesitli bilgi kaynagina ulasma imkanina sahip, okuyup dusunen ve bu degerli vakti seninle harcamis olmama uzulen bir forum uyesiyim.

Girecegin olasi iletileri artik okumayacagim. Suana kadar ki yazismalar icin tesekkur ederim.

Sana kolay gelsin.
Iyi eglenceler

vayyyy efendim ne? demek yahuu saygılar bizden muhterem dostum :mrgreen: bu kadar alınıcagını bilseydim
sana daha basit sorular sorardım. sonrada ortamı yumuşatınca daha zor sorular sorardım.
kendini bu kadar kasma dedim sana muhterem : :mrgreen: hangi? anlamda bir tanrı demekle hayatının yanlışını
yaptın dostum. saatlerdir bunu anlamanı bekliyorum. ama hala jeton düşmüyor muhterem :mrgreen:
bu soruyu ben icat ettiğime göre sana cevap anahtarını veriyorum. mantığı yaratan bir ilahın olduğunu
varsayarsak bana vericeğin en etkili cevap buydu muhterem mantık yoktan varediliyorsa.burda tanrıyı eleştirmek anlamsız olmazmı? muhterem saygılarımla . :mrgreen: çok zekisin muhterem çok etkilendim. :mrgreen:

“Ateizm” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir