Practice with Youglish

Welcome fellow Agnostics, Atheists, Humanists and other Freethinkers!
Arayis
Görüş: Liberal
Edilen Teşekkür: 11 kere
Alınan Teşekkür: 11 kere

Practice with Youglish

Mesajgönderen Arayis » Sal Nis 02, 2019 1:06 am

There is a website you can practice and enjoy. Here is a link to Youglish, where you can listen to a specific word in a wide variety of contexts:

https://youglish.com/search/comment/us

You can use any vocabulary word to help you English practice. Just type a word into the "SayIt" search bar and it will automatically skip to the part of the video that uses the vocabulary word. I recommend typing only one word at a time in the search bar. This tool allows you to see and hear the words many times in various example sentences. You don't need to watch/listen to the whole video, just listen to the sentence that the word was used in. All the controls are below the video screen with a pause & forward button and the transcript of the video. You can also change how fast or slow the video plays.

Hopefully, this helps! Good luck!
En son Arayis tarafından Sal Nis 02, 2019 1:15 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Arayis
Görüş: Liberal
Edilen Teşekkür: 11 kere
Alınan Teşekkür: 11 kere

Re: Practice with Youglish

Mesajgönderen Arayis » Sal Nis 02, 2019 1:15 am

Merhaba,

Belirli bir kelimenin telaffuzunu ogrenmek isteyenler icin bir site var. Paylasmak istedigim. Linkini yukariya yazdim. Arama butonuna istediginiz kelimeyi yazabilir, o kelimenin nasil telaffuz edildigini sayisiz videolardan orneklerle gorebilirsiniz. En guzel yonlerinden biri, videolarin tamamini izlemek zorunda kalmiyorsunuz. Binlerce videoda ilgili kelime nerede geciyorsa sadece orayi duyuyorsunuz. Videonun altinda sag yone belirtilmis sembole tiklayarak diger videoya geciyorsunuz. Kelimeyi duyoyorsunuz ve tekrar tklayarak diger orneklere geciyorsunuz. Bu sekilde, hem videoyu izleyerek zaman harcamiyorsunuz hem de pek cok video yardimi ile kelimeyi ogreniyorsunuz. Ben, simdi ornek olmasi icin "comment" yazdim, ve arattim.

Belki birilerine yarari olur diye dusunerek paylasmak istedim.

“English Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir