Dizi Önerileri

Paylaşımlar, öneriler, güncel etkinlikler...
Kullanıcı avatarı
hector
Moderatör
Görüş: Agnostik Ateist
Edilen Teşekkür: 209 kere
Alınan Teşekkür: 179 kere

Re: Dizi Önerileri

Mesajgönderen hector » Prş May 19, 2016 8:42 pm

Mems yazdı:En önemlilerinden birini unuttuk bitmiş bir dizi kesinlikle izlenmeli Fringe

https://youtu.be/29bSzbqZ3xE

İşte bir efsane dizi. Kesinlikle herkese tavsiye ederim. Hemen hemen her bölüm sonunda " oha lan bu kadar da olmaz" demişimdir. Sonu biraz hayal kırıklığı yaratsada kesinlikle süper .

Ve tabi ki Game of Thrones ayrı bir başyapıt.
Dünya benim tasarımımdır. Arthur Schopenhauer

Kullanıcı avatarı
AgnostikBey
Mesaj Panosu Yöneticisi
Görüş: Agnostik
Edilen Teşekkür: 242 kere
Alınan Teşekkür: 206 kere

Mesajgönderen AgnostikBey » Cmt May 21, 2016 2:50 am

Bir deha olan Uğur Yücel'den İkinci Bahar. Bir de hem yazıp (Ahmet Ümit ile birlikte), yönetip hem de başrollerden birini oynadığı Karanlıkta Koşanlar dizisi de mutlaka izlenmeli.

https://www.youtube.com/watch?v=5CFGDf65h5Q
"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım ilim ve akıldır." Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
NOLAN
Görüş: Ateist
Edilen Teşekkür: 97 kere
Alınan Teşekkür: 77 kere

Mesajgönderen NOLAN » Cmt May 21, 2016 12:05 pm

Malta eriği yazdı:breaking bad iyiydi gerçekten. ben herkesin torbacının tarafında olup karısına sövmesini anlayamıyorum ama... karısı pek de kötü bir karakter değil. hele Walter ile karşılaştırınca.

yukarıda bahsettiğim the mentalist dizisinin bir güzel özelliği de, aynen house md gibi her bölümde bir olayın tamamlanması. ana hikaye tabi ayrıca devam ediyor.

Sn.Malta..Walter iyi karakter..Skylar kötü..Skylar mesela patronu ile yatıyor,ya da Walter'ın yüzüne umarım kanseri nükseder diye sigara üflüyor..Skylar neler yapmış diye nete baktım,örnek olarak bunlar yazılmış :)
Doğada ahlak yoktur..

Kullanıcı avatarı
Malta eriği
Edilen Teşekkür: 4 kere
Alınan Teşekkür: 17 kere

Mesajgönderen Malta eriği » Pzr May 22, 2016 12:16 am

NOLAN yazdı:
Malta eriği yazdı:breaking bad iyiydi gerçekten. ben herkesin torbacının tarafında olup karısına sövmesini anlayamıyorum ama... karısı pek de kötü bir karakter değil. hele Walter ile karşılaştırınca.

yukarıda bahsettiğim the mentalist dizisinin bir güzel özelliği de, aynen house md gibi her bölümde bir olayın tamamlanması. ana hikaye tabi ayrıca devam ediyor.

Sn.Malta..Walter iyi karakter..Skylar kötü..Skylar mesela patronu ile yatıyor,ya da Walter'ın yüzüne umarım kanseri nükseder diye sigara üflüyor..Skylar neler yapmış diye nete baktım,örnek olarak bunlar yazılmış :)

kavga esnasında "kanserinin nüksetmesini bekliyorum" dedi. adamın yüzünden başına gelenlere bakarsan, az bile söyledi. kadın düz, ev hanımı tipli bir Amerikalı. maceracı, extra anlayışlı falan bir karakter değil. garantici, evhamlı, kolay korkan bir tip. bu özellikte biri sana uymuyorsa, evlenip 2 çocuk yapmayacaksın. kadın patronuyla yattı, doğru. ancak bu tam olarak aldatma değildi. ayrılmışlardı ve karın herifi kapıdan kovduktan adam bacadan giriyordu. adamın canını yakmak ve uzaklaştırmak için aklına ne geliyorsa yaptı. hem karakter tutarlı, paraya da asla tamah etmiyor.
öte yandan torbacının her işi falso. torbacılığını geç, adam bir kere katil yahu. kaç kişiyi öldürdü, nasıl iyi karakter oluyor?
Foxx Alla!!! Foxx il-Gvern!!!

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Edilen Teşekkür: 17 kere
Alınan Teşekkür: 53 kere

Mesajgönderen Engse Hohol » Pzr May 22, 2016 11:32 am

İzlediğim blindspot ve agentsofshield sürükleyici dizilerdi.
Her ikisi de sezon finali yaptı.

Kullanıcı avatarı
NOLAN

Mesajgönderen NOLAN » Pzr May 22, 2016 12:32 pm

Malta eriği yazdı:.......
kavga esnasında "kanserinin nüksetmesini bekliyorum" dedi. adamın yüzünden başına gelenlere bakarsan, az bile söyledi. kadın düz, ev hanımı tipli bir Amerikalı. maceracı, extra anlayışlı falan bir karakter değil. garantici, evhamlı, kolay korkan bir tip. bu özellikte biri sana uymuyorsa, evlenip 2 çocuk yapmayacaksın. kadın patronuyla yattı, doğru. ancak bu tam olarak aldatma değildi. ayrılmışlardı ve karın herifi kapıdan kovduktan adam bacadan giriyordu. adamın canını yakmak ve uzaklaştırmak için aklına ne geliyorsa yaptı. hem karakter tutarlı, paraya da asla tamah etmiyor.
öte yandan torbacının her işi falso. torbacılığını geç, adam bir kere katil yahu. kaç kişiyi öldürdü, nasıl iyi karakter oluyor?

Sn.Malta;Torbacı iyi değil,Skylar'ın eşi,başroldeki Walter iyi karakter..Yani Bryan Cranston..

Skylar baskıcı/otoriter bir tip..Erkeği ezen bir tip..Dizi için de böyle olması lazım zaten..
Skylar'a özetle neden küfredildiğini anlamak için ilk bölümdeki yatak sahnesini bir seyret..O sahne neden Skylar'a dümdüz küfredildiğini açıklıyor bence..
Doğada ahlak yoktur..

Kullanıcı avatarı
Malta eriği

Mesajgönderen Malta eriği » Pzr May 22, 2016 8:08 pm

NOLAN yazdı:
Malta eriği yazdı:.......

Sn.Malta;Torbacı iyi değil,Skylar'ın eşi,başroldeki Walter iyi karakter..Yani Bryan Cranston..

Skylar baskıcı/otoriter bir tip..Erkeği ezen bir tip..Dizi için de böyle olması lazım zaten..
Skylar'a özetle neden küfredildiğini anlamak için ilk bölümdeki yatak sahnesini bir seyret..O sahne neden Skylar'a dümdüz küfredildiğini açıklıyor bence..

baskıcı otoriter kadınlar hepimizin başına geliyor. biz de onları terk ediyoruz. tehditle, şunla, bunla kendimizi zorla evde tutmuyoruz. Walter hakkında tek iyi şey vardı, ailesi için o işlere girmesi. ancak daha sonra kendisinin de itiraf ettiği gibi, kendisi için ve hoşuna gittiği için yapmış herşeyi. özet olarak, kötü olan o herif. karısı ise sadece ideal eş olmayan normal bir kadın :)

Kullanıcı avatarı
Mems
Görüş: Yıldız Tozu
Edilen Teşekkür: 68 kere
Alınan Teşekkür: 58 kere

Mesajgönderen Mems » Pzr May 22, 2016 9:59 pm

Çok keyif aldığım dizilerden biri. Ateist bir anne hristiyan bir baba başrolde. İçerik olarakta sağlam konusu var.

https://youtu.be/luL1BaK87mA
Çoğunluk her zaman bir şeylere inanmanızı ister,çok az insan gerçekler den bahseder, çünkü gerçekler zihni rahatsız eder, ama bu haz inanmaktan daha lezzetlidir ve cesaret ister, iki türlüde yaşarsınız biri hakikatle diğeri yalanlarla biter.

Kullanıcı avatarı
NOLAN

Mesajgönderen NOLAN » Pzr May 22, 2016 11:02 pm

Malta eriği yazdı:baskıcı otoriter kadınlar hepimizin başına geliyor. biz de onları terk ediyoruz. tehditle, şunla, bunla kendimizi zorla evde tutmuyoruz. Walter hakkında tek iyi şey vardı, ailesi için o işlere girmesi. ancak daha sonra kendisinin de itiraf ettiği gibi, kendisi için ve hoşuna gittiği için yapmış herşeyi. özet olarak, kötü olan o herif. karısı ise sadece ideal eş olmayan normal bir kadın :)

Farklı pencerelerden bakmışız diziye.. :)
Dizinin başrol oyuncusu,özünde kötü bir karakter ol(a)maz..Eğer öyle olsaydı,dizi bu kadar tut(a)mazdı zaten..
Adam özünde iyi ama zamanla kötü şeyler yapmaya başlıyor..Zaten konu da bu..Yani ailevi ve toplumsal baskı,adamı delirtiyor ve diziyi izleyen insanlarda adamın delirmesine hak veriyorlar..Bu yüzden inanılmaz reytingler aldı dizi,bu yüzden bu kadar tutuldu..
Doğada ahlak yoktur..

Kullanıcı avatarı
Malta eriği

Mesajgönderen Malta eriği » Pzr May 22, 2016 11:11 pm

NOLAN yazdı:
Malta eriği yazdı:baskıcı otoriter kadınlar hepimizin başına geliyor. biz de onları terk ediyoruz. tehditle, şunla, bunla kendimizi zorla evde tutmuyoruz. Walter hakkında tek iyi şey vardı, ailesi için o işlere girmesi. ancak daha sonra kendisinin de itiraf ettiği gibi, kendisi için ve hoşuna gittiği için yapmış herşeyi. özet olarak, kötü olan o herif. karısı ise sadece ideal eş olmayan normal bir kadın :)

Farklı pencerelerden bakmışız diziye.. :)
Dizinin başrol oyuncusu,özünde kötü bir karakter ol(a)maz..Eğer öyle olsaydı,dizi bu kadar tut(a)mazdı zaten..
Adam özünde iyi ama zamanla kötü şeyler yapmaya başlıyor..Zaten konu da bu..Yani ailevi ve toplumsal baskı,adamı delirtiyor ve diziyi izleyen insanlarda adamın delirmesine hak veriyorlar..Bu yüzden inanılmaz reytingler aldı dizi,bu yüzden bu kadar tutuldu..

nolan, kötü şeyler yapan herkesin bir bahanesi vardır :) her katilin, her tecavüzcünün, vs.
Adamın yaşantısını detaylıca seyredip, empati kuruyoruz. tabi bunda olayın kurgu olmasının etkisi büyük. normal şartlarda, gerçek hayatta bu adamın yaptıklarını yapan iyi biri olamaz. hiç bir hukuk sistemi veya toplum ahlakı bu şekilde mazeretlerini dinleyip, herifi haklı görmez. öte yandan karısının tek suçu "kendi" olmak. o kadın otoriter, kontrol manyağı bir tip. ben de böyle kadınlardan hazzetmem ama bizler bu kadınları terkediyoruz :) bence yeterli.

“Müzik - Sinema - TV” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir