Üyelerimizin Yaşları ve Hobileri?

Mizah ve eğlence adına aklınıza gelecek her şey...
Mr. Tanakh
Görüş: Pozitif Ateist
Edilen Teşekkür: 1 kere
Alınan Teşekkür: 14 kere

Re: Üyelerimizin Yaşları ve Hobileri?

Mesajgönderen Mr. Tanakh » Prş May 19, 2016 2:13 am

raskolnikov yazdı:
Mr. Tanakh yazdı:Sosyoloji okuduğum bölüm yaşım 21 . İlgi alanım Mitoloji,Teistik Teoloji,Ateizm,Popüler Bilim.

Vayyy bir sosyolog daha demek :) Konuyu dağıtmadan küçük bir soru sormak istiyorum. İlgini en çok çeken ekol yada sosyolog var mı?

Daha yeniyim 1. sınıf ama Faucault'a bir ilgim var nedense.Bir de yaşayan Giddens gibi bir üstad var.

Kullanıcı avatarı
Malta eriği
Edilen Teşekkür: 4 kere
Alınan Teşekkür: 17 kere

Mesajgönderen Malta eriği » Prş May 19, 2016 2:20 am

Mr. Tanakh yazdı:
raskolnikov yazdı:
Mr. Tanakh yazdı:Sosyoloji okuduğum bölüm yaşım 21 . İlgi alanım Mitoloji,Teistik Teoloji,Ateizm,Popüler Bilim.

Vayyy bir sosyolog daha demek :) Konuyu dağıtmadan küçük bir soru sormak istiyorum. İlgini en çok çeken ekol yada sosyolog var mı?

Daha yeniyim 1. sınıf ama Faucault'a bir ilgim var nedense.Bir de yaşayan Giddens gibi bir üstad var.
faucault ahlaksızın bayrak sallayanı :D benim proflardan biri de hayrandı ona. ben de 3 sene sosyoloji okudum ama subsidary olarak. ana dalım siyasal bilimler ve uluslararası ilişkiler.
Foxx Alla!!! Foxx il-Gvern!!!

Kullanıcı avatarı
Malta eriği

Mesajgönderen Malta eriği » Prş May 19, 2016 2:22 am

birinci sınıfta bol bol Weber, Durkheim ve marx görmüştük biz. tabi curriculum üniversiteye göre değişiyordur.

Mr. Tanakh
Görüş: Pozitif Ateist
Edilen Teşekkür: 1 kere
Alınan Teşekkür: 14 kere

Mesajgönderen Mr. Tanakh » Prş May 19, 2016 2:24 am

Malta eriği yazdı:birinci sınıfta bol bol Weber, Durkheim ve marx görmüştük biz. tabi curriculum üniversiteye göre değişiyordur.

Biz daha çok nitel-nicel teknikler ,kültürün sosyolojik analizi ,toplumsal cinsiyet ,toplumsallaşma ,genel sosyoloji kuramları ,Türkiye'ye sosyolojisinin girişi falan gördük bu sene. Seneye sosyoloji kuramlarında detaya ineceğiz ve sosyal psikoloji de göreceğiz.

Memnunum ben ,ama biraz ağır yani çok okuma yapmak gerekiyor.

Kullanıcı avatarı
Malta eriği

Mesajgönderen Malta eriği » Prş May 19, 2016 3:05 am

Mr. Tanakh yazdı:
Malta eriği yazdı:birinci sınıfta bol bol Weber, Durkheim ve marx görmüştük biz. tabi curriculum üniversiteye göre değişiyordur.

Biz daha çok nitel-nicel teknikler ,kültürün sosyolojik analizi ,toplumsal cinsiyet ,toplumsallaşma ,genel sosyoloji kuramları ,Türkiye'ye sosyolojisinin girişi falan gördük bu sene. Seneye sosyoloji kuramlarında detaya ineceğiz ve sosyal psikoloji de göreceğiz.

Memnunum ben ,ama biraz ağır yani çok okuma yapmak gerekiyor.

güzel ama... ilk yılın heyecanı bir başka oluyor. hele bir de iyi bir üniversitede, iyi hocaların dersine giriyorsan.
ben okula ilk sene aşık olmuştum resmen :) akademisyen olup, hiç ayrılmamayı kafaya koymuştum ama hayat işte... hiç hesapta olmayan şeyler çıkıyor karşına.

Kullanıcı avatarı
hercümerç
Görüş: Agnostik Ateist
Edilen Teşekkür: 12 kere
Alınan Teşekkür: 6 kere

Mesajgönderen hercümerç » Prş May 19, 2016 7:50 pm

28 oldum 1 ay önce. ne kadar da hızlı geçiyor zaman; ateist olduğumdan beri 6 yıl geçmiş. matematikle, fizikle, elektronikle uğraşmayı severim, yüzmeyi, gezmeyi, içmeyi, sevmeyi, sevişmeyi... saymakla bitmez :D kötü tarafı; hepsini doyasıya yaşamak için hayat kısa, imkanlar yetersiz. ama olsun yaşayabildiklerimiz de tatmin eder.

Kullanıcı avatarı
hector
Moderatör
Edilen Teşekkür: 204 kere
Alınan Teşekkür: 178 kere

Mesajgönderen hector » Prş May 19, 2016 8:38 pm

Yaş 26 . Tango yapıyorum ama daha yeni sayılırım :). Çok kısa süren birde salsa tecrübem oldu. Müzik ile de uğraşmak istiyorum ama pek vakit olmuyor.Şayet vakit bulabilirsem bir keman kursuna başlamayı planlıyorum.Onun dışında bir yıldız dalıcıyım ama Ankara'da ikamet edince dalmak için pek fırsat olmuyor. Yüzmeyi'de çok severim.Kitap okumakta hobilerim arasındadır.Her daldan bir şeyler var işte :)
Dünya benim tasarımımdır. Arthur Schopenhauer

Kullanıcı avatarı
Kurnaz
Görüş: Monoteist
Edilen Teşekkür: 23 kere

Mesajgönderen Kurnaz » Cum May 20, 2016 4:50 am

20 yaşındayım. Hukuk ikinci sınıf öğrencisi olduğum için derslerin ağırlığından fazla boş vakit bulduğum söylenemez. Onu da film izleyerek, roman okuyarak geçiririm. Geçen sene düzenli olarak spor yapıyordum fakat bu sene mecburen istikrarımı bozdum. Bunların dışında Türk tarihi ve edebiyatına, Türkçeye karşı bir ilgim var. Osmanlı ve Göktürk alfabelerini bildiğim için arada o zamanlardan kalma metinleri okuyorum. Gayet eğlenceli oluyor.
عليها تسعة عشر

Kullanıcı avatarı
RoLeX™
Görüş: Spiritüalist
Edilen Teşekkür: 35 kere
Alınan Teşekkür: 3 kere

Mesajgönderen RoLeX™ » Cum May 20, 2016 11:42 pm

Yaş 21 üçüncü sınıf makine öğrencisiyim. Orta okuldan beri bu dinlerle ilgili sorunlarım vardı o aralar bu inancımı kaybettim. Dogmalar en büyük düşmanım oldu. O zamandan bu yana hayatın anlamına yönelik araştırmalar yapıyorum neden neden neden diye. Bunlar böyle sürdü. Hala da sürüyor. Filmi herşeyi bıraktım kitap müptelası oldum çıktım kendime şaşırııyorum :) Romandan çok merak ettiğim konular hakkındaki kitapları okyuorum parapsikoloji, sufilik gibi. Masa tenis oynuyorum. Gitarı çok istiyorumda oda seneye artık. Müzik aşığıyım kulaıklık tek aşkım. Boş işler akademisinden mezunum :D kalem para felan çeviririm (youtube:pen coin spininig). Felaket oyun bağımlısıydım sonunda bırakabildim az çok. Tabiki spor yapıyorum salonda değilde kendi kendimize. Şöyle baktımda geriye derslerden iyi başımızı kaldırabiliyormuşuz :D Neyse geçiyor işte böyle hayat sevgiyle esenle kalın :)

Kullanıcı avatarı
hector
Moderatör
Edilen Teşekkür: 204 kere
Alınan Teşekkür: 178 kere

Mesajgönderen hector » Cum May 20, 2016 11:48 pm

RoLeX™ yazdı:Yaş 21 üçüncü sınıf makine öğrencisiyim. Orta okuldan beri bu dinlerle ilgili sorunlarım vardı o aralar bu inancımı kaybettim. Dogmalar en büyük düşmanım oldu. O zamandan bu yana hayatın anlamına yönelik araştırmalar yapıyorum neden neden neden diye. Bunlar böyle sürdü. Hala da sürüyor. Filmi herşeyi bıraktım kitap müptelası oldum çıktım kendime şaşırııyorum :) Romandan çok merak ettiğim konular hakkındaki kitapları okyuorum parapsikoloji, sufilik gibi. Masa tenis oynuyorum. Gitarı çok istiyorumda oda seneye artık. Müzik aşığıyım kulaıklık tek aşkım. Boş işler akademisinden mezunum :D kalem para felan çeviririm (youtube:pen coin spininig). Felaket oyun bağımlısıydım sonunda bırakabildim az çok. Tabiki spor yapıyorum salonda değilde kendi kendimize. Şöyle baktımda geriye derslerden iyi başımızı kaldırabiliyormuşuz :D Neyse geçiyor işte böyle hayat sevgiyle esenle kalın :)

Masa tenisi bende oynarım ara sıra. Çok iyi değilim ama kötüde sayılmaz.

Bu arada bende makineciyim . Zor bölüm . Allah kurtarsın. :D
Dünya benim tasarımımdır. Arthur Schopenhauer

“Mizah - Eğlence” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir