TÜBİTAK 50 Bin Kitabı Toplattı

Her konuda haberler ve güncel olaylar.
Kullanıcı avatarı
AgnostikBey
Mesaj Panosu Yöneticisi
Görüş: Agnostik
Edilen Teşekkür: 242 kere
Alınan Teşekkür: 206 kere

TÜBİTAK 50 Bin Kitabı Toplattı

Mesajgönderen AgnostikBey » Cum Kas 27, 2015 10:34 pm

2014 yılının başından beri Türk kültürüne ve manevi değerlerine ters düştüğüne karar verilmiş toplam 50 bin kitabın toplatılma aşaması bitmiş durumda. Şayet Tübitak Yayın Kurulu söz konusu kitapları bu iki kriter kapsamında riskli bulursa (!) imha edecek. Çoğunluğunu evrimle ilgili popüler bilim kitaplarının oluşturduğu basılmış 50 bin kitabın vaziyeti bana İskenderiye Kütüphanesi'nin akıbetini hatırlattı. Maalesef bağnaz zihinler hiç değişmedi, değişmeyecek...

tam içerik kaynak
http://www.hurriyet.com.tr/tubitak-50-b ... k-40018350
"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım ilim ve akıldır." Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Lexion
Moderatör
Görüş: Septik-Nihilist
Edilen Teşekkür: 63 kere
Alınan Teşekkür: 91 kere

Re: TÜBİTAK 50 Bin Kitabı Toplattı

Mesajgönderen Lexion » Cmt Kas 28, 2015 9:42 am

Fahrenheit 451, hatırlatmak isterim.
"Evolution is suicide. Because eventually you realize that life is stupid and pointless."

Kullanıcı avatarı
AgnostikBey
Mesaj Panosu Yöneticisi
Görüş: Agnostik
Edilen Teşekkür: 242 kere
Alınan Teşekkür: 206 kere

Mesajgönderen AgnostikBey » Cmt Kas 28, 2015 11:58 am

Maalesef o yolda emin adımlarla ilerliyoruz.
"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım ilim ve akıldır." Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
hector
Moderatör
Görüş: Agnostik Ateist
Edilen Teşekkür: 209 kere
Alınan Teşekkür: 179 kere

Mesajgönderen hector » Cmt Kas 28, 2015 3:05 pm

Tübitak'ın zaten artık bilim adına bir şey yapmadığını çok iyi biliyorduk. Son olarakta evrim teorisi kitaplarının yayınlanması durduruldu.

Yayını durdurulan Evrim Teorisi kitapları arasında ise; Kör Saatçi, Gen Bencildir, Darwin ve Beagle Serüveni, Darwin ve Sonrası, Hayatın Kökleri, İkili Sarmal, Biyoloji Budur ve Göl İnsanları isimli, Evrim Teorisi konulu kitaplar yer alıyor.

http://shiftdelete.net/tubitak-evrim-te ... urdu-66181

Ama Neil deGrasse Tyson'da söylediği gibi "Bilimin güzel tarafı ona inansanız da inanmasanız da gerçek olmasıdır."
Dünya benim tasarımımdır. Arthur Schopenhauer

Kullanıcı avatarı
Philae
Görüş: Ateist
Edilen Teşekkür: 24 kere
Alınan Teşekkür: 28 kere

Mesajgönderen Philae » Çrş Oca 13, 2016 11:31 pm

utanılacak şey, nazi almanyasından farkımız kalmamış :evil: :twisted:

Kullanıcı avatarı
hercümerç
Görüş: Agnostik Ateist
Edilen Teşekkür: 12 kere
Alınan Teşekkür: 6 kere

Mesajgönderen hercümerç » Prş Oca 14, 2016 12:36 am

Ben bu bağnaz kesimin içinde büyütülmüş birisi olarak, onları biraz olsun tanıyorsam henüz daha ısınma turundalar, daha ilim, ilim diye ne saçmalıklar çıkarmaya çalışacaklar, bom boş işlere milyarlarca lira, emek akıtacaklar. Amerika, Avrupa bunları kendi haline bırakırsa ki kendi pisliklerini bize postalamak için öyle yapacak gibi duruyorlar, bir 100 yıl daha belimizi doğrultamayız.

Kullanıcı avatarı
Tumagü İskicap
Görüş: Panenteist
Edilen Teşekkür: 3 kere
Alınan Teşekkür: 31 kere

Mesajgönderen Tumagü İskicap » Pzr May 15, 2016 12:30 am

TÜBİTAK'la ilişkilendirilen dinci projeler sosyal medyada alay konusu oldu. TÜBİTAK yarışmasında "papaz eriğini imam eriğine çevirme" icadı Twitter'da #TübitakProjem etiketiyle birlikte espriler sıralandı.

Kadınları tesettürlü gösteren gözlük, hangi kandil gecesinin kaç günden daha hayırlı olduğunu gösteren excel tablosu, reis konuşmaya başlayınca kendiliğinden açılan televizyon, islamcı kadınlar için namahrem tokalaşma çubuğu, abdest bozulmasını engelleyen tıpa, türkiyedeki laikleri allahın izniyle belirleyip yok eden hiperoptik vasküler kask, sinekmatik gibi prize takılınca cinleri kovan cinkovmatik.

Edremit'te çekildiği iddia edilen görüntülerde bir okulda küçük yaştaki öğrencilere Salavatı Şerif okutulduğu ortaya çıktı.

“Güncel Haberler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir