Cumhurbaskani Adayiniz kim?

Her konuda haberler ve güncel olaylar.
Kullanıcı avatarı
Lehi
Görüş: Liberal
Edilen Teşekkür: 4 kere
Alınan Teşekkür: 4 kere

Cumhurbaskani Adayiniz kim?

Mesajgönderen Lehi » Cum Nis 27, 2018 9:42 am

Malum secimler geldi catti yine.

Kullanacaksaniz oyunuzu kime vereceksiniz yada Sizce Cumhurbaskani adayi kim olmali?

Bence, Liberal Demokrat Parti'li Cem Toker olmali. Twitter'dan takip ederseniz gorslerini ogrenme imkaniniz olur.

Kullanıcı avatarı
kutsal ruh
Görüş: agnostik
Edilen Teşekkür: 1 kere
Alınan Teşekkür: 1 kere

Re: Cumhurbaskani Adayiniz kim?

Mesajgönderen kutsal ruh » Cum Nis 27, 2018 10:43 am

ben her zamanki gibi oy kullanmıyacağım. ben siyasete karşıyım sloganımsa şudur: .siyasetin olmadığı bir dünya hakkımızdır.
siyaset bir vatandaşı sömürmekten başka bir işe yaramaz.ama siyasetcilerin cebi dolar. zengin olurlar.
vatandaş ise fakir ve mutsuz olur. siyasetin anlamı yalandır. sahtekarlıktır. siyasetin bir anlamı olması içi her bireyin memnun olması gerekir. yoksa siyasetin anlamı kötü olur. yanlış anlaşılmasın oy verenlerde
süzme peynirdir.
aklı başında insanlar siyaseti sevmez. siyasetten uzak durur.
dediğim gibi benim felsefem farklıdır, cennet ve cehennem varsa benim için tanrıda var. siyasetcilerle beraber zengin olucaksam bende varım. işci 8 saat calışıp imanı gevrerken.. siyasetçi yatarak.. cebini doldururken program başı 60 bin tl alan tolgsowcular
maç bası:200 bin tl prım alan futbolcular. açılış basına 400 bin tl alan milletvekıllerı. varken. oy kullananın aklından
süphe ederim. ban göre siyaset varoluşun doğasına aykırıdır.
yani bir çıkarım olmak zorundaki bende karşılıgını verim.
bu herşey için gecerlidir tanrıda dahil.
dipnot:
ayküsü düşük insanlar kapitalizmden memnundurlar. ayküsü yüksek olanlarda kapitalizmden hoşlanmazlar.
bu demek oluyorki kapitalizm hala var olduğuna göre dünyanın çogünluğunun ayküsü düşüktür.
belki birgün kapitalizm canavarı biticek ama biz o günleri asla göremiyecegiz.
En son kutsal ruh tarafından Cum Nis 27, 2018 10:52 am tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

insan
Görüş: deist

Mesajgönderen insan » Cum Nis 27, 2018 10:48 am

Partilerin hiçbiri ekonomiden anlamıyor.Oy kullanmayacağım.

Kullanıcı avatarı
Firavun
Moderatör
Görüş: Dinsiz
Edilen Teşekkür: 80 kere
Alınan Teşekkür: 118 kere

Mesajgönderen Firavun » Cum Nis 27, 2018 4:18 pm

Oy kullanmamak da bir çeşit siyasi duruştur. Sizden oy isteyen her adayı tamamen eşit ve yetersiz gördüğünüzü belirtmiş olursunuz.

Ancak, adaylardan en az birinin diğerlerinden daha kötü olduğunu düşünüyorsanız oy kullanmanız gerekir. Seçim yapmak her zaman en iyiyi bulmak değil, kötülerin hak etmedikleri yetkiye sahip olmasını önlemektir.

Hiçbiri size uygun aday olmasa da, kötülerin içinden en iyisine oy verin ve yaşadığınız ülkede en kötülerin başa gelmesini önlemeye yardım edin.

Kullanıcı avatarı
kutsal ruh
Görüş: agnostik
Alınan Teşekkür: 1 kere

Mesajgönderen kutsal ruh » Cum Nis 27, 2018 6:16 pm

Firavun yazdı:Oy kullanmamak da bir çeşit siyasi duruştur. Sizden oy isteyen her adayı tamamen eşit ve yetersiz gördüğünüzü belirtmiş olursunuz.

Ancak, adaylardan en az birinin diğerlerinden daha kötü olduğunu düşünüyorsanız oy kullanmanız gerekir. Seçim yapmak her zaman en iyiyi bulmak değil, kötülerin hak etmedikleri yetkiye sahip olmasını önlemektir.

Hiçbiri size uygun aday olmasa da, kötülerin içinden en iyisine oy verin ve yaşadığınız ülkede en kötülerin başa gelmesini önlemeye yardım edin.

saygıdeger dostum,ben siyasetin temelinden çürük olduğunu düşünüyorum.dünyayı derin devletler yönetir.
baştakiler sadece birer kukladır. sizlerin anlamakta zorlandığı çok fazla şey var. siyasetle ilgili:
siyaset denilen kavram 16. yyda rocvild ailesinın icadıyla başlamıştır. yani kapitalizmı icat eden bu yahudi ingilz kokenlı aile aynı zamanda post modern siyasetide ilk sistematık yerleştirenlerde onlardır.
dikkat!! edersen senin aklında dürüst ve namuslu bir insanın başa geçmesi gelmektedir. böyle bir düşünceyi
canı gönülden paylaşıyorum. ama acı gerçekleride unutmamak gerekır.
nedir? bu gerçekler bakalımmı??
iyi düşünen dürüstce mertce insanlar başa gelse bile sonu ya idam olmuştur yada zorlayıcı bir takım tehditlerle
surgun edilmişlerdir. yani şunu anlamak zorundayız.
iyiler siyaseti yönetemez.
çünkü siyaset.iyilerin işi değildir.
1: siyaset.kötülük yapmaktır.
2: rüşvet almaktır.
3: devlettir.
4: kara paradır.
5: mafyadır.
yanlış anlama senın hayalındekı biri zaten siyasete giricek kadar delirmemiştir. çıldırmamıştır.

ayrıca malum parti hile yapmıştır. gerçek oyu % 39 lardadır malum partı.. haziran 2015 secımlerınde % 39 oy aldı hatırladınmı? hahh işte o oylar a bu malum partının gerçek sagcı oylarıdır. daha sonra hile yapılarak süreklı % 51 kitlendiler. niye? % 52 değilde % 51 derın duşun bulucaksın burda müthiş bir kumpas vardır. . ama hileyle güçle sindirmeyle bu dünyada tanrı olmak mümkündür. ayrıca malum partinin hile yaptığı youtubede ispatlanmıştır.
olmak mümkündür..
sen istediğin kadar oyunu kullan herşey daha önceden ayarlanmış .ysk ayarlanmış yargıtay ayarlanmış asker ayarlanmış polıs de ayarlanmış hiç birşeyin değişmediğini gördüğünde
anlarsınkı birşeyler ters gidiyor.
dostum bana göre biz en dogrusunu ve iyisini yapıyoruz.gelecek artık siyasetın temelınde olmasın kapıtalızimden
kopalım artık
dünya rahat bir nefes alsın.istiyoruz bu en dogal evrensel insan hukuku bakımından hakkımızıdır.
biz zaten siyaseti istemediğimiz için oy kullanmıyoruz. bu ülkede insanlar uyanıyor artık. oy kullanmıyanlar oldukça fazladır. % 22 civarında bir kitle oy kullanmıyor. bu yüzden içinde gerçekten merhameti ve vicdanı olanları oy kullanmamaya davet ediyoruz.

Kullanıcı avatarı
Firavun
Moderatör
Görüş: Dinsiz
Edilen Teşekkür: 80 kere
Alınan Teşekkür: 118 kere

Mesajgönderen Firavun » Cmt Nis 28, 2018 5:26 am

Seçimlerde oy kullanmamak, ülkeyi muz cumhuriyetine götüren değirmene su taşımaktır. Oy kullanmayan %22 var diyorsun. Bu kesimin fanatik taraftar olmadığı göz önünde bulundurulursa, oylarının değeri daha da anlaşılacaktır.

Demek ki ülke bugünlere bu eksik oylarla gelmiş. Bu oran çoğaldıkça işlerin daha da kötüye gideceği bu kadar açıkken oy kullanmamak ülkenin geleceğini peşin peşin teslim etmektir.

Oy kullanmak da yetmez aslında. Siyaset en basitinden çevrendeki olumsuzluklara müdahale etmekle başlar. Haksızlığa, yoksunluğa, çaresizliğe ya kafanı çevirirsin ya da bir şeyleri değiştirmek için gücün yettiğince mücadele edersin. Bu tercih bir vicdan meselesidir. Ama hiçbir şey yapamıyorsan, en azından oy vermelisin.

insan

Mesajgönderen insan » Cmt Nis 28, 2018 10:11 am

.....
En son insan tarafından Pzr Nis 29, 2018 6:18 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Lehi
Görüş: Liberal
Edilen Teşekkür: 4 kere
Alınan Teşekkür: 4 kere

Mesajgönderen Lehi » Cmt Nis 28, 2018 11:00 am

Firavun yazdı:Oy kullanmamak da bir çeşit siyasi duruştur. Sizden oy isteyen her adayı tamamen eşit ve yetersiz gördüğünüzü belirtmiş olursunuz.

Ben ozel bir sebepten dolayi bu sefer kullanamayacagim. Daha obce kullandiklarimi caldilar, her seferinde sinir ve husran dolu bir hafta geciriyordum. Soyle de bir gercek var ki ohalde secim mecim olmaz. Adamlarin caldiklari da ortada zaten. Yine de bir umut iste deyip oy veriyoruz her seferinde. Turkiye icin iyi olur umarim. Gorucez.

Kullanıcı avatarı
antimuslim

Mesajgönderen antimuslim » Cum May 04, 2018 10:44 pm

akpnin hile yapması engellenirse, diğer partiler 2. turda birleşirler ve tek aday çıkartırlarsa büyük olasıkla akp % 40 altına düşücektir.Ve böylece akp dönemide sona edicektir. arkadaşlar. asla unutmamak gerekirki; akp büğünlere secim sandıklarına geçersiz oy pusulalarını akp damgası basarak gelmiştir. nerden baksanız gecersiz 5 milyon oy akp adı altında damgalanarak akpnin iktidar olması sağlanmıştır. diğer partilerin çok dikkatli!! olması gerekir çünkü bu son şanslarıdır. eğer akp kazanırsa iç savaş çıkma tehlikesi çok yüksektir. ama benim düşüncem.
ekonomi batmıştır. ve akp bu sefer kaybedicektir. yeni iktidar partisini çok zor şartlar beklemektedir. en az 4 yıl ekonomi düzeltmek için çok uğraşmaları gerekicek.
afedersiniz ama akp ülkenin 20 yılda anasını ağlatmış!! babasınıda sürgüne göndermiştir. ülke şu an çok büyük bir . ekonomık krizle karşı karşıyadır. akp bu tehlikeyi gördüğü için erken secim kararı almıştır. bana göre akp bu yükten kurtulmak için bu kararı almıştır.

Kullanıcı avatarı
antimuslim

Mesajgönderen antimuslim » Cmt May 05, 2018 4:45 pm

Ayrıca arkadaşlar şunuda belirtmek zorundayım. toplam 11 milyon gss borcu olan işşizler var bu ülkede.
7 milyon civarında bir oya denk geliyor bu rakam.oy kullanmıyanlarıda çıkarırsak.. bu işşizlerden biride benim. ve 5 milyar küsür borcum var.
ömrümde hiç hastaneye gitmedim. zaten ödüyecek durumumda yok. iktidar partisi bu 7milyon oyu almak istiyorsa
yapıcagı şey belli gssyi iptal etmek ve eski sisteme geri dönmek olucaktır. belkı bu yolla ufakta olsa bir sansı olabilir. diye düşünüyorum. ben yinede iyi partiye oy vericem.akp kaybederse zaten gss eskisi gibi yine istege baglı olucaktır. bu yüzden benim gibi 7 veya 8 milyon işşiz üniversite mezunu arkadaşlar akpnin kaybetmesi için elinden geleni yapıcaktır.

“Güncel Haberler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir