1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

"Deist İmam Hatipliler" Gerçeği

Gönderilme zamanı: Cmt Nis 07, 2018 3:00 pm
gönderen AgnostikBey
T24'de geçen habere göre "Yeni Akit yazarı Rasim Bolbol, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan 'gençlik ve inanç' konulu çalıştayı değerlendirdi. AKP hükümetlerinde imam hatip okullarının sayısının arttığına dikkati çeken Bolbol, 'İmam Hatiplerin ve ilahiyat fakültelerinin sayısını artırırken, bu okullardaki kalitenin düşmesine göz yumamayız. Aman niteliği niceliğe kurban etmeyelim' ifadesini kullandı."

Durumun bu şekilde olması beni şaşırtmadı açıkçası. Rasyonel aklın önünde hiçbir dogmanın duramayacağı tarihte bir çok kere yaşanmıştı/yaşanıyor/yaşanacak. Bu durumun oluşmasında, her ne kadar hükümetin dini umarsızca kullanarak hızla değersizleştimesi göz önüne alınabilirse de, bizimle beraber ülkedeki diğer özgür düşünceyi destekleyen ve sorgulayan internet sitelerinin de aktif bir rol oynadığını düşünüyorum. Sonuç gösteriyor ki sansürlenen hemen hemen tüm medyaya rağmen internet hala çok geniş kitlelere ulaşmakta ve de en başarılı kitle iletişim aracı. Bu haber sitemizin ve benzer sitelerin gerekliliğini bir kez daha ortaya koymuş oldu.

kaynaklar:
http://t24.com.tr/haber/deist-imam-hati ... yin,598143
https://www.yeniakit.com.tr/yazarlar/ra ... 23725.html

haberle ilgili,
http://t24.com.tr/haber/gencler-arasind ... dir,427990

Re: "Deist İmam Hatipliler" Gerçeği

Gönderilme zamanı: Pzr Nis 08, 2018 11:55 am
gönderen Arayis
Sansur yada baskinin herhangi bir turu sonuc olarak bir patlamaya sebep olur. Kisa yada uzun vadede gerceklesecektir. Umarim insanlar merak etmenin, sormanin, sorgulamanin korkulacak bir sey olmadigini anlar. Sistem, bireylerin daha az sorgulayip dini, milli olgulari daha fazla desteklemesini istiyor. Bu sayede olusan cehalet ile toplumu kontrol altinda tutuyor ki iktidarlarini surdurebilsin.

Insanlar deizme de kayar, ateizme de, teizme de. Inanc ve inancsizlik ozgurlugunu savunmak, dile getirmek, bu sekilde en azindan desteklemek yavas yavas toplumu da degistirecektir. Yada ben oyle umit ediyorum.

Re: "Deist İmam Hatipliler" Gerçeği

Gönderilme zamanı: Prş Nis 12, 2018 7:39 am
gönderen insan
Şöyle bir meal olursa insanlar tabiki deist ya da ateist olur.Tabiki mealcilerin hatası bu.
Ayet:"Yaratanların en güzeli olan Allah'ın şanı ne yücedir."Diyanet
Mu'minun 14

Re: "Deist İmam Hatipliler" Gerçeği

Gönderilme zamanı: Pzr Nis 15, 2018 10:38 am
gönderen Arayis
insan yazdı:Kuranda şöyle bir ayet olursa insanlar tabiki deist ya da ateist olur.
Ayet:"Yaratanların en güzeli olan Allah'ın şanı ne yücedir."Diyanet
Mu'minun 14Burada nasil bir sorun var? Yada deisme goturen sey nedir?