"Deist İmam Hatipliler" Gerçeği

Her konuda haberler ve güncel olaylar.
Kullanıcı avatarı
AgnostikBey
Mesaj Panosu Yöneticisi
Görüş: Agnostik
Edilen Teşekkür: 234 kere
Alınan Teşekkür: 201 kere

"Deist İmam Hatipliler" Gerçeği

Mesajgönderen AgnostikBey » Cmt Nis 07, 2018 3:00 pm

T24'de geçen habere göre "Yeni Akit yazarı Rasim Bolbol, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan 'gençlik ve inanç' konulu çalıştayı değerlendirdi. AKP hükümetlerinde imam hatip okullarının sayısının arttığına dikkati çeken Bolbol, 'İmam Hatiplerin ve ilahiyat fakültelerinin sayısını artırırken, bu okullardaki kalitenin düşmesine göz yumamayız. Aman niteliği niceliğe kurban etmeyelim' ifadesini kullandı."

Durumun bu şekilde olması beni şaşırtmadı açıkçası. Rasyonel aklın önünde hiçbir dogmanın duramayacağı tarihte bir çok kere yaşanmıştı/yaşanıyor/yaşanacak. Bu durumun oluşmasında, her ne kadar hükümetin dini umarsızca kullanarak hızla değersizleştimesi göz önüne alınabilirse de, bizimle beraber ülkedeki diğer özgür düşünceyi destekleyen ve sorgulayan internet sitelerinin de aktif bir rol oynadığını düşünüyorum. Sonuç gösteriyor ki sansürlenen hemen hemen tüm medyaya rağmen internet hala çok geniş kitlelere ulaşmakta ve de en başarılı kitle iletişim aracı. Bu haber sitemizin ve benzer sitelerin gerekliliğini bir kez daha ortaya koymuş oldu.

kaynaklar:
http://t24.com.tr/haber/deist-imam-hati ... yin,598143
https://www.yeniakit.com.tr/yazarlar/ra ... 23725.html

haberle ilgili,
http://t24.com.tr/haber/gencler-arasind ... dir,427990
"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım ilim ve akıldır." Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Lehi
Görüş: Liberal
Edilen Teşekkür: 4 kere
Alınan Teşekkür: 4 kere

Re: "Deist İmam Hatipliler" Gerçeği

Mesajgönderen Lehi » Pzr Nis 08, 2018 11:55 am

Sansur yada baskinin herhangi bir turu sonuc olarak bir patlamaya sebep olur. Kisa yada uzun vadede gerceklesecektir. Umarim insanlar merak etmenin, sormanin, sorgulamanin korkulacak bir sey olmadigini anlar. Sistem, bireylerin daha az sorgulayip dini, milli olgulari daha fazla desteklemesini istiyor. Bu sayede olusan cehalet ile toplumu kontrol altinda tutuyor ki iktidarlarini surdurebilsin.

Insanlar deizme de kayar, ateizme de, teizme de. Inanc ve inancsizlik ozgurlugunu savunmak, dile getirmek, bu sekilde en azindan desteklemek yavas yavas toplumu da degistirecektir. Yada ben oyle umit ediyorum.

insan
Görüş: deist

Mesajgönderen insan » Prş Nis 12, 2018 7:39 am

Şöyle bir meal olursa insanlar tabiki deist ya da ateist olur.Tabiki mealcilerin hatası bu.
Ayet:"Yaratanların en güzeli olan Allah'ın şanı ne yücedir."Diyanet
Mu'minun 14
En son insan tarafından Pzr Nis 29, 2018 6:27 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Lehi
Görüş: Liberal
Edilen Teşekkür: 4 kere
Alınan Teşekkür: 4 kere

Mesajgönderen Lehi » Pzr Nis 15, 2018 10:38 am

insan yazdı:Kuranda şöyle bir ayet olursa insanlar tabiki deist ya da ateist olur.
Ayet:"Yaratanların en güzeli olan Allah'ın şanı ne yücedir."Diyanet
Mu'minun 14

Burada nasil bir sorun var? Yada deisme goturen sey nedir?

“Güncel Haberler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir