Laik devlette şeriat eğitimi

Her konuda haberler ve güncel olaylar.
Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Edilen Teşekkür: 17 kere
Alınan Teşekkür: 53 kere

Laik devlette şeriat eğitimi

Mesajgönderen Engse Hohol » Pzr Eki 09, 2016 11:54 am

Din eğitimi derslerinde görülen Arapça'ya şimdi de Değerler Eğitimi dersinde görülen Arapça eklendi. 5nc sınıf Arapça ders kitabında Değerler Eğitimi şöyle; "Allahı seviyorum, islam benim dinimdir, islamın erdemleri, islam uğruna, islami ahlak, kılavuz Kuranı Kerim, ben Müslümanım, 5 vakit namaz" konuları işleniyor. Öğrencilere, camiye gitmeyi özendiren şiirler, Allah’ı seviyorum şarkıları, ayet ve hadisler eşliğinde Arapça eğitimi veriliyor. 5nc sınıf kitabında “ben, o, benim, onun” zamirleri öğrencilere; "Benim dinim İslam", "Onun dini İslam", "Ben bir Müslümanım", "O bir Müslüman" zamir çekimleriyle öğretiliyor. Kılavuz - Mürşid Kur'an tabiki ve ayrıca görselini vermeyi unutmamışlar bunun.

Laik devleti, cemaat ve tarikatlere bölüştürme planı yapıyor AKP.
Laik devletin 5nc sınıf Arapça dersinde resmen şeriat eğitimi veriliyor.

AKP varken şeriatçı bu yayınların, yayıncı kuruluşlara ve yayımcı kitapevlerine getirisi olduğu için var olacaklardır. Çünkü ihale edilen kişiler dinci. Dinci insanların laik eğitime göre kitap basmalarını beklemek hata olur. Örneğin; Uğur Koşar adlı dinci yazar, neredeyse her yazdığı kitaba allah adını vererek Türkiye'de en çok satan kitaplar listesinin başında yeralmış. Kitaplarının adı; "Allah De Ötesini Bırak", “Bana Allah Yeter”, “Allah’a Koşun”, "Rabb’in İçin Sabret"... Bu adamlara ihale edilmiş eğitim kitaplarının içeriğinde din olmayacakta ne olacaktı ki başka! 5nc sınıf Arapça ders kitabında Değerler Eğitimi adı altında dini ilkeleri çocuklara aşılamak, hatırlamak bakımından çocukların hafızalarında kolaylıkla yer ediniyor. Orta asya Türk cumhuriyetlerinde ve dünya genelinde 5nc sınıf 11-12 yaşındaki çocuklara yabancı dil eğitimi vermeye başlıyorlar, biz din eğitimi veriyoruz.

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol

Re: Laik devlette şeriat eğitimi

Mesajgönderen Engse Hohol » Pzt Kas 28, 2016 11:17 am

İslamcı yazar Kadir Mısıroğlu 10 Kasım Atatürk'ü anmak için yapılan bir dakikalık saygu duruşunun insan haklarına aykırı olduğunu iddia etti. "Hangi ülkede biri ölünce sokakta insanları bir dakika durduruyorlar? İnsan hakkına aykırı değil mi bu? Bu milletin yarısı Ümmet-i Muhammed olmaktan çıkmış, Ümmet-i Kemal olmuştur" dedi.

Muhammed'in adının önüne hazreti ünvanı, ardına salatü selam getirerek Hz muhammed sav diyen zihniyet, Muhammed'den haz etmeyen dinsiz veya tanrısız insanlara bile zorla hazreti dedirtmeyi görev bilen müminlerin genel iddiasını söylemiş bence.

https://www.youtube.com/watch?v=F5wH1gfZGKo
- Kadir mısıroğlu'na göre ateistler akıl hastası, kendisi alimdir.

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol

Mesajgönderen Engse Hohol » Pzt Kas 28, 2016 11:21 am

Kurtuluş Savaşı'nı küçümseyen, her fırsatta Atatürk'e hakeret etmeye çalışan Kadir Mısıroğlu 15 Temmuz Yunan harbi'nden bin kat büyüktür dedi.

https://www.youtube.com/watch?v=SotJ6gEOD5s
https://www.youtube.com/watch?v=G-EZ8lvKG10
Laz şivesiyle konuşan Akçaabatlı Kadir Mısıroğlu'nun Atatürk'ün Ruhu İle Konuşması.

Kullanıcı avatarı
hector
Moderatör
Görüş: Agnostik Ateist
Edilen Teşekkür: 203 kere
Alınan Teşekkür: 179 kere

Mesajgönderen hector » Sal Kas 29, 2016 10:28 pm

Bu adama tapan üniversite mezunlarını gördükten sonra ülkeden ümidimi kestim.
Dünya benim tasarımımdır. Arthur Schopenhauer

Kullanıcı avatarı
Tumagü İskicap
Görüş: Panenteist
Edilen Teşekkür: 3 kere
Alınan Teşekkür: 31 kere

Mesajgönderen Tumagü İskicap » Çrş Ara 07, 2016 9:03 am

İslamın bakış açısından müslüman insanların laikliğe güven duygusu tamdır, tepe noktadadır. Müslümanların laik batı devletlerinden üşüşürcesine vatandaşlık talep etmeleri laikliğe duydukları güvenin işaretidir.

Laikliğin bakış açısından laik insanların, islama güven duygusu hiç olmamalıdır ama bu erek Türkiye'de ayarsızdır, dengesizdir. islam tanrısı, namaz ve oruç gibi farz ibadetlerini mazeretsiz yapmayanlara ve mazereti olup, mazeretini kefaret ile ödemeyenlere cehennem cezası öngörmüştür ama laik müslümanlar bu konuda allah'a inanırlar, allah'ın sözü olan kur'an'a inanmazlar.

Muddesir 43; Sizi cehenneme koyan şey nedir diye sorulduğunda diyeceklerki "namaz kılanlardan değildik biz".
Meryem 59; Namazı kılmayanlar ve şehvetlerine uyanlar gayya kuyusuna gireceklerdir.

Allah'a inanıp da islamı yaşamaktan uzak duran laik müslümanlar;
Açın kur'an'ı bakın "benim kalbim temiz diye düşünüp imanın 6 şartını, islamın 5 şartını yapmayanlar cehenneme girmezler" mealinde ayet varmı?

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol

Mesajgönderen Engse Hohol » Pzr May 13, 2018 6:51 pm

https://www.youtube.com/watch?v=6Y2Ea9nA57I
https://www.youtube.com/watch?v=RoCdMY60_ZM

Başörtülü bacım özgürlüğünü yaşıyor evli değilse tevbe eder kime ne.
Kayseri park türbanlı twitter.

Bunlara rağmen Türklerin %74'ü şeriat istiyor : Gallup'un mısır, iran ve türkiye'de yaptığı ankete göre türklerin yüzde 74'ü şeriat kanunlarına sıcak baktığı, şeriatın ulusal hukukun içinde yer alması gerektiğini düşünenlerin içinde yüzde 69'luk kesimin şeriatı, kadınlar için iyi bir adalet sistemi olarak gördüğü belirtiliyor ama bu karamsar oran, sıklıkla şeriatçılara denk gelmiş olabilir bir ihtimal. Anketin iyi tarafı şeriatçılar - islamcılar arasında yapılan bir anket sonucu olması muhtemel dağılımı gösteriyordur belki. akp + mhp = cumhur ittifakına sorulan anket ise %74 kötü görünse bile korkunçlu görünmüyor. Geri kalan %26 da şeriatla yönetildiğimizi sanıyor olabilir. iç anadolu da bazı çok bilmiş adamlar, ağızlarında sakız gibi "biz şeriatla yönetilen osmanlı'nın torunlarıyız" lakırtısı yaparlar. 16 yıllık Akp'li süreçte vasat islamcılık sonrası Laiklik Türkiye'den tamamen giderse, 24 haziran'ı akp kazanırsa, gerçek islamın ışid versiyonu müslümanı olmaya uzanan yola gireriz demek olacaktır ve islami şeriat yasalara o zaman işlemeye başlayacaktır ki önlerinde engelleri kalmadı.

Kullanıcı avatarı
antimuslim
Görüş: deist
Edilen Teşekkür: 1 kere

Mesajgönderen antimuslim » Pzr May 13, 2018 7:09 pm

çok büyük bir iddia var youtubede şok! bir iddia 24 haziranda akp kaybederse r.t.e ve köleleri seçimler bitmeden iptal edebilirmiş.. inanılmaz değilmi? ama çok güçlü bir iddia.. bu lütfen izleyin.

https://www.youtube.com/watch?v=0CDYRs8CHwI

Kullanıcı avatarı
antimuslim

Mesajgönderen antimuslim » Pzr May 13, 2018 7:13 pm

:lol: :lol:
Engse Hohol yazdı:https://www.youtube.com/watch?v=6Y2Ea9nA57I
https://www.youtube.com/watch?v=RoCdMY60_ZM

Başörtülü bacım özgürlüğünü yaşıyor evli değilse tevbe eder kime ne.
Kayseri park türbanlı twitter.

Bunlara rağmen Türklerin %74'ü şeriat istiyor : Gallup'un mısır, iran ve türkiye'de yaptığı ankete göre türklerin yüzde 74'ü şeriat kanunlarına sıcak baktığı, şeriatın ulusal hukukun içinde yer alması gerektiğini düşünenlerin içinde yüzde 69'luk kesimin şeriatı, kadınlar için iyi bir adalet sistemi olarak gördüğü belirtiliyor ama bu karamsar oran, sıklıkla şeriatçılara denk gelmiş olabilir bir ihtimal. Anketin iyi tarafı şeriatçılar - islamcılar arasında yapılan bir anket sonucu olması muhtemel dağılımı gösteriyordur belki. akp + mhp = cumhur ittifakına sorulan anket ise %74 kötü görünse bile korkunçlu görünmüyor. Geri kalan %26 da şeriatla yönetildiğimizi sanıyor olabilir. iç anadolu da bazı çok bilmiş adamlar, ağızlarında sakız gibi "biz şeriatla yönetilen osmanlı'nın torunlarıyız" lakırtısı yaparlar. 16 yıllık Akp'li süreçte vasat islamcılık sonrası Laiklik Türkiye'den tamamen giderse, 24 haziran'ı akp kazanırsa, gerçek islamın ışid versiyonu müslümanı olmaya uzanan yola gireriz demek olacaktır ve islami şeriat yasalara o zaman işlemeye başlayacaktır ki önlerinde engelleri kalmadı.

dostum bu iğrenç tipler seriatı ister ama şeriat gelincede isyan ederler. :mrgreen: bunlar namaz yok oruç yok.
kuran hakkında zayıf ve yetersiz bilgileriyle bu tıpler şeriatın hukukunun anlamını bilselerdi gerçekten senden benden daha iyi dinsiz imansız olurdu. dostum trajı komık ama gerçektir.
muhahahaha bunlar şeriatı ne? zannediyor yahuuu parkta sevişmekmi? bir kaç kelle gidince ortada ne? şeriat kalır nede? islam . :mrgreen: :twisted: :twisted: :lol:

Kullanıcı avatarı
Lehi
Görüş: Liberal
Edilen Teşekkür: 4 kere
Alınan Teşekkür: 4 kere

Mesajgönderen Lehi » Sal May 15, 2018 8:24 am

Turkiye'nin laik oldugu ve laik kalacagina iliskin slogan atiliyor. Turkiye laik mi? Degil! Olmasi gerektigini ifade etmenin bilincinde olmak ayri, olani oldugu gibi ifade etmek ayridir. Turkiye laik felan degildir. Bir refleks olarak ifade ettiklerini en azindanb bilmeleri gerekjir. Yobazlarin iktidarinda insanin ozgurlugunden bahsedilemez. Yobazlara karsi demekki bir soylem gelistirmek gerekiyor. Olan realiteye uygun bir soylem ve yontem.

Vah ki ne vah ulkem. Salaklasan aptallasan dindar bir topluluk olduk.

Kullanıcı avatarı
antimuslim

Mesajgönderen antimuslim » Sal May 15, 2018 11:56 am

ben laiğim demekle olmuyor bu işler ,icraat.. gerek mücadale gerek ben atatürkün uzaktan akrabasıyım. atamızın
ruhunda vardı mücadele. şimdiki atatürkçüler bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın felsefesiyle yaşadıkları sürece
bu ülke asal demokratık ve laik bir ülke olamaz. laikçi bir solcu partı gelır. 20 yıl sonrada başka bir sağcı gelir. 20 yılda o götürür. yani tarih sürekli tekerrur ederrrr dururrr gerçekler acıdır bilirim ve ben gerçekleri çok severim.
laik ve demokratik bir ülke olması içinde belirli kurallar gerekir. örneğin sağ partilerin tamamı şeriatçıdır.ama asla şeriat hukuku ile yaşamazlar. ortacagdakı fransız ortadoks patrıgının akımı olan rahibe bonosu olan türbanı takarak şeriat hukuku yaşanmaz. ahh bı bilselerdı yada bilyor belkıde işlerin gelmiyor. türbanın hristiyan icadı olduğunu. işte islamın son halı heyyy sakın şaşırmayın gerçekler iyidir. gerçekler bilmek için yaşıyoruz..
bu yüzden aslında atamızın içindeki gizli model komınizimdi cumhuriyet değil. çünkü atamız çok iyi
biliyordu. cumhuriyet rejiminde şeriatta vardır. laiklilkte bu yüzden atamız asla aklındaki mantığı gösteremedi çünkü :izin vermediler düşünün derin devlet o zamanlar bile çok etkiliydi.
burada şeriatın asla gelmemesi için yapılması gerekenler çok açık şekilde belirtilmiştir.
1: şeriatı isteyenler tek tek tespit edilir. ve vatandaşlıktan çıkartılır. ve sürgüne gönderilir.
2: sagcı partı kurmak yasaklanır gerekırse anayasadakı maddeler tek tek yeniden düzenlenir.
3: şeriat hukuku isteyenler için yer belli gitsinler orda yaşasınlar iran ırak ve suriye. çünkü türkiye
arap emperyalizmine asla köle olmuyacaktır. bunu çok yakında görücez.
4: ayrıca ülkenin çogu şeriatı istiyor iddiaları tamamen boş ve asılsız iddialardır. düşünün şeriatı isteyenler
şeriat hukukunu uygular zaten tıpkı iran gibi iranın çogunlugu şeriatı istemese 70 lerın sonunda darbe olurmuydu?? derin düşünün ..
5: türkiyede çogunluk şeriatı istemiyor. aslında türkiyede şeriat isteyenler o kadar azki onlar şeriattan çok akpnın
yardımlarını istiyor. akpnın kömurlerini istiyor akpnın makarnalarını istiyor. onların dedi bellı!! para para para
bu yüzden bu ülke sag ile sol arasında pin pon topu gibi gider gelır. bu yüzden dış mudahale olmadıkça ne? şeriat gider. nede? şeriat hukuku isteyenlerin hayalı gerçekleşir. artık uzay çagındayız. 600 yıl once yaşamıyoruz.

“Güncel Haberler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir