Laik devlette şeriat eğitimi

Her konuda haberler ve güncel olaylar.
Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Edilen Teşekkür: 17 kere
Alınan Teşekkür: 53 kere

Laik devlette şeriat eğitimi

Mesajgönderen Engse Hohol » Pzr Eki 09, 2016 11:54 am

Din eğitimi derslerinde görülen Arapça'ya şimdi de Değerler Eğitimi dersinde görülen Arapça eklendi. 5nc sınıf Arapça ders kitabında Değerler Eğitimi şöyle; "Allahı seviyorum, islam benim dinimdir, islamın erdemleri, islam uğruna, islami ahlak, kılavuz Kuranı Kerim, ben Müslümanım, 5 vakit namaz" konuları işleniyor. Öğrencilere, camiye gitmeyi özendiren şiirler, Allah’ı seviyorum şarkıları, ayet ve hadisler eşliğinde Arapça eğitimi veriliyor. 5nc sınıf kitabında “ben, o, benim, onun” zamirleri öğrencilere; "Benim dinim İslam", "Onun dini İslam", "Ben bir Müslümanım", "O bir Müslüman" zamir çekimleriyle öğretiliyor. Kılavuz - Mürşid Kur'an tabiki ve ayrıca görselini vermeyi unutmamışlar bunun.

Laik devleti, cemaat ve tarikatlere bölüştürme planı yapıyor AKP.
Laik devletin 5nc sınıf Arapça dersinde resmen şeriat eğitimi veriliyor.

AKP varken şeriatçı bu yayınların, yayıncı kuruluşlara ve yayımcı kitapevlerine getirisi olduğu için var olacaklardır. Çünkü ihale edilen kişiler dinci. Dinci insanların laik eğitime göre kitap basmalarını beklemek hata olur. Örneğin; Uğur Koşar adlı dinci yazar, neredeyse her yazdığı kitaba allah adını vererek Türkiye'de en çok satan kitaplar listesinin başında yeralmış. Kitaplarının adı; "Allah De Ötesini Bırak", “Bana Allah Yeter”, “Allah’a Koşun”, "Rabb’in İçin Sabret"... Bu adamlara ihale edilmiş eğitim kitaplarının içeriğinde din olmayacakta ne olacaktı ki başka! 5nc sınıf Arapça ders kitabında Değerler Eğitimi adı altında dini ilkeleri çocuklara aşılamak, hatırlamak bakımından çocukların hafızalarında kolaylıkla yer ediniyor. Orta asya Türk cumhuriyetlerinde ve dünya genelinde 5nc sınıf 11-12 yaşındaki çocuklara yabancı dil eğitimi vermeye başlıyorlar, biz din eğitimi veriyoruz.

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol

Re: Laik devlette şeriat eğitimi

Mesajgönderen Engse Hohol » Pzt Kas 28, 2016 11:17 am

İslamcı yazar Kadir Mısıroğlu 10 Kasım Atatürk'ü anmak için yapılan bir dakikalık saygu duruşunun insan haklarına aykırı olduğunu iddia etti. "Hangi ülkede biri ölünce sokakta insanları bir dakika durduruyorlar? İnsan hakkına aykırı değil mi bu? Bu milletin yarısı Ümmet-i Muhammed olmaktan çıkmış, Ümmet-i Kemal olmuştur" dedi.

Muhammed'in adının önüne hazreti ünvanı, ardına salatü selam getirerek Hz muhammed sav diyen zihniyet, Muhammed'den haz etmeyen dinsiz veya tanrısız insanlara bile zorla hazreti dedirtmeyi görev bilen müminlerin genel iddiasını söylemiş bence.

https://www.youtube.com/watch?v=F5wH1gfZGKo
- Kadir mısıroğlu'na göre ateistler akıl hastası, kendisi alimdir.

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol

Mesajgönderen Engse Hohol » Pzt Kas 28, 2016 11:21 am

Kurtuluş Savaşı'nı küçümseyen, her fırsatta Atatürk'e hakeret etmeye çalışan Kadir Mısıroğlu 15 Temmuz Yunan harbi'nden bin kat büyüktür dedi.

https://www.youtube.com/watch?v=SotJ6gEOD5s
https://www.youtube.com/watch?v=G-EZ8lvKG10
Laz şivesiyle konuşan Akçaabatlı Kadir Mısıroğlu'nun Atatürk'ün Ruhu İle Konuşması.

Kullanıcı avatarı
hector
Moderatör
Görüş: Agnostik Ateist
Edilen Teşekkür: 204 kere
Alınan Teşekkür: 178 kere

Mesajgönderen hector » Sal Kas 29, 2016 10:28 pm

Bu adama tapan üniversite mezunlarını gördükten sonra ülkeden ümidimi kestim.
Dünya benim tasarımımdır. Arthur Schopenhauer

Kullanıcı avatarı
Tumagü İskicap
Görüş: Panenteist
Edilen Teşekkür: 3 kere
Alınan Teşekkür: 31 kere

Mesajgönderen Tumagü İskicap » Çrş Ara 07, 2016 9:03 am

İslamın bakış açısından müslüman insanların laikliğe güven duygusu tamdır, tepe noktadadır. Müslümanların laik batı devletlerinden üşüşürcesine vatandaşlık talep etmeleri laikliğe duydukları güvenin işaretidir.

Laikliğin bakış açısından laik insanların, islama güven duygusu hiç olmamalıdır ama bu erek Türkiye'de ayarsızdır, dengesizdir. islam tanrısı, namaz ve oruç gibi farz ibadetlerini mazeretsiz yapmayanlara ve mazereti olup, mazeretini kefaret ile ödemeyenlere cehennem cezası öngörmüştür ama laik müslümanlar bu konuda allah'a inanırlar, allah'ın sözü olan kur'an'a inanmazlar.

Muddesir 43; Sizi cehenneme koyan şey nedir diye sorulduğunda diyeceklerki "namaz kılanlardan değildik biz".
Meryem 59; Namazı kılmayanlar ve şehvetlerine uyanlar gayya kuyusuna gireceklerdir.

Allah'a inanıp da islamı yaşamaktan uzak duran laik müslümanlar;
Açın kur'an'ı bakın "benim kalbim temiz diye düşünüp imanın 6 şartını, islamın 5 şartını yapmayanlar cehenneme girmezler" mealinde ayet varmı?

“Güncel Haberler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir