1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

"Namaz kılmayan hayvandır"

Gönderilme zamanı: Pzr Haz 12, 2016 9:03 pm
gönderen NOLAN
TRT 1'de yayınlanan Serdar Tuncer'in sunduğu "Ramazan Sevinci" programında konuşan Prof. Dr. Mustafa Aşkar, namaz kılmayanlara "hayvan" dedi.
http://odatv.com/namaz-kilmayan-hayvand ... 61200.html
İnsan dışındaki hiçbir hayvan,namaz gibi şeylerle meşgul ol(a)maz..Çünkü yaşamın içinde namaza ayrılacak zaman yoktur..Değerli zamanını namazla harcayan tek hayvan türü homo sapienstir..Yani insan :)

Trt'de ne kadar rahatça bu lafları söylüyor,dikkat eder misiniz?

Re: "Namaz kılmayan hayvandır"

Gönderilme zamanı: Pzr Haz 12, 2016 9:08 pm
gönderen Mems
Düşünen hayvan olmak, şu konuşan arkadaştan farklı bir tür olmak, üstünlük demeyelimde daha iyi birşey sanırım.

Birde olayın tam tersini düşünün ki bunu söylecek inançsız sayısı bence azdır. Namaz kılan hayvandır denildiğini düşünün ki ben bunu onaylamıyorum.

Kellen gidebilir, onunla beraber inançsızlara saldırılır, aradaki farklı görün bilin istedim.

Re: "Namaz kılmayan hayvandır"

Gönderilme zamanı: Pzr Haz 12, 2016 9:48 pm
gönderen NOLAN
Mems yazdı:Düşünen hayvan olmak, şu konuşan arkadaştan farklı bir tür olmak, üstünlük demeyelimde daha iyi birşey sanırım.

Birde olayın tam tersini düşünün ki bunu söylecek inançsız sayısı bence azdır. Namaz kılan hayvandır denildiğini düşünün ki ben bunu onaylamıyorum.

Kellen gidebilir, onunla beraber inançsızlara saldırılır, aradaki farklı görün bilin istedim.

Geçen de ateistlerin ve zerdüştlerin terörist olduğu söylenmek istedi..Bu aşağılamayı sürekli yapıyorlar..Sürekli kendileri gibi olmayan herkesi aşağılıyorlar,sonra da saygı bekliyorlar..
Bir kere hepimiz hayvanız zaten ama bu müslüman bu anlamda söylemiyor bunu..Hayvanlar namaz kılmazlar,haliyle müslüman olmayanlar hayvandır demek istiyor ama diğer dinlerde namazın olduğunu bilmiyor..Bu kadar cahil olmasına rağmen,trtye çıkıp konuşması,trtnin hangi seviyede olduğunun göstergesidir..
Mevlana namaz kılıyor muydu acaba?
Bu kişi Mevlana'ya hayvan dediğinin farkında mı acaba?
Namaz neye yarar,bu da ayrı bir sorun..Namaz gibi dini ritüeller,insanların daha iyi/ahlaklı olmasını sağlamak için yaratılmışlardır..Sen namaz kılıp,kendin gibi namaz kılmayanları aşağılıyorsan,sen sadece bir ritüel icra ediyorsun demektir..Önemli olan ritüeli yerine getirmek değil,ritüel sayesinde kendine çeki düzen vermektir..
Tabi bunları bilmez bu (insan) müslüman.. :)

Re: "Namaz kılmayan hayvandır"

Gönderilme zamanı: Pzt Haz 13, 2016 2:53 am
gönderen raskolnikov
Bu ülkenin başbakanı bile çıkıp ODTÜ öğrencileri için, "ateist bunlar ateeiissstt" (protestocuları terörist ilan etmenin bir yöntemi olarak)dediğine şahit olduğumuz için bu gibi dalkavukların açıklamalarına şaşırmıyorum. Benim sadece yakın arkadaşlarım değil, politik çevrem, mahalle çevrem, büyüklerim küçüklerim hemen hepsi dinsiz olduğumu bilir. Dahası beni ateist olarak bilirler. Çünkü "agnostik" kelimesini din felsefesinden ve bilimsel felsefeden bihaber olana anlatmak bir zulümdür :) bu yüzden ben ateist kavramını tercih ediyorum. Ben ateistim diyorum, bazıları öyle tepkiler veriyor ki adam bana e madem ateistsin o zaman seni annenle yatmaktan alıkoyan nedir diyor. Kimi çıkıp madem ateistsin niye yaşıyorsun diyor :) Sizlerde bilirsiniz böyle tipleri. Bu TRT gevezesi de işte bu kafanın biraz daha kendini "geliştirmiş" hali. Aslında tırnak içinde olmadı cidden bu kafanın gelişmiş, hemde kitlelere hitap edecek kadar gelişmiş bir türün temsilcisi. Ama benim nacizane tavsiyem kişiler kendilerini bir şekilde kabul ettirmeli. Tabi bu herkes için geçerli değil. Geçen benden büyük bir tanıdığımla ayak üstü muhabbet ettik ve tam tokalaşıp ayrılırken "hadi allaha emanet ol" dedi bende sağol abi dedim, sonra güldü "gerçi sen inanmıyorsun" dedi.. Dedim bak işte ben mi kendimi ayarlayacağım bu topluma birazda siz artık bunlara dikkat edim dedim, tabi latife ederek :) yani arkadaşlarımla gayet aram iyidir, kimi oruç tutuyor işte ramazandayız sonuçta ama onlar dikkat ediyor pek girmiyor bu konulara. Çünkü her tartışma bir soru işaretiyle sonuçlanıyor onlar açısından. Bu yüzden düşünüyorlar, girmiyorlar pek din konusuna. Buda dinin en azından bazı durumlarda sınırlandığına şahit olmama yarıyor ki bu bile keyif veriyor.. Napalım, çölde vaha gibi işte.

Re: "Namaz kılmayan hayvandır"

Gönderilme zamanı: Pzt Haz 13, 2016 2:41 pm
gönderen NOLAN
Konu devam ediyor;
Star'da "Namaz kılmayanın katli vacip midir" sorusu soruldu
http://odatv.com/vid_video.php?id=8E512

Re: "Namaz kılmayan hayvandır"

Gönderilme zamanı: Sal Haz 14, 2016 12:17 pm
gönderen Mr. Tanakh
bunu canlı yayında farkettim ve keşke videosunu çekip atabilseydim biri farkeder umarım dedim ve farkedilmiş rezalet .

Re: "Namaz kılmayan hayvandır"

Gönderilme zamanı: Sal Haz 14, 2016 5:16 pm
gönderen Tumagü İskicap
Prof. Dr. Mustafa Aşkar, islamın insana bakışını anlatmıştır. Basında, adamı eleştiri yağmurunu tuttular ama islama laf eden yok, ne iş? İslamda, öyleymiş gibi yaparak değil, gerçekten öyle emirleri olduğu için söylenen bir sözdür Mustafa Aşkar'ınki. Yıllarca islam hakkında okumuş ve profesör olmuş adam niye gerçekdışı beyanat versin ki? Namaz kılmayan hayvandır sözü, Mustafa Aşkar'ın kişisel görüşü değildir, islamın felsefesini yansıtan bir görüştür. Böyle bilene. Asıl suç unsurunu görmezlik ederek suçu basitleştirmek, doğru bir mantık değildir.

Re: "Namaz kılmayan hayvandır"

Gönderilme zamanı: Çrş Haz 15, 2016 4:52 am
gönderen Tasvir-i Efkâr
Geçtiğimiz günlerde de yine TRT ekranlarında adamın biri namaz kılmayanların idam edilmesi gerektiğini savunuyordu. Haksız da değil. Bu görüşte olan İslam uleması hayli fazla. Şu İslamcı sitede de namaz kılmayanlar için ölüm cezası gerektiği belirtiliyor: http://www.missionislam.com/knowledge/notpray.html

Re: "Namaz kılmayan hayvandır"

Gönderilme zamanı: Pzr Haz 26, 2016 1:33 am
gönderen sarraf
Bir video izleyeyim dedim 30 sn reklam izlettiler. Arkadaş şunun reklamsız linki olsa daha hoş olur.