"Namaz kılmayan hayvandır"

Her konuda haberler ve güncel olaylar.
Kullanıcı avatarı
NOLAN
Görüş: Ateist
Edilen Teşekkür: 93 kere
Alınan Teşekkür: 76 kere

"Namaz kılmayan hayvandır"

Mesajgönderen NOLAN » Pzr Haz 12, 2016 9:03 pm

TRT 1'de yayınlanan Serdar Tuncer'in sunduğu "Ramazan Sevinci" programında konuşan Prof. Dr. Mustafa Aşkar, namaz kılmayanlara "hayvan" dedi.
http://odatv.com/namaz-kilmayan-hayvand ... 61200.html
İnsan dışındaki hiçbir hayvan,namaz gibi şeylerle meşgul ol(a)maz..Çünkü yaşamın içinde namaza ayrılacak zaman yoktur..Değerli zamanını namazla harcayan tek hayvan türü homo sapienstir..Yani insan :)

Trt'de ne kadar rahatça bu lafları söylüyor,dikkat eder misiniz?
Doğada ahlak yoktur..

Kullanıcı avatarı
Mems
Görüş: Yıldız Tozu
Edilen Teşekkür: 68 kere
Alınan Teşekkür: 58 kere

Re: "Namaz kılmayan hayvandır"

Mesajgönderen Mems » Pzr Haz 12, 2016 9:08 pm

Düşünen hayvan olmak, şu konuşan arkadaştan farklı bir tür olmak, üstünlük demeyelimde daha iyi birşey sanırım.

Birde olayın tam tersini düşünün ki bunu söylecek inançsız sayısı bence azdır. Namaz kılan hayvandır denildiğini düşünün ki ben bunu onaylamıyorum.

Kellen gidebilir, onunla beraber inançsızlara saldırılır, aradaki farklı görün bilin istedim.
Çoğunluk her zaman bir şeylere inanmanızı ister,çok az insan gerçekler den bahseder, çünkü gerçekler zihni rahatsız eder, ama bu haz inanmaktan daha lezzetlidir ve cesaret ister, iki türlüde yaşarsınız biri hakikatle diğeri yalanlarla biter.

Kullanıcı avatarı
NOLAN

Mesajgönderen NOLAN » Pzr Haz 12, 2016 9:48 pm

Mems yazdı:Düşünen hayvan olmak, şu konuşan arkadaştan farklı bir tür olmak, üstünlük demeyelimde daha iyi birşey sanırım.

Birde olayın tam tersini düşünün ki bunu söylecek inançsız sayısı bence azdır. Namaz kılan hayvandır denildiğini düşünün ki ben bunu onaylamıyorum.

Kellen gidebilir, onunla beraber inançsızlara saldırılır, aradaki farklı görün bilin istedim.

Geçen de ateistlerin ve zerdüştlerin terörist olduğu söylenmek istedi..Bu aşağılamayı sürekli yapıyorlar..Sürekli kendileri gibi olmayan herkesi aşağılıyorlar,sonra da saygı bekliyorlar..
Bir kere hepimiz hayvanız zaten ama bu müslüman bu anlamda söylemiyor bunu..Hayvanlar namaz kılmazlar,haliyle müslüman olmayanlar hayvandır demek istiyor ama diğer dinlerde namazın olduğunu bilmiyor..Bu kadar cahil olmasına rağmen,trtye çıkıp konuşması,trtnin hangi seviyede olduğunun göstergesidir..
Mevlana namaz kılıyor muydu acaba?
Bu kişi Mevlana'ya hayvan dediğinin farkında mı acaba?
Namaz neye yarar,bu da ayrı bir sorun..Namaz gibi dini ritüeller,insanların daha iyi/ahlaklı olmasını sağlamak için yaratılmışlardır..Sen namaz kılıp,kendin gibi namaz kılmayanları aşağılıyorsan,sen sadece bir ritüel icra ediyorsun demektir..Önemli olan ritüeli yerine getirmek değil,ritüel sayesinde kendine çeki düzen vermektir..
Tabi bunları bilmez bu (insan) müslüman.. :)
Doğada ahlak yoktur..

Kullanıcı avatarı
raskolnikov
Görüş: Agnostik
Edilen Teşekkür: 49 kere
Alınan Teşekkür: 54 kere

Mesajgönderen raskolnikov » Pzt Haz 13, 2016 2:53 am

Bu ülkenin başbakanı bile çıkıp ODTÜ öğrencileri için, "ateist bunlar ateeiissstt" (protestocuları terörist ilan etmenin bir yöntemi olarak)dediğine şahit olduğumuz için bu gibi dalkavukların açıklamalarına şaşırmıyorum. Benim sadece yakın arkadaşlarım değil, politik çevrem, mahalle çevrem, büyüklerim küçüklerim hemen hepsi dinsiz olduğumu bilir. Dahası beni ateist olarak bilirler. Çünkü "agnostik" kelimesini din felsefesinden ve bilimsel felsefeden bihaber olana anlatmak bir zulümdür :) bu yüzden ben ateist kavramını tercih ediyorum. Ben ateistim diyorum, bazıları öyle tepkiler veriyor ki adam bana e madem ateistsin o zaman seni annenle yatmaktan alıkoyan nedir diyor. Kimi çıkıp madem ateistsin niye yaşıyorsun diyor :) Sizlerde bilirsiniz böyle tipleri. Bu TRT gevezesi de işte bu kafanın biraz daha kendini "geliştirmiş" hali. Aslında tırnak içinde olmadı cidden bu kafanın gelişmiş, hemde kitlelere hitap edecek kadar gelişmiş bir türün temsilcisi. Ama benim nacizane tavsiyem kişiler kendilerini bir şekilde kabul ettirmeli. Tabi bu herkes için geçerli değil. Geçen benden büyük bir tanıdığımla ayak üstü muhabbet ettik ve tam tokalaşıp ayrılırken "hadi allaha emanet ol" dedi bende sağol abi dedim, sonra güldü "gerçi sen inanmıyorsun" dedi.. Dedim bak işte ben mi kendimi ayarlayacağım bu topluma birazda siz artık bunlara dikkat edim dedim, tabi latife ederek :) yani arkadaşlarımla gayet aram iyidir, kimi oruç tutuyor işte ramazandayız sonuçta ama onlar dikkat ediyor pek girmiyor bu konulara. Çünkü her tartışma bir soru işaretiyle sonuçlanıyor onlar açısından. Bu yüzden düşünüyorlar, girmiyorlar pek din konusuna. Buda dinin en azından bazı durumlarda sınırlandığına şahit olmama yarıyor ki bu bile keyif veriyor.. Napalım, çölde vaha gibi işte.
Büyük idealler uğruna önce küçük bir azınlık savaşım vermiştir. (Einstein)

Kullanıcı avatarı
NOLAN

Mesajgönderen NOLAN » Pzt Haz 13, 2016 2:41 pm

Konu devam ediyor;
Star'da "Namaz kılmayanın katli vacip midir" sorusu soruldu
http://odatv.com/vid_video.php?id=8E512
Doğada ahlak yoktur..

Mr. Tanakh
Görüş: Pozitif Ateist
Edilen Teşekkür: 1 kere
Alınan Teşekkür: 14 kere

Mesajgönderen Mr. Tanakh » Sal Haz 14, 2016 12:17 pm

bunu canlı yayında farkettim ve keşke videosunu çekip atabilseydim biri farkeder umarım dedim ve farkedilmiş rezalet .

Kullanıcı avatarı
Tumagü İskicap
Görüş: Panenteist
Edilen Teşekkür: 3 kere
Alınan Teşekkür: 31 kere

Mesajgönderen Tumagü İskicap » Sal Haz 14, 2016 5:16 pm

Prof. Dr. Mustafa Aşkar, islamın insana bakışını anlatmıştır. Basında, adamı eleştiri yağmurunu tuttular ama islama laf eden yok, ne iş? İslamda, öyleymiş gibi yaparak değil, gerçekten öyle emirleri olduğu için söylenen bir sözdür Mustafa Aşkar'ınki. Yıllarca islam hakkında okumuş ve profesör olmuş adam niye gerçekdışı beyanat versin ki? Namaz kılmayan hayvandır sözü, Mustafa Aşkar'ın kişisel görüşü değildir, islamın felsefesini yansıtan bir görüştür. Böyle bilene. Asıl suç unsurunu görmezlik ederek suçu basitleştirmek, doğru bir mantık değildir.

Kullanıcı avatarı
Tasvir-i Efkâr
Alınan Teşekkür: 8 kere
İletişim:

Mesajgönderen Tasvir-i Efkâr » Çrş Haz 15, 2016 4:52 am

Geçtiğimiz günlerde de yine TRT ekranlarında adamın biri namaz kılmayanların idam edilmesi gerektiğini savunuyordu. Haksız da değil. Bu görüşte olan İslam uleması hayli fazla. Şu İslamcı sitede de namaz kılmayanlar için ölüm cezası gerektiği belirtiliyor: http://www.missionislam.com/knowledge/notpray.html

sarraf
Görüş: hakikatperest
Edilen Teşekkür: 7 kere
Alınan Teşekkür: 5 kere

Mesajgönderen sarraf » Pzr Haz 26, 2016 1:33 am

Bir video izleyeyim dedim 30 sn reklam izlettiler. Arkadaş şunun reklamsız linki olsa daha hoş olur.

“Güncel Haberler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Google [Bot] ve 2 misafir