Allah anadır..

Her konuda haberler ve güncel olaylar.
Kullanıcı avatarı
NOLAN
Görüş: Ateist
Edilen Teşekkür: 97 kere
Alınan Teşekkür: 77 kere

Allah anadır..

Mesajgönderen NOLAN » Pzt May 09, 2016 8:35 pm

Haluk Bilginer'in açıklamaları tepki çekti..Haluk Bilginer'in verdiği röportajdaki açıklamaları sosyal medyada tepki çekti.
Resim
Ünlü oyuncu Haluk Bilginer’in son röportajında yaptığı açıklamalar sosyal medyanın gündemine oturdu. ‘Erkeğin iktidarından nefret ediyorum, Tanrı diye bir şey varsa kadındır’ diyen Bilginer’e sosyal medyadan tepki yağdı.
HEP ERKEK CÜMLELERİ

Oyuncu Haluk Bilginer, “Tanrı diye bir şey varsa kadındır. Allah baba değil, Allah anadır o. Allah, baba olamaz. Niye toprak ana diyoruz da Allah ana demiyoruz. Hep erkek cümleleri bunlar” dedi. Bilginer, “İçinden insan çıkaran bir insanı erkek kavrayamaz. 14. yüzyılda kadınları niye yaktık, biz sizi niye yaktık, sizden korktuğumuz için” diye konuştu.

Cumhuriyet’ten Ceren Çıplak’a konuşan Haluk Bilginer, “Erkeğin iktidarından nefret ediyorum, korkmak ne kelime… Dünyanın bu gidişatından çok korkuyorum. Korkmamak aptallıktır, insan olan korkar. Erkeğin de rahmi olsaydı, doğurabilseydi bu dünya çok daha mutlu bir dünya olurdu, savaş falan olmazdı. Kadın doğurduğu için yaşamın değerini biliyor, erkek yaşamın değerini bilmiyor. Öldürmeyi kahramanlık sanıyor” dedi.

Bilginer'in bu açıklamaları sosyal medyada günün en çok tartışılan konusu oldu. Binlerce kullanıcı Haluk Bilginer'i eleştirdi.
http://www.hurriyet.com.tr/haluk-bilgin ... i-40100932
Müthiş bir açıklama bu..
Bu sözleri eleştiren de,zekanın/bilginin kırıntısı yoktur..
Doğada ahlak yoktur..

Kullanıcı avatarı
Kurnaz
Görüş: Monoteist
Edilen Teşekkür: 23 kere
Alınan Teşekkür: 17 kere

Re: Allah anadır..

Mesajgönderen Kurnaz » Pzt May 09, 2016 8:46 pm

Güzel demiş.
عليها تسعة عشر

Kullanıcı avatarı
harmonia
Edilen Teşekkür: 17 kere
Alınan Teşekkür: 12 kere

Mesajgönderen harmonia » Pzt May 09, 2016 8:47 pm

NOLAN yazdı:Haluk Bilginer'in açıklamaları tepki çekti..Haluk Bilginer'in verdiği röportajdaki açıklamaları sosyal medyada tepki çekti.
Resim
Ünlü oyuncu Haluk Bilginer’in son röportajında yaptığı açıklamalar sosyal medyanın gündemine oturdu. ‘Erkeğin iktidarından nefret ediyorum, Tanrı diye bir şey varsa kadındır’ diyen Bilginer’e sosyal medyadan tepki yağdı.
HEP ERKEK CÜMLELERİ

Oyuncu Haluk Bilginer, “Tanrı diye bir şey varsa kadındır. Allah baba değil, Allah anadır o. Allah, baba olamaz. Niye toprak ana diyoruz da Allah ana demiyoruz. Hep erkek cümleleri bunlar” dedi. Bilginer, “İçinden insan çıkaran bir insanı erkek kavrayamaz. 14. yüzyılda kadınları niye yaktık, biz sizi niye yaktık, sizden korktuğumuz için” diye konuştu.

Cumhuriyet’ten Ceren Çıplak’a konuşan Haluk Bilginer, “Erkeğin iktidarından nefret ediyorum, korkmak ne kelime… Dünyanın bu gidişatından çok korkuyorum. Korkmamak aptallıktır, insan olan korkar. Erkeğin de rahmi olsaydı, doğurabilseydi bu dünya çok daha mutlu bir dünya olurdu, savaş falan olmazdı. Kadın doğurduğu için yaşamın değerini biliyor, erkek yaşamın değerini bilmiyor. Öldürmeyi kahramanlık sanıyor” dedi.

Bilginer'in bu açıklamaları sosyal medyada günün en çok tartışılan konusu oldu. Binlerce kullanıcı Haluk Bilginer'i eleştirdi.
http://www.hurriyet.com.tr/haluk-bilgin ... i-40100932
Müthiş bir açıklama bu..
Bu sözleri eleştiren de,zekanın/bilginin kırıntısı yoktur..

Bu açıklamalardan Haluk Bilginer'in de ateist olduğu anlaşılıyor :)
Haluk bilginer gibi zeki,entelektüel bir sanatçının da müslüman olmasını beklemiyordum.
Zaten aklı başında bir insan en azından dinlerin tanrısına kesinlikle inanmaz.

Kullanıcı avatarı
NOLAN

Mesajgönderen NOLAN » Pzt May 09, 2016 8:58 pm

harmonia yazdı:Bu açıklamalardan Haluk Bilginer'in de ateist olduğu anlaşılıyor :)
Haluk bilginer gibi zeki,entelektüel bir sanatçının da müslüman olmasını beklemiyordum.

Belki ateisttir,bilmiyorum ama bir ateist ''tanrı diye birşey varsa'' demez..Yalnız bu kişi medyaya açıklama yaptığı için böyle söylemiş olabilir..
Dinsiz olduğu kesin ama :)
Doğada ahlak yoktur..

Kullanıcı avatarı
harmonia

Mesajgönderen harmonia » Pzt May 09, 2016 9:08 pm

NOLAN yazdı:
harmonia yazdı:Bu açıklamalardan Haluk Bilginer'in de ateist olduğu anlaşılıyor :)

Belki ateisttir,bilmiyorum ama bir ateist ''tanrı diye birşey varsa'' demez..Yalnız bu kişi medyaya açıklama yaptığı için böyle söylemiş olabilir..
Dinsiz olduğu kesin ama :)

Benim anladığım, bu söz ile tanrının zaten olmadığını ama illa bir tanrı arıyorsanız bunun anneler olduğunu belirtiyor. Bu söz ile tanrıya olasılık vermiyor gibi geldi :)

Kullanıcı avatarı
NOLAN

Mesajgönderen NOLAN » Sal May 10, 2016 7:37 pm

harmonia yazdı:Benim anladığım, bu söz ile tanrının zaten olmadığını ama illa bir tanrı arıyorsanız bunun anneler olduğunu belirtiyor. Bu söz ile tanrıya olasılık vermiyor gibi geldi :)

Müslüman olmadığı konusunda hemfikiriz ama :)
Çünkü bir müslüman bu lafları edemez..
Sözleri hem insancıl,hem rasyonel,hem de mitolojik olarak toprakla kurduğu bağlantı yüzünden doğru..Bu bakımdan son derece önemli ama görüldüğü gibi tepki almış..Çünkü bu ülke insanı SIĞ..
Doğada ahlak yoktur..

Kullanıcı avatarı
Kurnaz
Görüş: Monoteist
Edilen Teşekkür: 23 kere
Alınan Teşekkür: 17 kere

Mesajgönderen Kurnaz » Sal May 10, 2016 7:51 pm

Her seferinde başlığı "Allah anandır" diye okuyan tek ben miyim? :d
عليها تسعة عشر

Mr. Tanakh
Görüş: Pozitif Ateist
Edilen Teşekkür: 1 kere
Alınan Teşekkür: 14 kere

Mesajgönderen Mr. Tanakh » Sal May 10, 2016 7:56 pm

Adam Cosmos'u seslendirirken bile anlamıştır bu dinin ne halt olduğunu.

Kullanıcı avatarı
Tumagü İskicap
Görüş: Panenteist
Edilen Teşekkür: 3 kere
Alınan Teşekkür: 31 kere

Mesajgönderen Tumagü İskicap » Sal May 10, 2016 10:28 pm

Adam haklı. Doğa insanı doyuruyor her gün, oysa allah, aracılığında peygamber olmaksızın insanlarla iletileşim bile kuramıyor. Allah yeri gelmiş yaşayan 4 kişiden birine peygamberlik rolü yaptırtmış, onun da adı adem. Peygamberlik yaptığı kişiler ise karısı ve 2 çocuğu. İlk tarihten beri doğa her insana eşit davranıyor ama doğayı gasp etmeye yeltenen tanrılar ve peygamberleri, insanlara eşit davranmaktan hep uzaktalar. Tevrat Musa'dan 7 asır sonra rahipler tarafından yazılmış. Talmud'un ilk bölümü mişna'yı M.S. 135-220 tarihlerinde Rabi Yehuda HaNasi yazmış, diğer kısımlarını da başka birileri. İslamda allah sadece muhammede görünmekle yetinmeyip her insana eşit seviyede görünebilseydi, şimdi yıl olmuşken 2016, gökten koyun indiğine inanan, katırla göğe çıkıldığına inanan, kavanozdaki kılın, adamın neresinin kılı olduğunu bilmeden onu öperek sevap kazandığını sanan müslümanlar çağdaşlığa evrilirdi belki. Ayrıca doğa, canlılarla arasında iletişim kurmak için peygamberlere gereksinmeyen erdemli bir ilkeye sahiptir. Dinlerde bu erdem yoktur.
En son Tumagü İskicap tarafından Sal May 10, 2016 10:32 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
harmonia

Mesajgönderen harmonia » Sal May 10, 2016 10:32 pm

Mr. Tanakh yazdı:Adam Cosmos'u seslendirirken bile anlamıştır bu dinin ne halt olduğunu.

Hahah aynen :D

“Güncel Haberler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir