Diyanet'ten deizme karşı yol haritası

Her konuda haberler ve güncel olaylar.
Kullanıcı avatarı
seyn
Görüş: Dinsiz
Alınan Teşekkür: 3 kere

Diyanet'ten deizme karşı yol haritası

Mesajgönderen seyn » Cmt Eyl 22, 2018 12:33 pm

Diyanet'e göre gençlerin deizme yönelmelerinin sebebi kimi İslami internet siteleri imiş:

https://t24.com.tr/haber/diyanetten-dei ... asi,706130

Özellikle deizm konusunda başkanlığımıza birtakım sorular yöneltiliyor. Ama beni en çok şaşırtan sorular, aynı anda hem Müslüman hem deist olunabileceği imajı taşıyan sorular. Buradan gençlerin dini doğru öğrenmedikleri ortaya çıkıyor. Bu yanlış soruların en önemli nedeninin ise internetteki yanlış siteler olduğunu belirledik. Hatta bu sitelerin gençleri yanlış yönlendirmek için çalıştığını düşünüyoruz. Çünkü İslami terimleri kullanarak yönlendirme yapılıyor. Bu sitelerle ilgili gerekli çalışmalar mutlaka yapılmalı.

Çünkü İslami terimleri kullanarak yönlendirme yapılıyor. Bu sitelerle ilgili gerekli çalışmalar mutlaka yapılmalı. Soruna çözüm, en başta başkanlığımız olmak üzere din eğitimi veren kurumlarımıza düşüyor. Gençlerin aklına soru geldiğinde internete değil, din görevlilerimize başvurmalı, imamlarımıza sormalı.

Kullanıcı avatarı
AgnostikBey
Mesaj Panosu Yöneticisi
Görüş: Agnostik
Edilen Teşekkür: 242 kere
Alınan Teşekkür: 206 kere

Re: Diyanet'ten deizme karşı yol haritası

Mesajgönderen AgnostikBey » Cmt Eyl 22, 2018 1:48 pm

allah muhafaza (!)
"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım ilim ve akıldır." Mustafa Kemal Atatürk

“Güncel Haberler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir