Türkiye'deki Baskı Ortamı

Her konuda haberler ve güncel olaylar.
Natan
Görüş: Ateism
Alınan Teşekkür: 3 kere

Türkiye'deki Baskı Ortamı

Mesajgönderen Natan » Çrş May 03, 2017 10:53 am

Bugün gazeteleri, haberleri, aktuel olan her medya ortami ve toplum birey sosyal yasam ve iliskileri bize bir seyi dikte ediyor. Cahillik ve dinsel yoneliiminin baskici totaliter, teokratik rejim baski ve zulmunu.

Birakin siyaseti, insanlarin zihni tvlerde pompalanan cahilligin saldirisi altinda. Diziler, evlendirme programlarinin izlenirligi, acun medyanin turk halkina eziyeti, ortak yasarlarimizin bu aptallik karsisinda gericilesmesi, dusunememesi, kendisine verileni alma hevesi bunlara bir kac ornektir.

Kurdistanda sehirlerin yikilmasi, genclerin ve yaslilarin oldurulup ustelik bunun siyasi malzemeye donusturulmesi, sert soylemlerin uzerine yapilan carklar, ikiyuzlulukler ve saglam bir politik durusun sergilenememesi, acilara ortak olunamamasi; olundugu taktirde arkadaslarim ne der endisesi..

Kiz arkadasimla ayni evdeyim bu aralar.
Yoneticinin kapiyi gozetleyip her ciktigimizda kapiyi acip terslemesi yada imalarda bulunmasi..(burasi seviyeli bir apartmandir, evlilik disi iliskilere izin verilmez, siz evli misiniz yoksa genc sizin akrabaniz mi gibi DANGALAKCA muameleye tabi tutulmak.

Ulan sana ne diyeceksin, kavga edeceksin, basin belaya girecek.

Bu nasil bir nehin tutulmasi, nasil baski ve cahilliktir!

Ulke bizim sosyal yasam ve iliskilerimize dahi nufuz etmekte, bu gericiligi ise saray rejimi beslemekte, zihinleri koreltip, anasini sikmektedir.

Bu, bir gericiliktir.
Bu artik beyinlerin olumudur.

Hukuksuzluklar, adaletsizlik ve esittsizlik, vurdumduymazlik ve aptallik bizim yasam alanimiza dahi nufuz ediyor ve karisiyor. Biz nasil bir ulkede yasiyoruz. Baskalarinin yatak odasina dahi karismakta sorun gormuyor, her boka maydonoz olma hevesi gosteriyoruz. Ustelik toplumun sorgulayan ve refleks gosteren sinirleri uyusturulmusken, bu kayitsizlik canimizi sikmakta, nefes almamizi zorlastirmaktadir.

Nasil bir ulkede yasiyoruz?
Buna mecbur muyuz?

Tv kanallari, gazeteler ve salak insanlarin cogunluk sesi uyarinca beslenen bu cahil kesim, kendinden olmayanlarin hayatlarina karismaya, yonlendirip sekillendirmeye o kadar hevesli ki! Sanki bu ozel hayata iliskin soz soyleme hakki varmis gibi ortaya cikiyor.

Anani mi becerdi bu sekuler yasamda nees almaya calisanlar ki, baskalarinin yatak odasina kadar gitmeyi, fikrini ifade etmeyi bir HAK SANIYORSUN?

Okuyan gericilere bir mesajim yok. Zaten sifat tanimlamasi yukaridadir.

Halkin beyni, zihni uyusmustur.

Uyustugu gibi, toplum baskisina yonelik devlet aygiti ile beslenen bir zurriyet ortaya cikmistir. Biz bu salakligin altinda ezilecek degiliz. Tek derdimiz insanca yasamaktir.

Natan

Re: Türkiye'deki Baskı Ortamı

Mesajgönderen Natan » Prş May 04, 2017 11:19 pm

Bu konunun basligi neden degistirildi?

Selamlar

Kullanıcı avatarı
AgnostikBey
Mesaj Panosu Yöneticisi
Görüş: Agnostik
Edilen Teşekkür: 230 kere
Alınan Teşekkür: 199 kere

Mesajgönderen AgnostikBey » Cum May 05, 2017 10:45 am

Sitemizde siyasi içerikli paylaşımlar yapılınca neler olabileceği kurallarımızda açıkça belirtilmiş durumda. Ancak kendi inisiyatifimle söz konusu bu içeriği ve benzer başlık ve içerikleri sitemizde (şu an için) tutuyorum, bilginize.
"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım ilim ve akıldır." Mustafa Kemal Atatürk

Natan

Mesajgönderen Natan » Cum May 05, 2017 10:24 pm

AgnostikBey yazdı:Sitemizde siyasi içerikli paylaşımlar yapılınca neler olabileceği kurallarımızda açıkça belirtilmiş durumda. Ancak kendi inisiyatifimle söz konusu bu içeriği ve benzer başlık ve içerikleri sitemizde (şu an için) tutuyorum, bilginize.

Ne demissiniz?

"Siyasi tartışma içerikli mesaj yazmak ve başlık açmak resmi uyarı sebebidir. Tekrarlanması halinde üye süresiz uzaklaştırılır."

Demekki siyasi/politik icerikli konular "spam" ve "reklam" iceren iceriksiz iletilerle birlikte degerlendiriliyor. Ayrica anladigim kadari ile uyari ve diger moderasyon eylemlerini doguruyor.

Neden?

"Akp/saray rejimi ve baskisi" dedim diye editliyorsunuz? Yasadisi bir soylem midir? Ustelik politik konularin gundeme gelmesinin ne zarari olabilir ki? Mizah, edebiyat, sanat, din var da politika neden olmasin ki?

Site sizin, istediginizi yapabilir, secebilirsiniz, saygi duyarim da bir kullanici olarak bunlari merak ediyorum.

Kullanıcı avatarı
AgnostikBey
Mesaj Panosu Yöneticisi
Görüş: Agnostik
Edilen Teşekkür: 230 kere
Alınan Teşekkür: 199 kere

Mesajgönderen AgnostikBey » Cum May 05, 2017 10:51 pm

Herhangi bir parti hakkında konuşmak söz konusu durum burada. Bu iktidar partisi için de olabilir, Atatürk'ün partisi için de olabilir. Durum bundan ibaret.
"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım ilim ve akıldır." Mustafa Kemal Atatürk

“Güncel Haberler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir