Küresel Cihadçılar

Forumun diğer kısımlarında yer alamayacak tüm konu başlıkları.
Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Edilen Teşekkür: 17 kere
Alınan Teşekkür: 53 kere

Küresel Cihadçılar

Mesajgönderen Engse Hohol » Prş Ara 22, 2016 7:38 pm

Küresel Cihadçılar şu anki iktidar sayesinde Türkiye'nin desteğini almış durumdalar. Cihadçılar propaganda malzemesi olarak Bana Alabed adlı küçük bir kız çocuğunu kullanıyorlar. idlib'e tahliye olduktan sonra Türkiye'ye gelen Bana Alabed, ailesi ile birlikte Ankara'da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü. Sürekli Halep'de yaşamış ve hiç ingilizce eğitim almamış 7 yaşındaki bir kız çocuğu Bana Alabed, Twitter'a ingilizce ve arapça kusursuz bir dilbilgisiyle nasıl tweet yazabiliyordu? Müslümanlar kolayca tav olduları için sorgulamıyorlar bunu ama ortada bir gerçek var; 7 yaşındaki Bana Alabed'in yazdığı tweetler, aslında yetişkin cihadçılar tarafından yazılıyordu. Bana'nın twitter hesabıyla İngilizler tarafından finanse edilen Beyaz Miğferler - White Helmets adlı sivil toplum kuruluşu arasında güçlü bir ilişki var.

► Show Spoiler

Cihatçı Ghassan Alabed ve kızı Bana Alabed, Halep'den gelerek Beştepe Sarayında konuk edilmeleri, Türkiye'nin teröre verdiği desteği göstermektedir. Normalde 7 yaşındaki çocukların, ingilizce ve arapça dilbigisine bakılmaksızın Twitter ve diğer sosyal medya hesaplarını yasal olarak edinemezler ama Bana Alabed istisna tutulmuş ki propaganda malzemesi olarak kullanılabilsin. Böyle yaptılar, 7 yaşındaki bir kız çocuğunu mağdur pozlarıyla servis ettiler. Ve bunu bilen hükümet, o propagandacı Teröristler ile işbirliği yapan bir hükümet olmuştur ki Dünya'da örnek gösterebileceğimiz ölçütü bulunamayabilir. Müslümanlar yalan ile beslenmekten vazgeçmedikçe zafer elde etmeleri umulası değildir.

Kullanıcı avatarı
Tumagü İskicap
Görüş: Panenteist
Edilen Teşekkür: 3 kere
Alınan Teşekkür: 31 kere

Re: Küresel Cihadçılar

Mesajgönderen Tumagü İskicap » Cmt Ara 24, 2016 7:05 am

Sefter Taş ve Fethi Şahin adlarında iki askerimizi IŞİD infaz etti dün akşam. 15 ay önce bu 2 askerimiz Işid tarafından kaçırıldıktan sonra haber alınamamıştı doğru dürüst. 15 ay esir tutulmak uzun bir zaman. Yakılan bu askerler hakknıda gerçek mi, değil mi kesin bilgi yok. Hükümet video'nun gerçekliğini araştırıyor. Sefter Taş hakkında ise malesef TSK ne tür girişimlerde bulunmuş onu da bilmiyoruz. IŞİD'in Konstantiniyye dergisinde 4 ay önce bir röportajda Sefter Taş, kendisini kurtarmak için Selahattin Demirtaş, Suriye'nin Kürt lideri Salim Müslim ve Abdullah Öcalan dan yardım istemişti; "beni islam devleti mücahitleri ile değiştirin" demişti. Türk askeri olmasına rağmen Kürt liderlerden yardım istemesi biraz tuhafdı. Ama onun psikolojik dünyasından asla bakamayacağımız için ne desek boş. Basının bu şekilde susturulması olayı daha derin kuşkulandırıyor. Ve hükümet, IŞİD’in Türk askeri yaktığını iddia ettiği video'yu incelemekle geçirdiği zamanı, ışid ile iletişim kurarak yapmasını beklerdim ben. Sanki daha önce hiç iletişim kurmamışlar gibi, akp hükümeti asker yakma iddiasını video incelemeyle çözüme kavuşturmaya koyulması da bir başka tuhaflık.

Kullanıcı avatarı
Shutur Nahundi
Edilen Teşekkür: 2 kere
Alınan Teşekkür: 6 kere

Mesajgönderen Shutur Nahundi » Pzr Ara 25, 2016 12:06 am

Yakılan askerlerden biri Serter Taş veya Sefter Taş adlı TSK askeri.
IŞİD'in 1 Eylül 2015'te kaçırdığı TSK askeri Serter Taş 16 aydır örgütün elinde rehin tutuluyordu.
16 aydır kurtaramadığın askeri zaten ölü kabul etmişsin demek değilmidir?

Kullanıcı avatarı
Cercis Hz Circis
Edilen Teşekkür: 2 kere
Alınan Teşekkür: 3 kere

Mesajgönderen Cercis Hz Circis » Cmt Oca 07, 2017 1:33 pm

Sınır ötesi operasyonlarda kayıp vermek canımızı acıtıyor evet ama her hafta Kilis ve Gaziantep'e düşen IŞİD tecavüzlerini önlemenin başka yolu yoktu. Dilerim Suriye, egemenliğini tamamen elde ederek AKP ve Rusya'nın hengamesinden de kurtulur.

“Genel Tartışma Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir