Yurt dışında çalışma izni

Forumun diğer kısımlarında yer alamayacak tüm konu başlıkları.
Kullanıcı avatarı
derek
Görüş: Ateist Liberal
Edilen Teşekkür: 8 kere
Alınan Teşekkür: 9 kere

Yurt dışında çalışma izni

Mesajgönderen derek » Cmt Oca 16, 2016 11:52 am

Merhaba arkadaşlar. Yurt dışında çalışmak istiyorum uzun zamandır Amerika vizelerini araştırıyorum ama durumum göz önüne alındığında imkansız görünüyor. Özellikle son zamanlarda ülkemden de insalarından da soğudum. Her gün din zırvalarından, demagojiden, cehaletten psikolojim bozuldu. Yalnız ben değil kutuplaştığımız şu günlerde sağlıklı insan kaldığını sanmıyorum. PKK bir yandan işid bir yandan hızla ortadoğu ülkesi oluyoruz. Öyle görünüyor ki 2023 e kadar şeri kanunlara göre yönetilen bir monarşik bir başkanlık sistemi gelecek. Cuma tatili,harem selamlık gibi kanun teklifleri kafamızı şişirecek, gündemi oyalayacak.

Artık ne bu ülkeye çalışıp hizmet vermek ne de diyanet,TRT vs. adı altında bir kuruş vergi vermek istemiyorum. kulakları patlatan ezan sesini de, dindarların bitmek tükenmek bilmeyen mağduriyet alanlarını da duymak istemiyorum. 26 yaşındayım ekonomik durumum iyi sayılır, bana yol gösterecek yurt dışında yaşayan kanunları bilen arkadaşlar var mı?
Düşmanlarım zaten beni tanıyordu belki bir dost görür diye kendimi açık etmeye karar verdim.

Kullanıcı avatarı
Philae
Görüş: Ateist
Edilen Teşekkür: 24 kere
Alınan Teşekkür: 28 kere

Re: Yurt dışında çalışma izni

Mesajgönderen Philae » Pzr Oca 17, 2016 12:16 am

hocam nerede yaşadığınızı unutmayın. dışarıdan arap ülkesi olarak görülen, bilinen, suriye'den farksız bir ortadoğu ülkesiyiz. her gün bir katliam, saldırı, bombalı eylem yaşanır oldu. abd'nin böyle insanı olan ülkeden, bir insan alacağını düşünmüyorum... durumunuz iyiyse bir abd'li ile sahte evlilik yapın. çok vazgeçilmez olmanız ya da abd'nin işine yarayacak yeteneklere sahip olmanız lazım. yoksa vize bile vermezler. ki kalıcı olarak asla yerleşemezsiniz.

Kullanıcı avatarı
atheist
Edilen Teşekkür: 32 kere
Alınan Teşekkür: 23 kere

Mesajgönderen atheist » Pzr Oca 17, 2016 5:40 pm

derek yazdı:Merhaba arkadaşlar. Yurt dışında çalışmak istiyorum uzun zamandır Amerika vizelerini araştırıyorum ama durumum göz önüne alındığında imkansız görünüyor. Özellikle son zamanlarda ülkemden de insalarından da soğudum. Her gün din zırvalarından, demagojiden, cehaletten psikolojim bozuldu. Yalnız ben değil kutuplaştığımız şu günlerde sağlıklı insan kaldığını sanmıyorum. PKK bir yandan işid bir yandan hızla ortadoğu ülkesi oluyoruz. Öyle görünüyor ki 2023 e kadar şeri kanunlara göre yönetilen bir monarşik bir başkanlık sistemi gelecek. Cuma tatili,harem selamlık gibi kanun teklifleri kafamızı şişirecek, gündemi oyalayacak.

Artık ne bu ülkeye çalışıp hizmet vermek ne de diyanet,TRT vs. adı altında bir kuruş vergi vermek istemiyorum. kulakları patlatan ezan sesini de, dindarların bitmek tükenmek bilmeyen mağduriyet alanlarını da duymak istemiyorum. 26 yaşındayım ekonomik durumum iyi sayılır, bana yol gösterecek yurt dışında yaşayan kanunları bilen arkadaşlar var mı?

Çoğumuzun ruh halini özetlemişsin

Senin yaşında olsaydım, ben de bir dakika durmak istemezdim bu ülkede.

Amerika olmazsa,Avustralya'yı düşün derim.

http://melburn.bk.mfa.gov.tr/ShowInfoNo ... ?ID=121499
Bir ateist, hayatı boyunca düzinelerce kitap okur ve öğrenecek çok şeyi olduğunu düşünür...
Bir teist ise, yarım yamalak okuduğu tek bir kitap ile ,hayatın bütün sırlarını çözdüğüne inanır..

Kullanıcı avatarı
Firavun
Moderatör
Görüş: Dinsiz
Edilen Teşekkür: 70 kere
Alınan Teşekkür: 105 kere

Mesajgönderen Firavun » Çrş Şub 24, 2016 12:12 am

@derek
ABD için green card kurasına başvurabilirsin. Türkiye için kotası birçok ülkeye göre daha iyi. Başvuru çok kolay ve para ödemiyorsun.

Adresi:
http://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/diversity-visa/instructions.html

Bu link ABD hükümetinin resmi green card lottery (diğer adıyla diversity visa programı) başvuru sayfasıdır. Sakın başka şirket veya web sayfasından başvuru yapma, çok fazla tuzak var.

Bu seneki başvurulara ilişkin Türkçe bilgiler için: http://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DV-Instructions-Translations/DV-2017-Instructions-Translations/DV%202017%20Turkish%20Translations.pdf

Başvurular her sene yalnızca ekim ayı içinde yapılıyor ve sonuçlar ertesi sene mayıs ayında açıklanıyor.

Çıkarsa haber ver, sonrası için daha ayrıntılı bilgi veririm.

İyi şanslar

Kullanıcı avatarı
derek
Görüş: Ateist Liberal
Edilen Teşekkür: 8 kere
Alınan Teşekkür: 9 kere

Mesajgönderen derek » Çrş Şub 24, 2016 7:58 pm

Firavun yazdı:
@derek
ABD için green card kurasına başvurabilirsin. Türkiye için kotası birçok ülkeye göre daha iyi. Başvuru çok kolay ve para ödemiyorsun.

Adresi:
http://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/diversity-visa/instructions.html

Bu link ABD hükümetinin resmi green card lottery (diğer adıyla diversity visa programı) başvuru sayfasıdır. Sakın başka şirket veya web sayfasından başvuru yapma, çok fazla tuzak var.

Bu seneki başvurulara ilişkin Türkçe bilgiler için: http://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DV-Instructions-Translations/DV-2017-Instructions-Translations/DV%202017%20Turkish%20Translations.pdf

Başvurular her sene yalnızca ekim ayı içinde yapılıyor ve sonuçlar ertesi sene mayıs ayında açıklanıyor.

Çıkarsa haber ver, sonrası için daha ayrıntılı bilgi veririm.

İyi şanslar

Cevabınız için teşekkürler. bu yıl ilk kez başvurmuştum fakat çıkma ihtimali çok düşük. Amerika benim de hayallerimi süslüyor ama hiç ihtimal vermiyorum lottery'nin bana vuracağına. garanti bir ülke arıyorum 2016 sonuna kadar nereye olursa gideceğim.
Düşmanlarım zaten beni tanıyordu belki bir dost görür diye kendimi açık etmeye karar verdim.

Kullanıcı avatarı
atheistable
Edilen Teşekkür: 35 kere
Alınan Teşekkür: 34 kere

Mesajgönderen atheistable » Prş Şub 25, 2016 1:12 am

Aslinda Rusya iyi bir secenek olurdu eskiden vizesiz gidiliyormus ama dis politikada battikca caresizlikten ne yapacagini bilemeyen bu gerizekalilar üstüne bir de (marifetmis gibi) rus savas ucagini düsürünce o olanak ta ortadan kalkti malesef.

Bu avrupa da ayri bir gerizekali. Zamaninda doldurdular dincileri arap ülkelerinden ve türkiyeden kendi ülkelerine (secimlerde Hollanda'nin halini gördünüz) ve o ülkelerine aldiklari güruh buranin yasam tarzina uyum saglamamakta diretiyor. böyle olunca da bunlar da simdi de mizmizlaniyorlar. Isin kötüsü avrupa'daki sagci akimlari tetikliyor bu durum ve bu yüzden buradaki yasama gayet güzel uyum saglayan demokrat aydin kisiler de bu durumdan nasibini aliyor.
Sunu söylemeden de gecemeyecegim burda (almanya) bi tane milliyetci var herif bmw sinin arka camina koskoca osmanli tugrasi yapistirmis ama hic sorgulamiyor ya en basitinden kullandigin araba alman arabasi kime neyle hava atiyorsun. Senin bir kere bu ülkede ne isin var? O kadar seviyorsan yasasana kendi ülkende. Bide memleket hasreti bilmem ne zart zurt edebiyati cekerler. Kendi ülkelerinde ya sev ya terk et derler insanlara. Terk etmek isteyen bir sürü insan var ama imkanlari yok iste bu öküzler gibi binlercesiyle malesef ayni havayi solumak zorunda kaliyorlar. Ha bu bahsettigim birde burdaki sosyal demokratlara oy vermezler mi tam trajikomik.
Ya biliyorum konudan cok uzaklastim ama biraz icimi döktüm cok dolmusum kusura bakmayin.

Kullanıcı avatarı
AgnostikBey
Mesaj Panosu Yöneticisi
Görüş: Agnostik
Edilen Teşekkür: 230 kere
Alınan Teşekkür: 199 kere

Mesajgönderen AgnostikBey » Pzr Tem 17, 2016 6:18 pm

Atheist'in paylaştıgi bilgilerle Avustralya benim de ilgimi çekiyor açıkçası. Akademisyen olarak yakın gelecekte düşünebilirim. Başlığı sabitledim arkadaşlar. Farklı ülkeler için de paylaşımlar devam edebilir...
"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım ilim ve akıldır." Mustafa Kemal Atatürk

Pulsar
Görüş: Ateist
Edilen Teşekkür: 14 kere
Alınan Teşekkür: 14 kere

Mesajgönderen Pulsar » Sal Ağu 09, 2016 9:36 am

Bu noktada çalışmalar yapılıyor arkadaşlar. Şu an sığınma başvurularının gerekçeleri konusunda destek almaya çalışıyoruz. Avrupa Birliği Parlamentosu, AAI ve CFI ile irtibatta olan arkadaşlar var. Özellikle şu an ülkede seküler kişilerin endişe içinde olduğunun farkındalar. Hatta Parlamentodan bir kaç kişi Ateizm Derneği'nin darbe girişimi nedeniyle iptal ettiği etkinleri paylaştı, sesimizi duyurmaya çalıştı.
AAI'nin güncel başkanı da durumun son derece farkında. Kendisi de aynı pozisyonda Türkiye'den Kanada'ya sığındı. Ondan da destek almaya çalışıyoruz.
Şu an için detay yok elimde, ilk etapta bu kuruluşların desteği ile açılacak sığınma başvurularının haklı gerekçesi olduğunu kabul ettirmek gerekiyor.

Tabi bu süreç garantili bir süreç değil, bu nedenle bireysel olarak yapılabilecek şeyler de yapılmalı.

Kullanıcı avatarı
Shutur Nahundi
Edilen Teşekkür: 2 kere
Alınan Teşekkür: 6 kere

Mesajgönderen Shutur Nahundi » Pzr Ara 25, 2016 3:15 pm

Ben de Kanada göçmenlik başvurusu peşine heveslendim ve girişimim oldu bir zara ama olumlu sonuçlanmadı benimki. Canada skilled worker olarak gitmek için çalıştığınız meslek koluyla ilgili sigorta prim sayısına kadar inceliyorlar. Kanada'ya işçi veya göçmen olarak gitmek için 1 yıllık hazır paranızın da olduğunu kanıtlamak zorundasınız. Bu nedenle en kolay yol öğrenci olarak gitmek.

Mr. Tanakh
Görüş: Pozitif Ateist
Edilen Teşekkür: 1 kere
Alınan Teşekkür: 14 kere

Mesajgönderen Mr. Tanakh » Pzr Ara 25, 2016 6:28 pm

Hırvatistan'a nasıl gidebiliriz?

“Genel Tartışma Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir