Yurt dışında çalışma izni

Forumun diğer kısımlarında yer alamayacak tüm konu başlıkları.
Natan
Görüş: Ateism
Alınan Teşekkür: 3 kere

Re: Yurt dışında çalışma izni

Mesajgönderen Natan » Cum Mar 31, 2017 12:26 am

Hirvatistan'a ancak vize ile gidebilirsin. Vize olmadan girmen mumkun degil. Sirbistan'a ise pasaport yeterli. Een az 6 aylik olmali ki refüze edilen Inadmissible kategorisinde sayilmayasin.

Dunyanin pek cok ulkesini gezmis biri olarak merak ediyorum. Neden Hirvatistan?

Arayis
Görüş: Capitalism/ Liberty
Edilen Teşekkür: 11 kere
Alınan Teşekkür: 11 kere

Mesajgönderen Arayis » Sal Nis 30, 2019 5:29 pm

Benim tanidigim bir aile 3 kisi olarak greencard kazanmis. Virginia'da yasiyorlardi en son. Green card ucretsiz basvuru yapiliyor diye duydum. Firavunun verdigi linki daha once de gormustum. Ilgilenen denemeli bence. Green card icin evliligi dusunmeyin. Karsi tarafi da kandirmayin. Anlasma yapsaniz bile Birlesik Devletleri kandirmis olursunuz. Bu ise hem basinizi belaya sokan zorlu bir surec olur hem de durust ve erdemli davranmamis olursunuz. Universite deneyin, Ph.d.deneyin (Ben suan calismalarimi Ph.d yonde surduruyorum, kaliteli bir egitim icin benzer ulkeleri deneyiniz) severek saygi duyarak evlenin, dil okulu da bulunabilir. Ben, American vatandasiyim, Amerika ile ilgili sorunuz olursa, bilgim dahilindeyse cevaplamaya calisirim. Esim de Abd'li bir avukat, bilmezsem ona sorabilirim. Fakat hic bir sekilde illegal yada durust olmayan bir davranisa yonelik sorulari cevaplamam.

Arayis
Görüş: Capitalism/ Liberty
Edilen Teşekkür: 11 kere
Alınan Teşekkür: 11 kere

Mesajgönderen Arayis » Pzt Eyl 16, 2019 8:44 pm

Saygideger forum uyeleri,

Her ne kadar sorulmamis olsa da, gunun birinde birine lazim olur dusuncesiyle Green card yada vatandaslik hakkinda onemli bir hatirlatma yapmak istiyorum. Bir gun olur da ABD'ye evlilik yada egitim dolayisiyla gelir ve oturum almak isterseniz, Turkiye'de her hangi bir Komunist yada Sosyalist yada "solcu" sayilan parti, kurum, kurulus yada organizasyona kayitli iseniz, bir diger ifade ile, bu organizasyonlarla organik bir baginizin bulunmasi Amerika Birlesik Devletlerinde hic bir sekilde Green Card yada bir oturum, izin, permission en onemlisi de vatandaslik alamayacaginiz anlamina gelir.

Tkp, HKP, ODP yada ismini hatirlayamadigim partiler Turkiye'de elbette yasal bir zemine sahip olsa da, bu ve benzeri parti uyelikleri yada herhangi bir bag-iliski, Abd' icin kalici ve kesin bir tehtittir. Maalesef ozgurlukler ulkesi olan ABD' bu konuda hic bir tolerans tanimiyor. Green Card- oturum yada vatandaslik talepleri kabul edilmiyor. Bu kesin bir kuraldir.

Sadece bilginiz olsun yada bu yonde bir planiniz varsa diye hatirlatmak istedim.

Saygilarimla

“Genel Tartışma Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir