İspanyol başpiskopos aile içi şiddetten "itaatsiz kadınları" sorumlu tuttu

Hıristiyanlıktan neopaganizme kadar çok çeşitli konularda tartışmalar.
Kullanıcı avatarı
Tasvir-i Efkâr
Alınan Teşekkür: 8 kere
İletişim:

İspanyol başpiskopos aile içi şiddetten "itaatsiz kadınları" sorumlu tuttu

Mesajgönderen Tasvir-i Efkâr » Prş Oca 07, 2016 1:59 am

İspanyol başpiskopos aile içi şiddetten "itaatsiz zevceleri" sorumlu tuttu. Kadınların boşanma talebinde bulunmayarak dayak yemekten ve fiziksel istismardan korunabileceklerini söyledi. Toledo katedralinde verdiği vaazda ayrıca "şipşak boşanmaları" da eleştirdi. Toledo Başpiskoposu Braulio Rodriguez, bunu "maço bir tepki" olarak nitelendirdi. Geçen yıl İspanya'da 56 kadın, aile içi şiddet yüzünden öldürülmüştü.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/news/article ... l-facebook

Resim

Kullanıcı avatarı
Philae
Görüş: Ateist
Edilen Teşekkür: 24 kere
Alınan Teşekkür: 28 kere

Re: İspanyol başpiskopos aile içi şiddetten "itaatsiz kadınları" sorumlu tuttu

Mesajgönderen Philae » Çrş Oca 13, 2016 11:57 pm

insan gerçekten hayret ediyor...

Kullanıcı avatarı
Mems
Görüş: Yıldız Tozu
Edilen Teşekkür: 68 kere
Alınan Teşekkür: 58 kere

Mesajgönderen Mems » Sal Mar 22, 2016 8:43 pm

Bu insanlar birde cennet anaların ayağı altındadır diyorlar kadınların duyguları o kadar bastırılıyor ki kadın yalnız başına düşünemiyor bile korkuyor, kadınların özgürlüğünü istemiyorlar tüm dinlerin ortak noktası kadınların aşağılanması bu doğru bir tespit, tüm din kitaplarını okuyun erkek bir tanrı hissedeceksiniz.
Çoğunluk her zaman bir şeylere inanmanızı ister,çok az insan gerçekler den bahseder, çünkü gerçekler zihni rahatsız eder, ama bu haz inanmaktan daha lezzetlidir ve cesaret ister, iki türlüde yaşarsınız biri hakikatle diğeri yalanlarla biter.

Kullanıcı avatarı
AgnostikBey
Mesaj Panosu Yöneticisi
Görüş: Agnostik
Edilen Teşekkür: 230 kere
Alınan Teşekkür: 199 kere

Mesajgönderen AgnostikBey » Sal Mar 22, 2016 8:47 pm

bizimkiler(!) daha dengesiz ve sapkın. Ayrıca kaç "bi kere" bakana sormak lazım :evil: Buzdağının görünen kısmı bu sadece. Temelleri çürük çünkü. Talak 4'ü hatırlayın.

http://nediyor.com/bakan-ensar-vakfina- ... -bir-olay/
"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım ilim ve akıldır." Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Mems
Görüş: Yıldız Tozu
Edilen Teşekkür: 68 kere
Alınan Teşekkür: 58 kere

Mesajgönderen Mems » Sal Mar 22, 2016 10:02 pm

Kilit nokta şurası daha doğrusu benim kafama sürekli takılan, kusursuz bir yaratacı olacak ama bu kadar çelişkili şeyler yazacak? İnsan inandığı şeyi bu kadar küçültmemeli hiç bir dine inanmayan bir insan olarak, tanrı bu olmamalı diyorum.

Bence dinsizler dindarlardan daha çok değer veriyor insanların kafasındaki tanrı figürüne neden mi? Çünkü onda mükemmellik arıyor dinsizler bu iyi bir şey.

Herhangi bir dine inanan biri tarafından dikkate alınması gereken bir durum bu.
Çoğunluk her zaman bir şeylere inanmanızı ister,çok az insan gerçekler den bahseder, çünkü gerçekler zihni rahatsız eder, ama bu haz inanmaktan daha lezzetlidir ve cesaret ister, iki türlüde yaşarsınız biri hakikatle diğeri yalanlarla biter.

“Diğer Dünya Dinleri, İnanışları, Öğretileri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir