İslam Bataklığı

İslam dinine getirilen eleştiriler ve yanıtlar ile düzeyli tartışmalar.
Zeus
Alınan Teşekkür: 8 kere

İslam Bataklığı

Mesajgönderen Zeus » Pzr Ara 20, 2015 12:18 pm

Bu bataklığı sürüklenen insanların işi çok zordur. Çoğu insan bu bataklıktan kurtulamaz.
İslamın yer aldığı hiçbir ülkede huzur ve barışın olmaması sebebi bu bataklıktır.
İslam cehaletten beslenir. Terörizm bataklıkta üreyen sinek gibidir. Terörizmden kurtulmak için İslam bataklığının kurtulmak gerekir.

Kuran ayetlerinin yarattığı en sakıncalı sonuç, insan beyninin körlenmesi, düşünme gücünün yitirilmesi ve bu nedenle kişinin fikren gelişemez, akılcı yönde iş göremez durumlara sürüklenmesi şeklinde kendisini belli eder.

DÜSÜNMEYECEKSIN - SORMAYACAKSIN
MAİDE-101 - Diyanet Vakfi: Ey iman edenler! Açıklanırsa hoşunuza gitmeyecek olan şeyleri sormayın. Eğer Kur'an indirilirken onları sorarsanız size açıklanır. (Açıklanmadığına göre) Allah onları affetmiştir. (Siz sorup da başınıza iş çıkarmayın). Allah çok bağışlayıcıdır, aceleci değildir.
KEHF-70 - Diyanet Vakfi: (O kul:) Eğer bana tâbi olursan, sana o konuda bilgi verinceye kadar hiçbir şey hakkında bana soru sorma! dedi.
ASLA SÜPHE ETMEYECEKSIN
Bakara suresi -147 -O hak, Rabbindendir. Artık şüpheye düşenlerden olma sakın!
Ali imran suresi -60 -Bu hak (gerçek) senin rabbindendir, o halde şüphecilerden olma.
HER SÖYLENENE INANACAKSIN
A'RAF Suresi 158 - Diyanet İşleri (eski): De ki: 'Ey insanlar! Doğrusu ben, göklerin ve yerin hükümranı, O'ndan başka tanrı bulunmayan, dirilten ve öldüren Allah'ın, hepiniz için gönderdiği peygamberiyim. Allah'a ve okuyup yazması olmayan, haber getiren peygamberine -ki o da Allah'a ve sözlerine inanmıştır- inanın; ona uyun ki doğru yolu bulasınız.'
ITAAT EDECEKSIN
NİSA Suresi 59 - Diyanet Vakfi: Ey iman edenler! Allah'a itaat edin. Peygamber'e ve sizden olan ülülemre (idarecilere) de itaat edin.
HERSEYIN ALIN YAZIN OLDUGUNA INANACAKSIN
İSRA Suresi 13 - Diyanet Vakfi: Her insanın amelini (veya kaderini) boynuna bağladık. İnsan için kıyamet gününde, açılmış olarak önüne konacak bir kitap çıkarırız.
HERSEYIN ALLAH TAN GELDIGINE INANACAKSIN
“İyilik de kötülük de hepsi Allah’tandır.” (Nisa,78)
AC KALSANDA SÜKREDECEK INSYAN ETMEYECEKSIN
BAKARA-152 için Öyle ise Beni zikredin ki Ben de sizi zikredeyim. Ve Bana şükredin ve Beni inkâr etmeyin.
İSRA-30.Şüphesiz Rabbin, dilediğine rızkı bol bol verir ve kısar.Çünkü O, gerçekten kullarından haberdardır ve onları görmektedir.
NE YASARSAN YASA SABREDECEKSIN
BAKARA-153: Ey iman edenler! Sabrederek ve namaz kılarak Allah’tan yardım dileyin.
"Allah'a karşı vazifelerinize gücünüz yettiği kadar dikkat edin. Dinleyin, itaat edin, kendi iyiliğinize olarak (mallarınızı Allah uğrunda) harcayın" (Teğâbün, 64/16)

SAVAŞIN

Bakara Suresi 216 Ayet - Savaş size farz kılındı, gerçi o size hoş gelmez. Olabilir ki siz, bir şeyden hoşlanmazsınız; oysa ki o sizin için bir hayırdır. Yine olabilir ki, siz bir şeyi seversiniz, oysaki o sizin için bir kötülüktür. Allah bilir, siz bilmezsiniz.
Âl-i İmrân Suresi 13 Ayet - Hiç şüphesiz karşı karşıya gelen iki toplulukta size bir âyet, bir işaret ve ibret vardır. Onlardan biri Allah yolunda savaşıyordu, öbürü de kâfirdi ve karşılarındakini göz kararıyla kendilerinin iki katı görüyorlardı. Allah da gönderdiği yardımla dilediğini destekliyordu. Gören gözleri olanlar için elbette bunda apaçık bir ibret vardır.
Âl-i İmrân Suresi 121 Ayet - Hani sen sabah erkenden müminleri savaş mevzilerine yerleştirmek için ailenden ayrılmıştın. Allah, hakkıyla işiten ve bilendir.
Nisâ Suresi 74 Ayet - O halde geçici dünya hayatını, ebedî ahiret hayatı karşılığında satacak olanlar, Allah yolunda savaşsınlar. Her kim Allah yolunda savaşır da öldürülür veya galip gelirse, her iki durumda da biz ona yarın pek büyük bir mükafat vereceğiz.
Nisâ Suresi 75 Ayet - Hem size ne oluyor ki, Allah yolunda: "Ey Rabbimiz! bizleri bu halkı zâlim olan memleketten çıkar, tarafından bizi iyi idare edecek bir sahip ve bize katından bir kurtarıcı gönder" diye yalvarıp duran zayıf ve zavallı erkekler, kadınlar ve çocukların kurtarılması uğrunda savaşa çıkmıyorsunuz?
Nisâ Suresi 84 Ayet - (Ey Muhammed) Allah yolunda savaş! Sen ancak kendi yaptığından sorumlusun. Müminleri de savaşa teşvik et. Umulur ki, Allah kâfirlerin gücünü kırar. Hiç şüphesiz ki Allah kuvvet ve kudretçe çok daha güçlü, ve cezası daha çetindir.
Enfâl Suresi 5 Ayet - Nitekim Rabbin seni, hak uğruna savaşmak için evinden çıkarmıştı. Oysa müslümanların bir kısmı o zaman bundan hoşlanmamışlardı.
Enfâl Suresi 39 Ayet - Ortalıkta fitne kalmayıp, din tamamıyla Allah'ın dini oluncaya kadar onlarla savaşın. Eğer vazgeçerlerse muhakkak ki, Allah yaptıklarını görür.
Enfâl Suresi 58 Ayet - Eğer bir kavmin, sözleşmeye aykırı bir hainlik yapmasından korkarsan, savaştan önce aynı şekilde antlaşmayı bozduğunu kendilerine bildir. Çünkü Allah hainleri sevmez.
Enfâl Suresi 75 Ayet - Daha sonradan hicret edip sizinle beraber savaşa katılanlar da sizdendirler. Bir de akraba olanlar, Allah'ın kitabına göre, birbirlerine daha yakındırlar. Şüphe yok ki, Allah her şeyi bilir.
Tevbe Suresi 14 Ayet - Onlarla savaşın ki Allah, sizin ellerinizle onların cezasını versin ve ... onları rezil ve rüsvay etsin, yardımıyla sizi onlara muzaffer kılsın. Ve mümin bir kavmin yüreklerini ferahlandırsın.
Tevbe Suresi 29 Ayet - Kendilerine kitap verilenlerden oldukları halde ne Allah'a, ne ahiret gününe inanmayan, Allah'ın ve Resulünün haram kıldığını haram tanımayan ve hak dini din edinmeyen kimselere alçalmış oldukları halde elden cizye verecekleri hale gelinceye kadar savaş yapın.

Yarattıklarının birbirini öldürmesinden nasıl bir keyf almaktadırki Allah sürekli savaş ve öldürme istemektedir.

Kullanıcı avatarı
Lexion
Moderatör
Görüş: Septik-Nihilist
Edilen Teşekkür: 63 kere
Alınan Teşekkür: 87 kere

Re: İslam Bataklığı

Mesajgönderen Lexion » Pzr Ara 20, 2015 12:50 pm

Sayın Zeus,

Tekrardan hoş geldiniz. Ben esasında şuan yazacaklarımla inanan biri gibi gözüküyorum ama bu sizi yanıltmasın. Sadece vurgulamak istediğim nokta, bir çok inanan gibi ayet ayet bakmamalı, önünde arkasında bir kaç ayete de odaklı ilerlemek. Yani tek bir ayet aldığımız zaman elbet saçma ve mantık dışı gelen bir şey oluyor ama bunun ardılını ve devamını da bakarsak ve hala saçma gelirse, o zaman bu argümanlarda haklı olmuş oluruz.

Bu yüzden bu konu üzerinde gelebilecek bir mesajı size ileteyim ben şimdiden. Sizlerde ona göre ardılına ve devamına göre bakıp, durum değerlendirmesi yapıp, paylaşımlarınıza devam ediniz.

Maide 101'i ele almak istiyorum.

Maide 101: Ey âmenû olanlar (yaşarken Allah’a teslim olmayı, ulaşmayı dileyenler)! Açıklandığında sizi üzecek şeylerden sormayın. Eğer, Kur'ân indirilirken ondan sorarsanız, size açıklanır. Allah, onlardan (bu kuralı bilmeden önce sorduğunuz şeylerden) dolayı sizi affetti. Allah Gafur'dur, Halîm'dir.

Burada bahsedilen şey esasında soru sormayın değil. Soru sorun ama soruyu art niyetle değil, istediğiniz cevabı almak için değil gerçekten bilebilmek için sorun anlamı daha ağır basıyor. Kitap tamamı ile inene kadar elbet kitap ve din hakkında, onlara göre kafirce sorular soran oldu. Bunların cevabını Kur'an veriyor diyor ama siz hala açıklandığı halde kafirce devam ederseniz, bunlardan uzak durun diyor. Bunu devamında ki Maide 102'den anlayabiliriz:

Maide 102: Sizden önceki bir millet o tür şeyleri sordu da sonra o yüzden kâfir oldu.

Bu sadece bir örnekti. Sizce de dediğim gibi yapmamız, daha mantıklı olmaz mı?

Sevgiler.
"Evolution is suicide. Because eventually you realize that life is stupid and pointless."

Kullanıcı avatarı
Aslanbek
Görüş: Açık-Agnostik
Edilen Teşekkür: 121 kere
Alınan Teşekkür: 31 kere

Mesajgönderen Aslanbek » Pzr Ara 20, 2015 8:54 pm

Kontekst dahlinde de bir sürü gudiklik var... Köleliğe bakış, rezil evlenme usulleri ve saire...

Tabii aslında o kültüre göre rezil sayılmayabiilir. Kuran aynı zamanda kültürel bir endoktrinasyon kitabıdır. Buna göre, bunu değerlendirmeyen dindarların içine düştüğü eziklik ve silinmişlik bu bataklık halinin en vahim yansımalarından biri.

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Edilen Teşekkür: 17 kere
Alınan Teşekkür: 53 kere

Mesajgönderen Engse Hohol » Cmt May 07, 2016 12:27 pm

Muhammet'e salavat için geliştirilen tübitak harcırahlı salavat projesinde toplam 1,792,433 salavat çekilmiş.
Tübitak'ın desteklediği projeler arasından biri; bir selam da bizden size selamün aleyküm.
Gene tübitak destekli, kötü söz söyletilen kavanoz projesi.

Akp'li günler sonlanmadıkça, Atatürkçülere, Atatürk yalnızca bir insandı, Atatürk'ü yüceltmek şirktir deyip, MEB okulunda muhammete 1,792,433 salavat söyleyen insanlar gitmeyeceklerdir hiçbiryere. Genç öğrencilere de yazık ediyorlar. Doğru yönlendirilseler, pozitif bilimler üzerine eğitim ve deney yapsalar, ileride, alzheimer'dan sorumlu amiloid ve tau proteinlerini bulup tedavi edebilecek veya 8 TB'lık harddisk yapıp Seagate ve Hitachi'ye rakip şirketler kurabilecek anlaktalar. Lise seviyesine dek, çocuklara verilen dini eğitim, parlak zekalarını erkenden köreltiyor.

Kullanıcı avatarı
Tumagü İskicap
Görüş: Panenteist
Edilen Teşekkür: 3 kere

Mesajgönderen Tumagü İskicap » Cmt May 07, 2016 5:34 pm

Malesef, quran ayetlerinin yarattığı sakıncalı insanlar yüzünden, kirpilerin zehire olan dirençlerinin, insanların 7 katı olduğunu ve zehirli böcekleri ve bazı zehirli yılanları yiyerek beslendiğiini yabancı scientific journals makalelerinden öğreniyoruz. Ve daha nice bilgileri ithalat yolula ediniyoruz, hep islam dininin hazıra kondurmaya salık vererek olumsuz yetiştirdiği götkılı kültürü yüzünden. Daha iyi günler beklentisi, bekleyişin kabusuna yatırımdan başka bir şey de değil. Türkiye'de yoğun yaşayan fosilleşmiş aydınlar, asgari gereklilik olarak şakşakcılığa evrimleştiler. Abdest suyunun alyuvarları çoğaltması sayesinde, mikro düzeyde uçan sabri'nin havada kalması kuramı istikbalde bizi bekliyor. Gelecek 5 yıl içinde islam hukuku şeriata geçmek için yasal atılım yaparlarsa da kimse şaşırmasın.

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol

Mesajgönderen Engse Hohol » Pzr May 08, 2016 7:18 am

Secdeye gidildiğinde 340 iskelet kasının 510 kere kasıldığını ortaya koyan başka bir tübitak projesi. Secde'de izometrik kasılma sayesinde bel fıtığı, boyun fıtığı ve diz kireçlenmesi önlenmiştir. Görülüyorki secde bilimsel hudus delilidir.

Kavanoz videosunda kızımız ayetlere bağlıyordu meseleyi. Tohumların genetik yapısı %100 aynı mıydı? Topraktaki mineraller, pH gibi saymakla bitmeyecek bir sürü parametre aynı mıydı? Bu deneyi kaç farklı tür bitkide kaç defa uygulayıp bu sonuca vardınız? Biyoloji öğretmeniniz evladım bak o öyle değil demedi mi? Kesinlikle demedi TÜBİTAK 4006 başvurusu yapan öğretmen evladım hadi fuar açacak sayıya ulaşabileceğimiz projeler lazım dedi. 5000 lira TÜBİTAK desteği olan parayı alarak size TÜBİTAK tişörtleri giydirip saldı sergi salonuna. O öğretmen kendi zümresince şakşaklandı, proje gerçekleştirdiği için pirim aldı. Peki TÜBİTAK? İçi boşaltılmış, kendi siyasi görüşüne yakın çevreye para, statü aktarmayı sağlayacak kurumlardan sadece birisi oldu. Peki bize ne? Dalga geçmek zorunda mıyız? Eleştirmek zorunda mıyız? Zorundayız ve zorundasınız. Çünkü sadece birimiz eleştirdiğinde "Sen din düşmanısın!", "Sen teröristsin!", "Devlet düşmanısın!" gibi yaftaları bize vurarak sesimizin çıkmaması için ellerinden geleni yapıyorlar. Çevrenizdeki okullarda bu tarz TÜBİTAK destekli fuar olduğunda gidin. Açın kameranızı röpörtaj alın. Öğretmeninin adını sorun eğer gerçekten ortada yapmış olmak için yapılmış bir fuar varsa hem biz yayınlarız hem yayınlayacak çok gazete var.

Kullanıcı avatarı
Shutur Nahundi
Edilen Teşekkür: 2 kere
Alınan Teşekkür: 6 kere

Mesajgönderen Shutur Nahundi » Pzr Ağu 21, 2016 8:24 pm

Tübitak ve TRT özelleştirilse de bir an önce rezalet yayım ve yayınlarından kurtulsak artık. Gerçeklik kaygısı, belge niteliği taşıyan eserleri yok saymakla ve gerçekliğe alternatif iddialarla bastırılamaz.

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol

Mesajgönderen Engse Hohol » Sal Eki 04, 2016 7:50 am

Cemaat'in firari polis yazarı Önder Aytaç, Hz. Yusuf'un Silivri Cezaevi'ne gidip tutuklu bulunan Cemaat mensuplarına koğuş duvarların ortadan kalktığını ve tüm tutukluların bir araya gelerek namaz kıldırdığını iddia etti. Cemaat operasyonlarının başlaması üzerine İngiltere'ye firar eden Önder Aytaç, Twitter hesabından şunları yazdı:

" Silivri'yi anlatayım. Yatsı namazını kılmak için kamet getiriyor arkadaş, cemaatle namaza durulacak, birine geç kıldır diyorlar. O da tam imamete geçerken Silivri'nin duvarları açılıyor. Bütün koğuşlarla namaza duruyorlar. İmamete 2 metre boyunda hiç tanımadıkları gül yüzlü birisi geçiyor. Fakat namaz bildiğimiz namaz değil, farklı bir namaz kıldırıyor. Selam verince hakkınızı helal edin ama ben önce geldiğim için bizim namaz sizinkinden biraz farklı olduğu için ben böyle kıldırdım namazı diyor. O kişiye siz kimsiniz deyince, ben Yusuf (as) ben her gün buradayım ama Efendimiz as bugün arkadaşlara görünseniz dedi. Bu sebeple sizinle oldum diyor. Bu olayı koğuştakilerin tamamı görüyor. Duvarların açıldığını herkes görüyor ve hepsi de şoka giriyor. Uzuuun bir sessizlik sonrası ağlamalar oluyor ve başka bir şey de konuşulmuyor zaten."

Şeyh üfürükle 12 israil uçağı düşürmüş.

İster milenyum çağını, ister uzay çağını yaşayalım, islam varoldukça bu tipler çevremizde olacaklardır. Sorun bu insanlarda değildir, sorun islamdadır. İslam olmasa bu insanlar hastalıklı fikirlerine inanır bulamazlar ve akıl hastanesine gönderilirler. Ama islamın mistik öğeleri yüzünden olağandışı iddiaları ciddiyet kazanıyor ve normalmiş gibi kendilerine taraftar bulabiliyorlar. Üfürükle İsrail savaş uçaklarını düşüren Şeyh vardı hani ve mental sağlığı Önder Aytaç'dan farklı değilken o da islam sayesinde çevresinde ve TV'lerde saygınlıkla karşılanıyordu ve çalışmadan geçinebiliyorlar bu tipler.

Kullanıcı avatarı
Cercis Hz Circis
Edilen Teşekkür: 2 kere
Alınan Teşekkür: 3 kere

Mesajgönderen Cercis Hz Circis » Çrş Mar 08, 2017 9:39 am

Müslümanların nasipsiz hippi olmaları, Muhammed'in yalanlarını gerçek sanarak inandıkları içindir ve her fırsatta Atatürk'e iftira atmalarından ve kin kusmalarından dolayı, Yüce Manitu tarafından cezalandırıldıkları içindir. Asrı saadette savaşların nedeni, bugün RTE'de gördüğümüz emarelerdekine benzer şekilde, Muhammed'in saltanat kurması içindi ve işe de yaradı. Ölene kadar islam devletini Muhammed'in diktatör olarak yönetmesi, peygamberlik iddiasından başka bir sebep gösterilerek gerçekleşemezdi.

Kullanıcı avatarı
Tumagü İskicap
Görüş: Panenteist
Edilen Teşekkür: 3 kere

Mesajgönderen Tumagü İskicap » Sal Mar 28, 2017 10:11 am

Niye migren olunur ve daha çok kadınlarda migren gözlemlenmesinin sebebi nedir sorusuna islami cevap;
"Kadınlar, kocası "gel cima edelim" dediğinde kadın "başım ağrıyor şimdi olmaz" dediği için kadınlar migren oluyorlar.

İşte bu zihniyet tübitak bilim teknik dergisini magazin dergisine dönüştürdü. Şimdi de tübitak bilim teknik dergisi niye satmıyor diye hayıflanıyorlar. Bilim teknik dergisi yakın bir sayısında, hadislerde geçen "Recep allah'ın ay'ıdır, Ramazan ümmetin ay'ıdır" ifadesini kapak konusu yaptığında, herhalde daha iyi anlarız nedenini. Siyasi getirisi var diye zihniyet kokuşmuşluğuna ses çıkarmamak, islam dünyasının ömrünü kısaltmaktadır bana göre. İslam dini müslüman toplumlara, kendilerini herşeye muktedir zannettirip, sefalet yaşatan bir din olduğu için ömrünün kısalması olumludur ama malesef ben de müslüman bir toplumda yaşadığım için islami olumsuzluklarla anbean karşı karşıyayım ve geleceğimin şeklinden kaygılıyım.

“İslam Dini ve Kur'an” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir