1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

73 fırkaya ayrılan ümmeti muhammed

Gönderilme zamanı: Pzr Eki 16, 2016 1:17 pm
gönderen Engse Hohol
73 Fırkaya Ayrılan Ümmetin 72 fırkası Cehennemi boylayacak. 1 cennet ehli fırkasının dışındaki diğer 72 sapık fırka içinde en sapkını Şii'lerdir. Şiiler, Kur'an'ın tahrif olduğuna ve gerçek Kur'an'ın 12nc imamın yanında olduğuna inanırlar. Şiilere göre allah, kur'an'ı koruyamamıştır. İslam üzerine bid’at sahibi 72 fırka cehennemde, yalnızca 1 fırkası cennete girebilecek olan islam ümmeti, dünya'ya kargaşadan başka ne sunabilir ki. Yaşadığımız sıkıntılar islamın özünde olan, islamın temelinden gelen sıkıntılardır ve bu islam dini, dünya insanlarına terörden başka birşey veremez tabiki.

Tirmizi ve İbni Mace ayrı ayrı rivayet ederler ki bu konuda;

İbni Mace’de geçen hadiste Peygamber Efendimiz şöyle buyurdu;
"Yahudiler 71 fırkaya ayrıldı. Bunlardan biri cennette, yetmişi ateştedir. Hıristiyanlar 72 fırkaya ayrıldı. Onlardanda yetmiş bir fırka ateşte, bir fırka cennettedir. Allah’a yemin ederim ki, benim ümmetim 73 fırkaya ayrılacaktır. Bir fırka cennette, yetmiş iki fırka ise ateştedir." Sahabiler, “Ya Resulüllah, Cennette olan fırka kimlerdir" diye sordular. Resulüllah, "Cemaat" diye cevap verdi. (İbni Mace, Fiten 17)

İmam Tirmizi'nin rivayetinde ise Muhammed hadiste şöyle buyurmaktadır;
"İsrailoğulları yetmiş iki fırkaya ayrılmıştır. Ümmetim ise yetmiş üç fırkaya ayrılacaktır. Bir tanesi hariç, bunların tamamı ateştedir." Sahabiler, "O kurtuluşa eren fırka kimlerdir" diye sorunca, Resulüllah şöyle buyurdu: Benim ve ashabımın yolunda olanlardır. (Tirmizi, iman 18)

Re: 73 fırkaya ayrılan ümmeti muhammed

Gönderilme zamanı: Cmt Eki 22, 2016 12:42 am
gönderen E-Muhtıra
Çünkü meselenin merkezinde İNSAN var. İnsanın işin içinde olduğu her alanda (dînî,fikrî,ideolojik vs . ) bölünmelerin, gruplaşmaların olması mukadder. Hrıstiyanların,Musevilerin,Budistlerin,Sosyalist-komünistlerin de kaç parça oldugunu bilmeyen yok.

Re: 73 fırkaya ayrılan ümmeti muhammed

Gönderilme zamanı: Sal Eki 25, 2016 10:23 am
gönderen Firavun
Herkes kendi yolunu doğru sanır. Hele din söz konusu olduğunda fanatik düzeyde diğerlerinin yanlış, yalnızca kendi inancının doğru olduğunu düşünür.

"Hepsi birden doğru olamayacağına göre, tek bir doğru vardır: o da benim inancım" der, sanki bu inanca kendi mantık süzgecinden geçirerek ulaşmış gibi.

Ama hepsinin birden yanlış olabileceğini düşünemez.


Re: 73 fırkaya ayrılan ümmeti muhammed

Gönderilme zamanı: Çrş Ara 07, 2016 9:28 am
gönderen Tumagü İskicap
Allah politize edilmiş islamın, fundamentalizmin egemenliği altındadır. islamın kökünden beslenerek büyüyen politikacılar, islamı kullanarak sürekli yıkıcı, yakıcı ve saldırgan rollere bürünüyorlar. Muhammed Mursi ve Tayyip Erdoğan güncel iki örnek. Bunlar islam dininin normal insanlara hitap etmediğinin de bir göstergesi aynı zamanda. Yani Allah saldırgan insanların gerçek tanrısı olabilirken, normal insanlar için sahte tanrıdır aynı zamanda. Allah saldırgan ve egoist insanların kesişim Tanrısı, onlara fikirlerinde buluşma zemini veren, siyasetlerinde buyurganlığın kesiştiği, aynı mantık tarlasında çapalayan siyasi bir Tanrı'dır. Müslümanlar ile allah, aynı fikirsel yargılara sahiptirler. Bu yüzden siyasetten uzak duran normal insanlar allah'tan uzak durmalı.