Kuran'ın Muğlaklığının Kaynağı

İslam dinine getirilen eleştiriler ve yanıtlar ile düzeyli tartışmalar.
Kullanıcı avatarı
Mems
Görüş: Yıldız Tozu
Edilen Teşekkür: 68 kere
Alınan Teşekkür: 58 kere

Re: Kuran'ın muğlaklığının kaynağı

Mesajgönderen Mems » Pzr Ara 11, 2016 9:20 pm

Helen yazdı:
Mems yazdı:Cevap verilemeyen sorulara örnek verirmisiniz, ben cevap verilemeyen birşey görmedim bügüne kadar es geçilen nedir.

İlk varoluşu bilimsel olarak ispat edebilir misiniz ?
Okus pokusla olmadı evren öyle değil mi ?

Bu konuda elimizde verilerle en mantıklı cevabı vermeye çalışıyoruz en azından her şeyin 6 günde yaratıldığı gibi mantıksız bir açıklamaya itibar etmiyoruz. Bilimin açıklamaları değilde sanki sizinkiler okus pokus gibi duruyor. Bilim bunu milyarlarca yılda olduğunu söylüyor, siz 6 günde olduğuna inanıyorsunuz... Tabi kıvırıp allah katında 1 gün milyon yıl argümanları kullanabilirsiniz, ama yinede bilimle örtüşmeyecektir.
Çoğunluk her zaman bir şeylere inanmanızı ister,çok az insan gerçekler den bahseder, çünkü gerçekler zihni rahatsız eder, ama bu haz inanmaktan daha lezzetlidir ve cesaret ister, iki türlüde yaşarsınız biri hakikatle diğeri yalanlarla biter.

Kullanıcı avatarı
Helen
Görüş: Im Muslım Dont panıc
Edilen Teşekkür: 3 kere
Alınan Teşekkür: 3 kere

Re: Kuran'ın muğlaklığının kaynağı

Mesajgönderen Helen » Sal Ağu 14, 2018 4:41 pm

Mems yazdı:
Helen yazdı:
Mems yazdı:Cevap verilemeyen sorulara örnek verirmisiniz, ben cevap verilemeyen birşey görmedim bügüne kadar es geçilen nedir.

İlk varoluşu bilimsel olarak ispat edebilir misiniz ?

Bu konuda elimizde verilerle en mantıklı cevabı vermeye çalışıyoruz en azından her şeyin 6 günde yaratıldığı gibi mantıksız bir açıklamaya itibar etmiyoruz. Bilimin açıklamaları değilde sanki sizinkiler okus pokus gibi duruyor. Bilim bunu milyarlarca yılda olduğunu söylüyor, siz 6 günde olduğuna inanıyorsunuz... Tabi kıvırıp allah katında 1 gün milyon yıl argümanları kullanabilirsiniz, ama yinede bilimle örtüşmeyecektir.

Bizler kavramları iman ettiğimiz Vahyin doğrultusunda tanımlıyoruz tabiki
Günün milyarlara tekabül ettiği vahiyde yer alıyor
insanın uydurması değil =)
İnsanın hayatta bir amacı vardır
Hiç bir şey gereksiz değildir
De ki: «Şübhesiz benim namazım da, ibâdetlerim de, dirimim de, ölümüm de hiç bir ortağı olmayan, âlemlerin Rabbi Allahındır(Enâm 162)

Kullanıcı avatarı
Helen
Görüş: Im Muslım Dont panıc
Edilen Teşekkür: 3 kere
Alınan Teşekkür: 3 kere

Re: Kuran'ın Muğlaklığının Kaynağı

Mesajgönderen Helen » Sal Ağu 14, 2018 4:45 pm

AgnostikBey yazdı:
Helen yazdı:İlk varoluşu bilimsel olarak ispat edebilir misiniz ?

Tutarlı teoriler geliştirmeye görece yeni yeni başlıyoruz hatta yakın zamanlarda (2014) bilim insanları farklı teorileri birleştirebilen yeni bir sentez teori oluşturmaya çalışıyorlar ki, zaman boyutunu göz ardı ederek, kuantum mekanikleri ile bir matematiksel ispat da elde edebildiler.

Diyeceğim şu ki günümüzde farklı dünya milletlerinin ortak bir payda da tek derdi bu olsun Helin Hanım :)

içerik ile ilgili olarak,

http://www.evrimagaci.org/fotograf/112/5923 (evrim ağacı sitesi)

https://arxiv.org/abs/1404.1207 (link dili ingilizce)

Aslında problem ne biliyor musunuz
İnsan hayatına müdahale edilmesinden hoşlanmıyor
Ruhunda bir özgünlük ve özgürlük var
kimse bunun sınırlandırılmasını istemiyor
Akıl öyle bir varlık ki bu konuda gerçekten doğru nitelendirdiği her olguyu
ikna ve ispat edebiliyor
De ki: «Şübhesiz benim namazım da, ibâdetlerim de, dirimim de, ölümüm de hiç bir ortağı olmayan, âlemlerin Rabbi Allahındır(Enâm 162)

“İslam Dini ve Kur'an” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir