İslam ''hoşgörü'' dini mi?

İslam dinine getirilen eleştiriler ve yanıtlar ile düzeyli tartışmalar.
Kullanıcı avatarı
NOLAN
Görüş: Ateist
Edilen Teşekkür: 97 kere
Alınan Teşekkür: 77 kere

Re: İslam ''hoşgörü'' dini mi?

Mesajgönderen NOLAN » Cum Haz 10, 2016 5:33 pm

Engse Hohol yazdı:...Fransız Charlie Hebdo'nun Muhammed karikatürlerinden arşivlemiştim, umarım sorun olmaz. Forum için sorun olursa silinebilir. Blogspot adresimde duruyor benim.

Resme gerek yok sn.Engse..
Doğada ahlak yoktur..

Kullanıcı avatarı
NOLAN

Mesajgönderen NOLAN » Cum Haz 10, 2016 5:37 pm

AgnostikBey yazdı:Siyasetle ilgili veya ilgisiz bu dengesizleri unutmadık elbette. Hoşgörü istiyorsanız videoyu tekrar tekrar izleyin. Ancak videoda olmayan tek şey "hoşgörü"

https://www.youtube.com/watch?v=KhLIJBgXKIg

Her Müslüman potansiyel bir katildir..Gerçi her insan için söylenebilir bu ama müslümanların şiddete ne kadar meyilli olduklarını tüm Dünya anladı artık..
Ali İsmail'i döve döve öldürenleri,Berkin'i veya kadınlara yapılanları unutmadık tabi..O günlerde yaşananlardan kaç tane kitap,kaç tane film çıkar..
Doğada ahlak yoktur..

Kullanıcı avatarı
NOLAN

Mesajgönderen NOLAN » Cum Haz 10, 2016 5:51 pm

Bir başka video daha..Ne kadar güzel bir din değil mi?
https://www.youtube.com/watch?v=vJjZXXVHy0Q
Doğada ahlak yoktur..

Kullanıcı avatarı
Tumagü İskicap
Görüş: Panenteist
Edilen Teşekkür: 3 kere
Alınan Teşekkür: 31 kere

Mesajgönderen Tumagü İskicap » Cum Haz 10, 2016 11:24 pm

NOLAN yazdı:İslam'ı iyi bir şeymiş gibi sunduğu için,bugün insanlar islam aleyhinde duruş sergileyen herkese düşmanlar. Bugün,içlerinde tuttukları hiçbirşey yok ama geçmişte güçsüz oldukları için birçok konuyu kendi içlerinde yaşıyorlardı. Mesela,Atatürk konusunda bugünkü kadar rahat değillerdi.
Evet, size katılıyorum. İnegöl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Karaaslan, kendi facebook sayfasında "sıcak diye orucu bırakmayın, burası daha sıcak" yazılı Atatürk caps'i paylaşmıştı. Hakaret suçunun yasal unsurları oluşmadığı gerekçesiyle dava düştü, capsi kendi hazırlamamış vs. Bir de TS'li Aykut Demir var. Bu iki kişiyi, iktidarın seçmen kitlesinin karakter örneğini yansıtıyorlar diye yazıyorum; Bu iki karakterde mülayim - ılımlı görünen, kendi içerisinde müslümanlığını yaşayan insanlardan çokca vardı AKP'den önce ama sesleri çıkmazdı gümbür gümbür. AKP'den sonra, birazda facebook ortamında buluştukları klavye kahramanı mücahitleri gazıyla radikalleştiler bu karakterler ama kan akıtmaları türünde eylemlere girişmeleri mümkün değil şu aşamada. AKP olmasaydı bunların ortaya çıkmasının mümkün olmayacağını söyleyebilirim çünkü benim çevrem bu ılımlı - mülayim karaktere sahip müslümanlardan oluşuyor. Aykut Demir ismailağa cemaatine girmeden önce Hollanda'da islamcılık bir yana, sıradan müslüman kadar islamı yaşamazdı.

Bu gibi karakterde olan mülayim - ılımlı insanlar, çoğunluğu oluşturan akıma kapılarak şekil değiştiriyorlar. Müdür Mustafa Karaaslan'ı tanımıyorum ama Aykut Demir'i tanıyorum, tahmin edemeyeceğiniz kadar espirili ve eğlenceli bir adamdır. Sonuç olarak siyasi hükümet değiştiği zaman, yaşadığımız süreçteki kasvetli insanların halleri de değişeceğine eminim ben ama o değişim asla samimi bir değişim olmayacaktır. Dolayısıyla biz de o eski saf insanlar olmamalıyız tekrardan. O insanların arasında yaşadığım için biliyorum bunu. Akp olmasaydı toplumun yapısındaki bu kaypak gerçekliği asla göremeyecektir ama artık öğrendik ki bu kaypaklık, oturmamış karakterlerin yanlış eğilimlerinin sonucu ortaya çıkıyor. Bu kaypaklık sorununu da ancak pozitif eğitim düzeltebilir. Başörtüsü yasağı gibi saçmalıklarla değil, imamhatip okullarının içeriğinin değişimiyle kurtulanabilir bu aymaz kitleden, kurtulanılabilir ancak bu mülayim - ılımlı - kaypak %50'den. İmamhatip okullarına zaten imam veya hatip olmayı seçmeyecek kızlar, aileleri tarafından gönderiliyorlar ki kızları, anlamı öğretilmeyen arapça quranı yüzüne okumayı öğrenerek terbiyeli yetişsinler diye!
Engse Hohol yazdı:Fransız Charlie Hebdo'nun Muhammed karikatürlerinden arşivlemiştim, umarım sorun olmaz. Forum için sorun olursa silinebilir. Blogspot adresimde duruyor benim
Ben karikatürlerinden bir şey göremiyorum Engse.

Kullanıcı avatarı
NOLAN

Mesajgönderen NOLAN » Cmt Haz 11, 2016 12:23 pm

Tumagü İskicap yazdı:Bu gibi karakterde olan mülayim - ılımlı insanlar, çoğunluğu oluşturan akıma kapılarak şekil değiştiriyorlar.

Sn.Tumagü;Hayvanlar sürüden yana olurlar..Sürü nereye giderse,hayvan da oraya gider..Akp döneminde olan budur..

Başını kapatıp umreye gidenleri,namaza başlıyanları,tweetter de iki ayet sallıyanları,bıyık/sakal bırakanları gördük bu dönemde..
Tüm bunlar tipik hayvan davranışı..Uyum sağlama çabası..Güce tapma..!

Hükümette madem ''bana tapıyorlar,madem asker/muhalefet bana etki edemiyor'' dedi ve alenen teröristlere yardım etmeye başladı..Mit tırları..
Sonrasında mesela Bursa'dan bir aile kalkıp Suriye'ye savaşmaya gitti..Babaanneler filan gittiler..Türkiye'den bir sürü insan cihat etmeye başladılar..Geçmişte bu ülkede böyle bir şey yoktu..Demek ki ılımlı islamın geleceği son nokta radikal islamdır..Yani İslam tamamen ortadan kaldırılmalıdır..İmam hatiplere revizyon yapmakla filan olmaz bu işler..Tamamen ortadan kaldırılmalı o okullar..Bu da yapılamayacağına göre(çünkü hükümete alternatfiler de dincilikten yanalar..!) geleceğe dair en ufak bir umut yok..
Doğada ahlak yoktur..

Kullanıcı avatarı
NOLAN

Mesajgönderen NOLAN » Cmt Haz 11, 2016 6:25 pm

İslam'da recm,

video vahşet görüntüleri içermektedir.
Doğada ahlak yoktur..

Kullanıcı avatarı
hector
Moderatör
Görüş: Agnostik Ateist
Edilen Teşekkür: 209 kere
Alınan Teşekkür: 179 kere

Mesajgönderen hector » Cmt Haz 11, 2016 10:21 pm

İslam ile hoşgörü yan yana gelemeyecek iki kelime bence.
Dünya benim tasarımımdır. Arthur Schopenhauer

Kullanıcı avatarı
NOLAN

Mesajgönderen NOLAN » Pzt Haz 13, 2016 2:29 pm

Doğada ahlak yoktur..

Kullanıcı avatarı
Tumagü İskicap
Görüş: Panenteist
Edilen Teşekkür: 3 kere
Alınan Teşekkür: 31 kere

Mesajgönderen Tumagü İskicap » Cmt Haz 18, 2016 12:08 pm

Firuzağa'da müslümanlar Cafe'ye saldırdılar; Saldırıda yaralanan kişi kanlar içinde hastaneye götürüldü.
Saldırganlar mekanda bulunanları zorla dışarıya çıkartıp darp ettiler. Tabi müslüman küfürü de eksik olmadı.

Plakçı dükkanının sahibi Koreli Seogu Lee bugün dükkanını kapatıp gitti.

Kullanıcı avatarı
NOLAN

Mesajgönderen NOLAN » Cmt Haz 18, 2016 4:14 pm

Tumagü İskicap yazdı:Firuzağa'da müslümanlar Cafe'ye saldırdılar; Saldırıda yaralanan kişi kanlar içinde hastaneye götürüldü.
Saldırganlar mekanda bulunanları zorla dışarıya çıkartıp darp ettiler. Tabi müslüman küfürü de eksik olmadı.

Plakçı dükkanının sahibi Koreli Seogu Lee bugün dükkanını kapatıp gitti.

Bu ülke bu din belasından kurtulmadığı müddetçe,bu haberleri daha çok okuruz..
Ben Türkiye'de yaşayan yabancıları anlamıyorum..Hangi cesaretle yaşıyorlar bu ülkede?
Her an Paris'teki gibi bir katliam olabilir bu ülkede,her an..
Zaten canlı bombalar her yerde geziyor,bir de bu ışid kafalı Türklerden nasıl korkmuyorlar?
Bir Koreli olsaydım,Dünya'da gidip yerleşeceğim en son ülkelerden birinin Türkiye olduğunu söylerdim..Adam gelmiş Türkiye'ye,dükkan açmış,bir de ramazanda içki filan var.. :D
Türkiye'yi laik/sosyal/hukuk devleti sanıyorlar ama Türkiye'nin esasında Afganistan'dan veya İran'dan zerre farkı yok..
Doğada ahlak yoktur..

“İslam Dini ve Kur'an” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir